Szanujemy Twoją prywatność. My i nasi partnerzy wykorzystujemy cookies oraz inne technologie w celu dostarczenia Ci spersonalizowanej usługi najwyższej jakości.
WIĘCEJ INFORMACJIAKCEPTUJĘ

Opony zimowe - jakie? 205/55 R16

weksla, 12.12.2010, 22:38 « poprzedni - następny »

weksla

Hej
Do tej pory jezdziłem na zimówkach Goodyear Ultragrip 6, jezdziło się w miarę dobrze. Jednak moje opony czasy świetności mają już dawno za sobą. A przynajmniej 2 sztuki które obecnie mam założone na tylną oś. Z racji tego iż nie jestem zwolennikiem zakładania innego kompletu gum na jedna ośke a innego na druga, chce kupić komplet 4szt.
Skłaniam się ku nowym gdyż z tymi używkami to rożnie bywa.
Co powiecie na Dębice Frigo 2??
Słyszałem pozytywne opinie o tej oponie, a cena nie jest najgorsza. Mogę mieć za 260zł szt
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

Rijndael

Frigo 2 są świetne na śniegu i beznadziejne na mokrym. Nie są to więc dobre zimówki. ;)

weksla

też tak słyszałem że na śnieg sa rewelacyjne a na mokre już gorzej. A co proponujesz w rozsądnej cenie powiedzmy max 320zł za opone
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

Rijndael

Ja mam Dunlopy 3D i to najlepsze zimówki na których jeździłem... teraz ponoć ma wchodzić nowy model, to może będą jakieś promocje na nie. ;)

wilhelm

ja mam GY ultragrip 7+ i jeździ się na nich super, o ile nie przesadzisz z prędkością :)

wojoo

Cytat: wilhelm w 12.12.2010, 23:37
ja mam GY ultragrip 7+ i jeździ się na nich super, o ile nie przesadzisz z prędkością :)

czyli do 30km/h ;) ?
"Twój samochód jest wtedy wystarczająco szybki, gdy stojąc rankiem przed nim boisz się go otworzyć"-Walter Röhl

Rijndael

Cytat: wojoo w 13.12.2010, 09:11
czyli do 30km/h ;) ?
Słyszałem, że przy 35 jeszcze trzymają! :stupid:

hashenty

Cytat: Rijndael w 13.12.2010, 09:12
Słyszałem, że przy 35 jeszcze trzymają! :stupid:

Ta, a przy 40 były częste przypadki rozerwania opony.  8)

eng

Ja obecnie śmigam na Michelin Alpin i mogę je śmiało polecić.

Rijndael

Cytat: eng w 13.12.2010, 23:32
Ja obecnie śmigam
A mówiłeś, że jeździsz wolno i ostrożnie. ;)

eng

Oczywiście, że jeżdżę ostrożnie. Jeden zderzak już rozwaliłem nie uśmiecha mi się powtórka z rozrywki.

jedros1

Z całą odpowiedzialnością polecam ci opony Firestone Winterhawk 2 EVO

Sam takie kupywałem nowe ( rok temu ) i nie miałem żadnych niespodzianek.....

Rewelacja na śniegu , rewelacja na błocie pośniegowym , na mokrym też żadnych przykrych niespodzianek.....

Dla mnie Opona rewelacja
http://www.flota.v10.pl/Firestone,Winterhawk,2,EVO,zimowy,zwyciezca,testu,TUV,52887.html

cichyp

ale kotleciora z grudnia odgrzałeś...

ale skoro już to zrobiłeś to ja się zapytam:
A co myślicie o Nokianach?
MONDEO = DEMON, co jeszcze można w nim ulepszyć?

jedros1

Wcześniej latałem srebrnym ( MK 2 ) na nokianach i mam złe wspomnienia.... Ciężko było ruszyć na głębszym śniegu , a i błoto pośniegowe też było zagrożeniem :(

cichyp

Cytat: jedros1 w 07.04.2011, 10:53
Wcześniej latałem srebrnym ( MK 2 ) na nokianach i mam złe wspomnienia.... Ciężko było ruszyć na głębszym śniegu , a i błoto pośniegowe też było zagrożeniem :(
żartujesz... to ja w sowim MK1 na nokianach to nawet szwagier powiedział ze idzie po głębokim śniegu jak przecinak... ale za to w MK3 mam nokiany i nie jestem zadowolony, z resztą mają dopiero 4 miesiące i będę je sprzedawał razem s felgami 16stkami bo na zimę planuje wozić 18`.
MONDEO = DEMON, co jeszcze można w nim ulepszyć?