Opony zimowe - jakie? 205/55 R16

weksla, 12.12.2010, 22:38 « poprzedni - następny »

T

Cytat: cichyp w 07.04.2011, 11:21
żartujesz... to ja w sowim MK1 na nokianach to nawet szwagier powiedział ze idzie po głębokim śniegu jak przecinak... ale za to w MK3 mam nokiany i nie jestem zadowolony, z resztą mają dopiero 4 miesiące i będę je sprzedawał razem s felgami 16stkami bo na zimę planuje wozić 18`.
Jakie masz te Nokiany? WRG2?
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

cichyp

Oj nie pamiętam...

w starym mondeo MK1 taka średnia półka 300zł za sztukę 195/60/R15 kierunkowe - jestem bardzo zadowolony.
w nowym mondeo MK3 też nie za wysoka półka 400zł za sztukę 215/55/R16 asymetryczne - słabo przenoszą moc na śliskiej nawierzchni.
MONDEO = DEMON, co jeszcze można w nim ulepszyć?

wilhelm

Cytat: cichyp w 07.04.2011, 21:39
Oj nie pamiętam...

w starym mondeo MK1 taka średnia półka 300zł za sztukę 195/60/R15 kierunkowe - jestem bardzo zadowolony.
w nowym mondeo MK3 też nie za wysoka półka 400zł za sztukę 215/55/R16 asymetryczne - słabo przenoszą moc na śliskiej nawierzchni.

może dlatego że pomiędzy mk1 i mk3 zmodzonym 2.2 jest różnica w Nmch :)

Lasko1990

ja tak samo jak Tomasz uzywam juz druga zima Dunlop 3D Winter Sport i na nastepna zime gdy ktos bedzie kupowal zimowki polecam je jak najbardziej :)

NeroN

Ok,

ja już zdecydowałem, wylądują u mnie Dunlop Winter 4D 205/55/16

Tylko mam pytanie jaki index nośności mają mieć opony ?

Standard to H - 210km/h i 91 - 615kg na oponę.

~400zł/szt

A za V - 240km/h i 94 - 670kg na oponę

~560zł

Jest sens (sens to jest zawsze)/potrzeba brania modelu z większymi wartościami ?
FFI 1.6 HB & [color=black]ST[/color][color=red]220[/color] [color=blue]Blue Performance[/color]

wilhelm

Jeśli często śmigasz z takimi prędkościami to tak :)

Ja mam do 210 i w okresie zimowym naprawdę rzadko zdarzało mi się przekroczyć tą prędkość.

eng

16.10.2011, 20:46 #21 Ostatnia edycja: 17.10.2011, 15:05 by badger
Cytat: NeroN w 16.10.2011, 20:07
Jest sens (sens to jest zawsze)/potrzeba brania modelu z większymi wartościami?
Oczywiście, że nie ma sensu brać opon ze zwiększonym indeksem prędkości zwłaszcza, że różnica w cenie jest OGROMNA. 210 i tak zdecydowana większość z nas nie osiąga ani w zimie ani w lecie, bo po co?

Jeżeli chodzi o opony śmiało polecam Michelin Alpin takich używam już drugi sezon i się sprawdzają.

T

Cytat: NeroN w 16.10.2011, 20:07
Jest sens (sens to jest zawsze)/potrzeba brania modelu z większymi wartościami?
To zależy czy zamierzasz (na dłużej) przekraczać te 210 km/h. Indeks nośności raczej na pewno wystarczy ten niższy (ale dla pewności możesz sprawdzić).

PS. Ja mam od 2 czy 3 lat Dunlopy 3D z indeksem do 190 km/h, na przyszły sezon będę już je zmieniał, ale generalnie żadnych problemów nie zaobserwowałem, czy to związanych z indeksem czy jakichkolwiek innych.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

wojoo

bierz H ... ja zimą mondkiem jeździłem 240 a indeks moich opon też był do 210 i żyje ;)
"Twój samochód jest wtedy wystarczająco szybki, gdy stojąc rankiem przed nim boisz się go otworzyć"-Walter Röhl

NeroN

No okolice 200 w STku jak lecisz autostradą to w zasadzie prędkośc podróżna ;)

Ok, biorę te 'słabsze' - w sumie to i tak głównie się pyka po mieście :)
FFI 1.6 HB & [color=black]ST[/color][color=red]220[/color] [color=blue]Blue Performance[/color]

fredi

Ja mam opony Goodyear UltraGrip 7+ 205/55/16 z indeksem prędkości H ,jestem z nich zadowolony.

Venomus

Ja przejeździłem całą zeszłą zimę na Goodyear Ultra Grip 7+ 205/55 R16 94 H XL i mogę w pełni je polecić. 12k km nie zrobiło na nich wrażenia, bieżnika praktycznie nic nie ubyło. Wiem także, że nowa wersja na ten rok czyli Ultra Grip 8 jest jeszcze lepsza, chodź wiele się nie zmieniło.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.www.cougarklub.pl
www.cougarklub.org
Pozdrawiam Wszystkich Patryk :D

pawle

No i jest też Ultra Grip Prerformance 2, które polecam, choć we wszystkich tegorocznych testach wygrywają Continental ContiWinterContact TS 830.


pawle

auchim

ja dzisiaj zmieniłem, z przodu Conti TS, a na tył jakieś Kumho wielosezonowe  :stupid: zobaczę jak się spiszą bo w tamtym roku zimówki używałem przez niecały miesiąc :P

taka ciekawostka nakrętki do kół w serwisie 46zł/ sztuka  :S

T

Auchim... z przodu dobre zimówki, a z tyłu kiepskie całoroczne? Proszę Cię... :/
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club