Opony zimowe - jakie? 205/55 R16

weksla, 12.12.2010, 22:38 « poprzedni - następny »

weksla

Hej
Do tej pory jezdziłem na zimówkach Goodyear Ultragrip 6, jezdziło się w miarę dobrze. Jednak moje opony czasy świetności mają już dawno za sobą. A przynajmniej 2 sztuki które obecnie mam założone na tylną oś. Z racji tego iż nie jestem zwolennikiem zakładania innego kompletu gum na jedna ośke a innego na druga, chce kupić komplet 4szt.
Skłaniam się ku nowym gdyż z tymi używkami to rożnie bywa.
Co powiecie na Dębice Frigo 2??
Słyszałem pozytywne opinie o tej oponie, a cena nie jest najgorsza. Mogę mieć za 260zł szt
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

T

Frigo 2 są świetne na śniegu i beznadziejne na mokrym. Nie są to więc dobre zimówki. ;)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

weksla

też tak słyszałem że na śnieg sa rewelacyjne a na mokre już gorzej. A co proponujesz w rozsądnej cenie powiedzmy max 320zł za opone
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

T

Ja mam Dunlopy 3D i to najlepsze zimówki na których jeździłem... teraz ponoć ma wchodzić nowy model, to może będą jakieś promocje na nie. ;)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

wilhelm

ja mam GY ultragrip 7+ i jeździ się na nich super, o ile nie przesadzisz z prędkością :)

wojoo

Cytat: wilhelm w 12.12.2010, 23:37
ja mam GY ultragrip 7+ i jeździ się na nich super, o ile nie przesadzisz z prędkością :)

czyli do 30km/h ;) ?
"Twój samochód jest wtedy wystarczająco szybki, gdy stojąc rankiem przed nim boisz się go otworzyć"-Walter Röhl

T

Cytat: wojoo w 13.12.2010, 09:11
czyli do 30km/h ;) ?
Słyszałem, że przy 35 jeszcze trzymają! :stupid:
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

hashenty

Cytat: Tomasz w 13.12.2010, 09:12
Słyszałem, że przy 35 jeszcze trzymają! :stupid:

Ta, a przy 40 były częste przypadki rozerwania opony.  8)

eng

Ja obecnie śmigam na Michelin Alpin i mogę je śmiało polecić.

T

Cytat: eng w 13.12.2010, 23:32
Ja obecnie śmigam
A mówiłeś, że jeździsz wolno i ostrożnie. ;)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

eng

Oczywiście, że jeżdżę ostrożnie. Jeden zderzak już rozwaliłem nie uśmiecha mi się powtórka z rozrywki.

jedros1

Z całą odpowiedzialnością polecam ci opony Firestone Winterhawk 2 EVO

Sam takie kupywałem nowe ( rok temu ) i nie miałem żadnych niespodzianek.....

Rewelacja na śniegu , rewelacja na błocie pośniegowym , na mokrym też żadnych przykrych niespodzianek.....

Dla mnie Opona rewelacja
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.flota.v10.pl/Firestone,Winterhawk,2,EVO,zimowy,zwyciezca,testu,TUV,52887.html

cichyp

ale kotleciora z grudnia odgrzałeś...

ale skoro już to zrobiłeś to ja się zapytam:
A co myślicie o Nokianach?
MONDEO = DEMON, co jeszcze można w nim ulepszyć?

jedros1

Wcześniej latałem srebrnym ( MK 2 ) na nokianach i mam złe wspomnienia.... Ciężko było ruszyć na głębszym śniegu , a i błoto pośniegowe też było zagrożeniem :(

cichyp

Cytat: jedros1 w 07.04.2011, 10:53
Wcześniej latałem srebrnym ( MK 2 ) na nokianach i mam złe wspomnienia.... Ciężko było ruszyć na głębszym śniegu , a i błoto pośniegowe też było zagrożeniem :(
żartujesz... to ja w sowim MK1 na nokianach to nawet szwagier powiedział ze idzie po głębokim śniegu jak przecinak... ale za to w MK3 mam nokiany i nie jestem zadowolony, z resztą mają dopiero 4 miesiące i będę je sprzedawał razem s felgami 16stkami bo na zimę planuje wozić 18`.
MONDEO = DEMON, co jeszcze można w nim ulepszyć?