[Mondeo][MK3] Wybieramy intercooler

bd77, 20.05.2010, 02:53 « poprzedni - następny »

weksla

hehe wchodzi idealnie:)
Spasowanie będzie jak z fabryki, jedyna rzecz jaką trzeba zrobić to delikatnie podciąć plastiki mocujące i to tyle....
Nawet rury odprowadzające powietrze będą fabryczne, wszystko P&P:)
Jak dobrze pójdzie to na przyszły weekend będziemy śmigać z Gabbem:D
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

GaBB

Tak jak napisałem, będzie montowany pod kątem żeby zminimalizować powierzchnię gdzie powietrze nie dociera. Dodatkowo natrysk wody także minimalizuje straty poprzez wydajniejsze chlodzenie. A IC będzie tak umieszczony zeby łapał jak najwiecej powietrza z pod zderzaka...
Taki ja widzę sens tej schowanej części :)
-----
Pozdrawiam,
Marcin

weksla

Inaczej zrobić się nie da:
przykładowo fota z angielskiego forum, po instalacji Airteca, moment podniósł się o ponad 30Nm:)
Też belka przysłania część IC
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://picasaweb.google.com/thedevilsownracer/Intercooler#5061096140909115250
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

T

Cytat: GaBB w 06.06.2010, 09:56
Tak jak napisałem, będzie montowany pod kątem żeby zminimalizować powierzchnię gdzie powietrze nie dociera.
Dobry pomysł z tym pochyleniem. Ciekaw jestem efektów. ;)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

wojoo

no widze ze prace ida ku dobremu ;) ciekaw jestem jak bedzie dzialal ten spryskiwacz ... w STI zdawalo egzamin ;) choc pozniej chyba ju zrezygnowali!?
"Twój samochód jest wtedy wystarczająco szybki, gdy stojąc rankiem przed nim boisz się go otworzyć"-Walter Röhl

T

Natrysk wody na IC w TDCI to chyba jednak przerost formy nad treścią. ;)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

GaBB

ale natrysk będzie wkładany jedynie z powodu właśnie tej nieszczęsnej belki która trochę go zasłania...
A powietrze w połączeniu z natryskiem bedzie wg mnie nadrabiać braki chłodzenia związane z położeniem...no i to nachylenie właśnie :)

Taka wizja - a zobaczymy co to będzie dawać w praktyce :)
-----
Pozdrawiam,
Marcin

T

Może dałoby się go jeszcze trochę bardziej pochylić?
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

GaBB

Właśnie nie :( na zdjęciach i tak jest niemal pionowo przez warunki kartonowego modelu IC ;)
Przy mocowaniu będę się starał jak najbardziej pochylić. Ma to jeszcze jeden plus, pochylony o wiele mniej przeszkadza zderzakowi i daje miejsce na zamontowanie osłony z siatki.

Dziwne jest to, ze anglicy jakby się nie przejęli tym zasłanianiem IC przez belke - jak na fotce którą pokazał weksla...To nasza produkcja będzie bardziej dopracowana :)

a i IC będzie ładniejszy bo polerowane alu :P
-----
Pozdrawiam,
Marcin

weksla

Hehe Gabb, mimo ze jest ta belka, to jestem pewien że efekt i tak będzie odczuwalny, a poza tym co najważniejsze w takie gorące dni jak dziś IC nie będzie "puchnął" tylko trzymał moc, a o to przecież nam chodzi. pozdro
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

auchim

no i właśnie przez tą belkę przydał by się jakiś porządny intelcooler, wymiary to nie wszystko ale też materiał z jakiego jest wykonany, taki który odprowadza dobrze ciepło. Taki za ~400zł to raczej tylko nędzny stop aluminium i przy czymś takim belka będzie raczej przeszkadzać, ale dobrze kombinujecie, szacunek  :) . Z natryskiem wody pomysł dobry, można było by pokombinować żeby podłączyć to pod pedał gazu tak jak podtlenek, żeby pryskało tylko przy pełnym obciążeniu  ;D
Ja na 100% będę wstawiać airteca, po prostu idę na łatwiznę, żadnych natrysków i dodatkowych siatek ochronnych  ::)

wojoo

Cytat: GaBB w 06.06.2010, 13:34

a i IC będzie ładniejszy bo polerowane alu

czyli ma sie rozumiec ze to to ;)?

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



« Dodane: 06.06.2010, 13:48 »

nie wiem jaka roznica jest w airtecu ale podejrzewam ze nawet jesli jest faktycznie lepszy ten IC to roznica bedzie na tyle minimalna ze nie warto bedzie przeplacac ;)
"Twój samochód jest wtedy wystarczająco szybki, gdy stojąc rankiem przed nim boisz się go otworzyć"-Walter Röhl

weksla

może i założył bym airteca gdyby go można było dostać w Polsce i gdybym nie musiał ciąć belki czołowej (dla mnie to osłabianie konstrukcji auta), niestety nie jest osiągalny, cena też chora
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

GaBB

Z wyglądu podobny wojoo ale ten co wstawiles to jakies maleństwo :)

A co do ceny auchim...to nie do konca tak...to jest podobnie jak z dolotem K&N a mojego pomysłu :) Za markę i gotowe rozwiązanie sie słono płaci...A można zrobić i lepiej i taniej - tylko musi sie chcieć...taka prawda. A osłona i natrysk jest przydatna niezależnie od  marki IC :) Aluminium to aluminium. Racja zależy jaki stop ale nie sadzę, ze w airtecu jest jakis kosmiczny bo by sie pochwalili :)
Więc sądzę, że nie ma co wydawać kupy kasy...
Z dolotem się udało cudnie już w paru autach i nie tylko fordach więc projekt z IC też będzie owocny - takie założenie, inaczej nie byłoby się po co zabierać za to

I może aucim zaczekaj 2-3 tyg...na rezultaty - gwarantuję, że cena całośc`i będzie o wiele niższa niz airtec'a. No i na miejscu :P

Z dalszego postępu prac bedziemy zdawać relację :)


BTW. tak na zachętę dane IC - takie mają być:
KOMPRESJA                   ~20 m3/min, nominalnie 600-700 Max HP
CIŚNIENIE ROBOCZE   35~40PSI (2,75 BAR)
SPADEK CIŚNIENIA      2~5psi@35psi; 0.2~0.5psi@15psi
TEMPERATURA           0°C~150°C
MATERIAŁ                  100% Aluminium
KONSTRUKCJA          Odlewane, ręcznie spawane
WYKOŃCZENIE          Polerowane
WAGA                          9 kg
-----
Pozdrawiam,
Marcin

auchim

weksla w przypadku aiteca nie trzeba ciąć belki, to z linka co wstawiłeś to nie airtec, przynajmniej nie dedykowany do mdo, ogólnie zwródż uwagę że tam jest ostra rzeźba nie tylko z belką ale i też rury dane metalowe.
Ja ruszam ewentualnie z robieniem IC za miesiąc. GaBB zgadzam się z tobą w 100% także póki co czekam co wam wyjdzie i trzymam kciuki :)
Co do materiału z jakiego jest zrobiony Airtec to może was zaskoczę ale właśnie jest to coś dziwnego, i właśnie nie wiem czemu się nie pochwalili na stronie :P dam wam znać za miesiąc jak się za niego zabiorę z czego dokładnie go wystrugali :)