Letnie opony

yoseph, 11.03.2011, 17:15 « poprzedni - następny »

ethernal

@alibizi
Pamiętaj że Bridgestone Adrenaline R002 to bardzo stary model. Jest juz jego następca, który nie ma (ponoć) wad, o których wspomniałem wcześniej.

bmarcin

Cytat: sseebbaa1 w 13.01.2016, 12:30Goodyear F1 Eagle Asymmetric 2lubContinental Conti Sport Contact 5
Dzieki za info. Nie spodziewałem sie ze jest az taka roznica na mokrym. A jak z głośnościa GY?

T

Conti są mało trwałe, to prawda, ale to dlatego, że mają miękka mieszankę i znakomitą przyczepność. Coś za coś. :)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

caqerr

Cytat: Tomasz w 13.01.2016, 13:39znakomitą przyczepność


Jak dla mnie na suchym są takie same jak GY. Miałem i te i te w ST220. Poza tym ,że Conti wykończyłem po sezonie były ok ;)
Jak ktoś jeździ po 5-10k rocznie może śmiało brać Conti. Przy większych przebiegach, zwłaszcza jak ktoś jeździ szybciej, dynamiczniej nie ma to sensu. Seba może by pojeździł z takimi CSC5 z miesiąc ? Może dwa :D

sseebbaa1

Cytat: caqerr w 13.01.2016, 13:54Przy większych przebiegach, zwłaszcza jak ktoś jeździ szybciej, dynamiczniej nie ma to sensu. Seba może by pojeździł z takimi CSC5 z miesiąc? Może dwa :D
Z testów nie wynika, żeby aż taka duża różnica była w trwałości pomiędzy tymi GY a Conti...


Goodyeary wytrzymały u mnie 8.500 km jednego sezonu - 8 miesięcy mi to zajęło (od początku kwietnia do początku grudnia 2013). Ale to było ujeżdżanie w większości po mieście, a nie toczenie się po trasie.

No i po sezonie wyglądały tak:

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zjechane do znaczników :)
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

tomekka

Cytat: TAM w 13.01.2016, 11:44
zLine to bardzo dobre opony, ale nie mają rantu ochronnego i są drogie (w każdym razie były, teraz nie wiem).

mają rant ochronny. Tylko, że rant, rantowi nie równy. Jak wspominałem, wg mnie najlepsze ranty mają GY, Michały i dunlopy.

najlepiej wpisać w googlach "nazwę opony + rim protection" i zobaczyć jak wygląda na feldze. :) np michelin pilot sport 3 rim protection i już co nie co widać :)

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


T

Cytat: caqerr w 13.01.2016, 13:54Jak ktoś jeździ po 5-10k rocznie może śmiało brać Conti.
Ja po mniej niż 5k km mam już tylko 6 mm w CSC5. :)

« Dodane: 13.01.2016, 18:10 »

Cytat: tomekka w 13.01.2016, 18:01mają rant ochronny. Tylko, że rant, rantowi nie równy. Jak wspominałem, wg mnie najlepsze ranty mają GY, Michały i dunlopy.
W CSC5 też jest solidny rant. Z kolei w zimowych Uniroyalach niby powinien być rant, ale naprawdę trudno się go dopatrzeć...
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

TAM

Cytat: tomekka w 13.01.2016, 18:01mają rant ochronny. Tylko, że rant, rantowi nie równy. Jak wspominałem, wg mnie najlepsze ranty mają GY, Michały i dunlopy.
Hehe, jeśli według Ciebie one mają rant ochronny, to wszystkie opony mają rant ochronny :-)

tomekka

13.01.2016, 18:37 #158 Ostatnia edycja: 13.01.2016, 19:20 by tomekka
Cytat: Tomasz w 13.01.2016, 18:09
Ja po mniej niż 5k km mam już tylko 6 mm w CSC5. :)

« Dodane: 13.01.2016, 18:10 »
W CSC5 też jest solidny rant.
prawda :)

Cytat: TAM w 13.01.2016, 18:17
Hehe, jeśli według Ciebie one mają rant ochronny, to wszystkie opony mają rant ochronny :)

teoretycznie jest. Znikomy, ale jest :) raczej nie ochroni felgi :P

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



tutaj nie ma w ogóle rantu :P

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



« Dodane: 13.01.2016, 19:20 »

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



A propos goodyeara w nowym focusie st  :P

galbier

A co myślicie o oponach federal?

sseebbaa1

Jak przeglądałem różne strony internetowe (także na forach typowo wyczynowych), to opony Federal zbierają pochlebne opinie w upalne dni na suchym torze. Czyli oznacza to twardą mieszankę opony, która pokazuje swoje dobre strony wtedy, gdy wymagana jest stosunkowo niska ścieralność w warunkach, które szybko wykańczają bardziej miękkie slicki i półslicki.

Jeżeli miałaby to być opona do jazdy także w deszczu, to jazda na mokrym musi być bardzo ostrożna!
Dla mnie takie zastrzeżenie w samochodzie "DD" (Daily Drive Car), to po prostu dyskwalifikacja.
No chyba, że jest to drugi komplet opon, który wraz z felgami na szybko można przekładać w garażu na "suche przejażdżki" w sportowym stylu w trakcie ciepłych dni :)
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

ethernal

Z tanich opon, ostatnio koreański Nexen zbiera coraz bardziej pochlebne opinie, szczgólnie te najnowsze modele z serii N`fera SU1 i SU4.

Dybek_87

Ja zamowilem miesiac temu z racji dobrych zimowych cen letnich opon hankook ventus v12 k120 dobre opinie pod wzgledem jakosc-cena...no właśnie Cena 320 euro za komplet 4 sztuk uważam za bardzo dobra...Jak będą się sprawować to dowiem się dopiero na wiosnę ☺

galbier

Więc chyba zdecyduje się na bridgestone adrenalin. Tylko zastanawiam się czy na mokrym będą w miarę trzymały. Zależy mi żeby dobrze się trzymały na suchym żeby nie tracił trakcji za dużo no i żeby tragedii nie było na mokrym. Ciężko pogodzić dwie opcje ☺

yayko

Miałem federale na suchym idealne :) ale na mokrym trzeba jeździć bardzo uważnie, niewybaczaja :)