[Mondeo] Jakie łożysko polecacie?

eng, 16.03.2012, 09:02 « poprzedni - następny »

eng

Witam.

Niestety nadszedł czas na prawe tylne łożysko. W związku z tym mam pytanie czy możecie polecić jakieś z tych dostępnych na allegro. Czy między łożyskiem za 200 zł, a takim za 400 jest aż taka różnica w jakości? Auto prawdopodobnie będę starał się sprzedać w przeciągu roku więc chyba nie ma sensu inwestować w oryginalne ew drogie zamienniki. Poza tym nie jeżdżę dużo tym autem a jak już jeżdżę nie jest to jazda wyczynowa. Może ktoś z was montował jakieś łożysko z allegro i może się jakoś wypowiedzieć?

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://allegro.pl/piasta-kola-lozysko-tyl-ford-mondeo-iii-jaguar-x-i2199189965.html

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://allegro.pl/piasta-kola-lozysko-tyl-ford-mondeo-iii-jaguar-x-i2181479356.html

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://allegro.pl/piasta-lozysko-kola-tyl-ford-mondeo-mk3-hit-i2188372814.html

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://allegro.pl/lozysko-piasta-kola-tyl-tylna-ford-mondeo-iii-3-ms-i2175728676.html

Tutaj kilka linków tych najtańszych łożysk.

wilhelm

Zazwyczaj najtańsze części to straszny shit, na początku są ok, ale bardzo szybko padają... Kilka razy już próbowałem zaoszczędzić kupując coś tańszego, kończyło się to tak że i tak musiałem kupić lepszą część.

Ja bym wziął na twoim miejscu SKF, na allegro kosztuje około 320zł.

eng

Podkreślam auto na co dzień stoi w garażu. Jeżdżę nim ostatnio bardzo rzadko ze względu na brak czasu. Po co mam zakładać jakieś markowe łożysko? Uważasz, że te za 200 zł rozleci się po 500 - 2000 km?

NeroN

To po co robić łożysko jak stoi w garażu ? ;)

Załóż najtańsze i się ciesz spokojem :)
FFI 1.6 HB & [color=black]ST[/color][color=red]220[/color] [color=blue]Blue Performance[/color]

eng

No tak planuje tylko chciałem zapytać czy ktoś miał do czynienia z takimi zamiennikami i może cokolwiek dobrego o nich powiedzieć.

NeroN

Nawet nazw firm robiacych nie ma.

Kiedyś w Escorcie wymieniałem 3razy tylne łożyska w ciagu miesiaca.
Najpierw kupiłem 'coś' potem Optimal, potem SKF i dopiero był spokój.
FFI 1.6 HB & [color=black]ST[/color][color=red]220[/color] [color=blue]Blue Performance[/color]

eng

A były one objęte gwarancją? Wymienili Ci je?

NeroN

Były, ale ja nie ma czasu ani zdrowia bujać sie dla 100zł czy to wina mechanika czy łożyska i czekać 3tyg na rozwiązanie problemu.

FAG łożyska jescze zobacz - też bdb - a często tańsze od SKF.
FFI 1.6 HB & [color=black]ST[/color][color=red]220[/color] [color=blue]Blue Performance[/color]

weksla

A to jak nie jeździsz i tylko stoi w garażu to nie wymieniaj wcale, po co tracić kasę, niech wymieni kolejny potencjalny właściciel.
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

eng

Ale nie będę ryzykował, że koło w końcu się gdzieś "zatnie" na tym moim łożysku. Poza tym pewnie gdzieś jeździć będę choćby na stację benzynową ew zmienić koła na lato. Słychać je już dość wyraźnie więc muszę coś z tym zrobić.

T

Moim zdaniem nie ma sensu kupować za 200 zł piasty marki, która nie jest nawet podana, skoro za 300 zł można mieć SKF, o którym wiadomo, że jest ok.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

NeroN

Cytat: eng w 16.03.2012, 16:21
Ale nie będę ryzykował, że koło w końcu się gdzieś "zatnie" na tym moim łożysku. Poza tym pewnie gdzieś jeździć będę choćby na stację benzynową ew zmienić koła na lato. Słychać je już dość wyraźnie więc muszę coś z tym zrobić.

No to kup coś firmowego.

Jakiś retoryczny ten wątek.
FFI 1.6 HB & [color=black]ST[/color][color=red]220[/color] [color=blue]Blue Performance[/color]

eng

Cytat: NeroN w 16.03.2012, 17:21

Jakiś retoryczny ten wątek.

Chciałem się dowiedzieć czy ktoś z was kupował, któreś z wymienionych łożysk i ew może jakieś polecić. A cena jest ważna ponieważ prócz łożyska muszę wymienić łączniki stabilizatora, olej oraz opony letnie, a jak wiecie 18 nie należą do tanich.

wilhelm

Mogę ci sprzedać używane vredesteiny :) mają chyba 5mm

eng

Dzięki Wilhelm, ale jakbym miał czekać tak długo na podanie ceny przez Ciebie to by mnie kolejne lato zastało. Opony kupiłem Continental SportContact 2 z 2009 r. Bieżnik jest jeszcze wystarczający i nie ma póki co żadnych bulw. Dałem za nie 370 zł za dwie sztuki.

Co do łożyska to kupiłem jednak SKF za 337 zł z wysyłką z allegro. Jestem już po wymianie łożyska, łączników stabilizatora i oleju. Póki co wszystko ok. Opon jeszcze nie zakładałem ze względu na to, że prognozy pokazują nawrót zimy.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.