[Mondeo] ST220 Nie spadają obroty przy jeździe, falujące obroty na luzie.

Essio, 27.03.2012, 12:14 « poprzedni - następny »

T

Najprawdopodobniej, ew. przepustnica puszcza za dużo w pozycji zamkniętej.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

Adrenalina

Witam jest już wiadome tak Jak kolega Tomasz napisał przepustnica padnięta i co sie jeszcze okazało mój
bocznikowy nie jest z modelu ST220 :(  no i sondy :( padły 1 i 2  3i 4 emulatory :) 

« Dodane: 26.04.2012, 22:13 »

Mam pytanie w sprawie sond czy można z innych silników PB z Mondeo kupić ??
Patrol

Essio

Zacytuję słowa kolegi Tomasz z innego wątku, jednak niech jeszcze potwierdzi/ą.

Cytat: Tomasz w 24.03.2012, 19:38
Ja podejrzewałem uszkodzenie sond, ale nie byłem na 100% pewien, więc kupiłem używki — jedną z 1.8, drugą 2.0. Dałem za nie jakieś śmieszne pieniądze, w stylu 60 zł za dwie czy coś takiego. Okazało się, że działają, więc zostały do tej pory (już ponad rok). Także kupuj bez obaw. Tylko zwróć uwagę, żeby to były sondy z mk3, a nie z mk2.

Oberslejzen!

T

Cytat: Adrenalina w 26.04.2012, 21:15
Witam jest już wiadome tak Jak kolega Tomasz napisał przepustnica padnięta i co sie jeszcze okazało mój
bocznikowy nie jest z modelu ST220 :(  no i sondy :( padły 1 i 2  3i 4 emulatory :)
Trochę dużo tych awarii, jesteś pewien, że mechanik nie próbuje Cię naciągnąć? Auto z niesprawną przepustnicą, bocznikowym i sondami lambda prawdopodobnie by ledwo jeździło.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

NeroN

No tez mi się tak zdaje, bocznikowy można stosować 'nie ten' ma inną wtyczkę. Wszytskei sody jak byś miał padnięte to by checkami walił. A przepustnica moze się przybrudzić, przyciąć, ale raczej baaardzo wątpiwe żeby uszkodzić... :)
FFI 1.6 HB & [color=black]ST[/color][color=red]220[/color] [color=blue]Blue Performance[/color]

Adrenalina

 Byłem w ASO W AUTO-BOSS Przepustnica nie reaguje  na komendy komputera i bocznikowy wymiarowo nie z tego auta a Check mi się świeci. I jeszcze jedno ktoś już kombinował przy przepustnicy poprzedni właściciel
Patrol

T

Cytat: Adrenalina w 27.04.2012, 12:13Przepustnica nie reaguje  na komendy komputera
I nigdy nie będzie reagowała bo jest sterowana mechanicznie, jest połączona linką z pedałem gazu. ;)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

NeroN

Gadałem z Adrenaline - TPS nie pokazuje nic :) Taki skrót myślowy zastosował ;)
FFI 1.6 HB & [color=black]ST[/color][color=red]220[/color] [color=blue]Blue Performance[/color]

Adrenalina

Witam po wczorajszych wymianach sond 1i 2 nowego Bocznikowego i przepustnicy . Spalanie ok dziś trasa 230Km spalanie na trasie 9,8 z klimom :) tylko mam mały dylemat jak zatrzymuje Stasia to obroty zatrzymują sie na 1800 i po 2 sek normalnie 950  qrde co jest nie halo :(  ps. jak startuje słychać jakiś gwizd po lekkim dodaniu gazu??
Patrol


T

Cytat: Adrenalina w 29.04.2012, 16:43jak zatrzymuje Stasia to obroty zatrzymują sie na 1800 i po 2 sek normalnie 950
Pewnie masz lewe powietrze, bo rozumiem, że po wymianie bocznikowego zrobiłeś reset i samoadaptację.

PS. Postaraj się pisać bardziej po polsku, trudno Cię zrozumieć...
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

Adrenalina

Odpiąłem tylko akumulator, nie robiłem adaptacji... ;(
Patrol

NeroN

Sama sie zrobiła... 230km powinno przejść.

Ale looknij bez klimy czy też tak będzie się działo - obstawiam ze nie.
FFI 1.6 HB & [color=black]ST[/color][color=red]220[/color] [color=blue]Blue Performance[/color]

Adrenalina

Witam Stasio opanowany, wszystko chodzi jak szwajcarski zegarek....  była dziura na dł.4 cm  na wężu z odmy :) 

Dziękuje wszystkim za POMOC :)
Patrol

T

Cytat: Adrenalina w 01.05.2012, 09:07była dziura na dł.4 cm  na wężu z odmy
A nie mówiłem? :)

Fajnie, że auto już w pełni na chodzie...
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club