Wydech mondeo MK3

chomikawr, 10.11.2012, 17:55 « poprzedni - następny »

chomikawr

Witam... Koldzy z forum mondeo... odesłali mnie z pytaniami na to forum ;) więc drodzy Userzy powiedzcie mi co zrobić i jak :)

Posiadam mondeo MK3 w dieslu 115Koni... fabrycznie auto nie ma środkowego tłumika... auto z roku 2004.

chciałbym zrobić w autku wydech żeby to troszkę lepiej brzmiało a słyszałem pare aut na YT i naprawde brzmią zajebiście.... Chce usunąć katalizator i zrobić coś z wydechem... i moje pytanie jest o to COŚ.... jakiej średnicy użyć do zrobienia wydechu... czy jakbym chciał zrobić wydech na 2 strony to czy trzeba 2 tłumiki czy np z jednej strony wystarczy rura z końcówką... a może ogólnie przy zrobieniu wydechu bez tłumików nie bedzie głośno... wiem może i głupie pytania ale wcześniej nie miałem do czynienia nigdy z dieslem. Wszelkie podpowiedzi... filmiki itd mile widziane... pozdrawiam

T

11.11.2012, 14:46 #1 Ostatnia edycja: 11.11.2012, 20:33 by badger
Bez sensu robić wydech bez tłumików w Mondeo TDCI — to nie wyścigówka.

Chcesz, żeby trochę fajniej brzmiało to zacznij od zastąpienia końcowego tłumika przelotowym, tylko zmierz średnicę rury i kup na taką samą, a nie na większą. Z tym, że każdy tłumik brzmi inaczej, więc efekt poznasz dopiero jak go zamontujesz i się przejedziesz...

Jeśli dodatkowo chcesz, żeby trochę lepiej jeździł, to kup decata, a stary katalizator sprzedaj (nie wydłubuj wkładu z puszki).

Co do wydechu na dwie strony, to dlaczego chcesz to robić? Masz już zderzak ST z dwoma otworami i chcesz do niego dopasować wydech? Bo to chyba jedyny w miarę sensowny powód, żeby to zrobić. Z technicznego punktu widzenia dodawanie dodatkowych zakrętów w wydechu, zwiększanie jego pojemności w turbo, no i zwiększanie masy auta nie ma żadnego sensu. Lepiej zostaw po jednej stronie, tak jak jest. Za to końcówkę możesz dać podwójną — kilka osób tak ma i fajnie to wygląda.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

chomikawr

jaki tlumik końcowy masz na mysli? moze jakiś link... co to jest ten decat? jest to cos innego niz zwykla rura?

kacperek_27

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php/topic,151.0.html
Tutaj masz temat odnośnie wywalenia katalizatora.

Falubaz 1

 a może ogólnie przy zrobieniu wydechu bez tłumików nie bedzie głośno... wiem może i głupie pytania ale wcześniej nie miałem do czynienia nigdy z dieslem. Wszelkie podpowiedzi... filmiki itd mile widziane... pozdrawiam
[/quote]

Kolego ja też mam kopciucha 2.0 Tdci i też oryginalnie nie było tam środkowego tłumika, dodam że ja mam już de-cata i chipsa od Heko ,wczoraj postanowiłem coś wypróbować i oto co wyszło.
1. Na oryginalnych rurach i przelotowym tłumiku (tak jak ori lewa strona) uważam że jest to kwestia
gustu robienie tdci z 2 wydechami jak ST mi się nie podoba .
Do dyspozycji miałem 3 przelotowe tłumiki Ultera Nowy , Imschera Nowy i Remusa używka ale krótko, Imscher odpadł bo wystawał , Remus bardzo tłumił i tylko na wysokich obrotach było fajnie a Ulter brzmiał jak Polonez po tuningu lekki gwizd.
2. Zmiana rur na 2,5'' i tu już było czuć ogromną różnicę na Remusie dźwięk zbliżony do V8 ale mega głośny, Ulter nieco wyżej lecz nawet głośniej. Jedna jazda próbna 8 min wystarczyło  ;)
3. Zmiana na 2,25'' i z jednego kawałka wyjęta końcówka od łączenia  bez tłumika(mam kombi) efekt najlepszy dźwięk jak Boxer przyjemny nie głośny, końcówka jak w oryginale puszczona w dół ze względów zawirowania powietrza by na postoju lub w korku tył był czysty.   
Dziś wrzucę film to posłuchasz.

matosu

Jeżeli chodzi o dźwięk, do 2,5 tyś. obr. prawie nic się nie zmienia...

Mam przelot od samego turbo do końca 3" z jednym końcowym wydechem.

Dopiero ponad 2,5 tyś. obrotów z diesela robi się dźwięk identyczny jak w subaru :)
Kiedyś Focus ST MK2 5d - 260/450

Falubaz 1

Cytat: matosu w 24.03.2013, 10:59
Jeżeli chodzi o dźwięk, do 2,5 tyś. obr. prawie nic się nie zmienia...

Mam przelot od samego turbo do końca 3" z jednym końcowym wydechem.

Dopiero ponad 2,5 tyś. obrotów z diesela robi się dźwięk identyczny jak w subaru :)

Czekamy na filmik na YT. 

matosu

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.youtube.com/watch?v=KhB6SYan2IE&feature=youtu.be

Proszę :)
Kiedyś Focus ST MK2 5d - 260/450

Falubaz 1

Cytat: matosu w 24.03.2013, 16:36
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.youtube.com/watch?v=KhB6SYan2IE&feature=youtu.be

Proszę :)

A to mój, w trasie jest fajnie

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.youtube.com/watch?v=MxGNumUAby8

glinek

3" jest okej.. nie mam zadnego tłumika... i nie straszy mych pasazerów... jest tylko gwizd odpuszczania przez turbine... jeszcze musze wywalic końcówki.. bo mają komory wygłuszajace.. licze na dzwięk URSUSA:D

patryk220

Witam. Przeglądałem sobie yt i natknąłem sie na taki wydech jak myslicie co trzeb zrobic zeby go uzyskac? Mój silnik to 2.0 TDDi
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://youtu.be/RnhigHRykkY

T

Brzmi jak wycięty tłumik środkowy i przelotowy końcowy (ale brzmienie mocno zależy od rodzaju końcowego).
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club