Jaki wydech polecacie do st220

DAYCO, 29.12.2012, 18:02 « poprzedni - następny »

sseebbaa1

Cytat: Alek w 06.06.2015, 01:00Ktoś jest chętny na grupowe z GT Performance?
Alek, a Ty masz jakieś porównanie do Millteka?
Skąd wiesz, że wydech GT Performance będzie lepszy?


Cytat: SAGAL w 06.06.2015, 01:35zeby nie ich  cena (GT Performance ) która mi wyliczyli  czyli 4500zł  to byłbym chętny
Cytat: sseebbaa1 w 22.05.2015, 21:47Czy taki wydech jest lepszy od tego co proponuje Milltek za 3.000 zł?
Cytat: Tigerbart w 07.06.2015, 22:16A jest to bardziej ceniony towar od millteka?
Różnica 1.500 zł. To sporo...
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

Alek

Nie wiem czy będzie lepszy, nie czuję się kompetętny w wydechach. Cena jest wyższa ale za więcej rury, milltek się zaczyna dopiero od lączenia na dole a GTP robi od kolektora, tak że są (chyba) równe długości.

yayko

najładniejszy dźwięk wydechu na forum według mnie ma ST-Power który robił wydech w eltec'u, nie jest taki jak te metaliczny tylko subtelny i ładnie buczy :)

st-power

I w kabinie cisza,a na zewnątrz ładnie gra ;)
Był przepiękny i unikatowy Cougar No Limit Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://youtu.be/Zy5sKLAv8cY
było kultowe Mondeo ST220 :-D  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://youtu.be/CIMClUqwggA
jest MK4 2.2 TDCi 200KM Indywidual automat+kombi

Tigerbart

Cytat: yayko w 09.06.2015, 10:25
najładniejszy dźwięk wydechu na forum według mnie ma ST-Power który robił wydech w eltec'u, nie jest taki jak te metaliczny tylko subtelny i ładnie buczy :)

Jeszcze nie wszyscy zaprezentowali dźwięk swoich wydechów  :stupid:

zajc

Cytat: Tomasz w 26.02.2014, 23:01
Jeśli chciałbyś coś poprawić, to dodatkowo usuń zwężkę przy przejściu przez tylną oś. Jest tam tylko ok. 2,25", a powinno być 2,5"
Chciałbym się zapytać jakiej długości kupić taką rurę? Miałem kilka razy auto na podnośniku ale za każdym razem zapominałem zmierzyć. Jaką grubość ścianki ma mieć rurka?

T

Niestety nie pamiętam, musisz zmierzyć. Grubość ścianki z kolei nie jest jakaś bardzo istotna.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

zajc

Odnośnie grubości ścianki, chodziło mi o żywotność i wagę, jeśli grubość nie jest tak ważna to pewnie im cieńsza tym lżejsza i zarazem lepsza. Nie chciałbym się pomylić, ale chyba 2 metry powinno wystarczyć, na aukcji allegro taka długość jest największa, cena z wysyłką ok 120zł.

T

Tak, to pewnie jest ok. dwa metry, ale trudno powiedzieć, czy to na 100% wystarczy. Jak zamierzasz robić ten wydech? Bo o ile nie masz dobrej giętarki to będziesz musiał go tak naprawdę zbudować z kolanek.

Co do grubości ścianek to zwykle nie ma wielkiego wyboru. Ja kupowałem na Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.fmic.pl i był jeden rodzaj i tyle. Generalnie, co do masy, to niby większa jest gorsza, ale z drugiej strony te auta mają dość ciężki przód, więc parę kg z tyłu może poprawić prowadzenie (wyjmij koło zapasowe i zobacz, że auto prowadzi się wyraźnie gorzej). Poza tym grubsze rury trochę lepiej wyciszają. Generalnie, ja bym nie kupował ani najcieńszych, ani najgrubszych, tylko coś pomiędzy.

Jaką masz wersję nadwoziową? Bo generalnie jak już robisz ten element, to warto potem dospawać porządne rury 2" do tłumików końcowych, to są małe odcinki i bez sensu zostawiać stare (o trochę mniejszej średnicy). W kombi w zasadzie trzeba to zrobić, bo tam ten wydech jest dość dziwnie rozwiązany (zamiast iść pomiędzy wahaczami, tak jak to ja zrobiłem i rozchodzić się zaraz za nimi, to idzie bokiem i rozchodzi się przy lewym tłumiku końcowym).
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

zajc

26.12.2015, 16:49 #84 Ostatnia edycja: 26.12.2015, 16:52 by zajc
Mam już zrobiony decat, tłumik środkowy zostanie nietknięty, no i teraz kwestia reszty. Mam dobrego specjalistę orientującego się w temacie, ma cały potrzebny sprzęt, robił już niejeden wydech więc ma i moje zaufanie. Jeśli chodzi o grubość ścianek rurki, znalazłem tak na szybko 2mm i 1,5mm, muszę się zorientować u kolegi co on na to.

Moje ST220 jest w wersji sedan, już sam decat dużo poprawił dźwięk silnika, ale chciałbym coś więcej. Tak naprawdę nie zależy mi jakoś na innym dźwięku, bardziej na osiągach. Podoba mi się rozwiązanie jakie zastosował YAYKO - brzmienie mi odpowiada a i kilka dodatkowych KM może się pojawiło, no i cenowo interesująca sprawa bo dedykowane wydechy są za drogie ;)

T

Tłumiki środkowe zostaw, bo są ok, nie ma sensu ich ruszać, przy zejściu w jedną rurę zrób 2,5", potem po rozejściu za tylną osią — dwa razy po 2", na koniec tłumiki przelotowe i zarówno osiągi jak i brzmienie będą ok.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

alibizi

Zajc, Tomasz - jak cenowo może wyjść taki zabieg o jakim piszecie? Też przymierzam się do wydechu.

zajc

27.12.2015, 21:30 #87 Ostatnia edycja: 27.12.2015, 21:32 by zajc
Rura 2,5" to koszt ok 120zł z wysyłką za dwa metry, pózniej rura 2" i tu nie wiem ile jej trzeba (cena podobna za metr do 2,5"). Do tego dwie puszki Turboworksa po 150zł za sztukę i dwie końcówki wydechu po 50zł za sztukę (plus koszt wysyłki). Podsumowując, koszt części nie powinien przekroczyć 700zł a robocizna to już indywidualna sprawa, myślę że przyjazny majster nie weźmie więcej niż 200zł a osobiście liczę na 100 ;)

T

Jeszcze kolanek nie policzyłeś. Niewiele osób ma giętarkę, którą da się giąć sensownie nierdzewkę, szczególnie 2,5". Generalnie koszt (z robocizną) za catback wychodzi w okolicach 1000-1500 zł, w zależności od tego, jakie dokładnie będą części i kto to będzie robił. Oczywiście w firmie "tuningowej" za to samo zapłaci się 2-3x więcej.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

zimoch

Witam - szukam jakiejś alternatywy do El-Teca w okolicach Gdańska lub i Łodzi - do tłumika środkowego wleciało "coś" i cały wydech zachowuje się jak grzechotka. Dodatkowo do wymiany ogarnięcia mam również katalizatory bo mam 2 checki na drugich sondach.