Najstarszy klub fanów szybkich Fordów, wersji ST i RS oraz tuningu


Nowy RS??

auchim, 07.02.2013, 19:01 « poprzedni - następny »

T

Moim zdaniem kluczowe jest to, czy Ford odnajdzie przyczynę tych problemów. Bo wymienianie silników na takie same (czyli zapewne z wadą konstrukcyjną) to jest mało satysfakcjonująca naprawa.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

Łukasz

W ASO Ford Lipski w Warszawie jest jeden egzemplarz z wymienianym obecnie silnikiem - nowy silnik na wymianę został juz dostarczony. Czekaja jeszcze na jakieś duperele, żeby móc skończyć. Podobno (na podstawie tego co pisza na zagranicznych forach) nowe, wymieniane silniki są poprawione. Dodatkowo te nowe trzymają fabryczną moc z odchyłkiem kilku PS - widziałem kilka wykresów. 

gaiden

Cytat: Łukasz w 18.05.2017, 12:05
W ASO Ford Lipski w Warszawie jest jeden egzemplarz z wymienianym obecnie silnikiem - nowy silnik na wymianę został juz dostarczony. Czekaja jeszcze na jakieś duperele, żeby móc skończyć. Podobno (na podstawie tego co pisza na zagranicznych forach) nowe, wymieniane silniki są poprawione. Dodatkowo te nowe trzymają fabryczną moc z odchyłkiem kilku PS - widziałem kilka wykresów. 
Jeśli to prawda to jest szansa, że to co montują teraz dostaje silnik bez wad.

Kris1976

Cytat: Łukasz w 18.05.2017, 12:05
W ASO Ford Lipski w Warszawie jest jeden egzemplarz z wymienianym obecnie silnikiem - nowy silnik na wymianę został juz dostarczony. Czekaja jeszcze na jakieś duperele, żeby móc skończyć. Podobno (na podstawie tego co pisza na zagranicznych forach) nowe, wymieniane silniki są poprawione. Dodatkowo te nowe trzymają fabryczną moc z odchyłkiem kilku PS - widziałem kilka wykresów. 
...i gitara ! teraz już można spać spokojnie , jak coś piardnie to wsadzą dobry motor. Szkoda tylko że niektóre ASO udają że nie znają problemu.
Była pomarańcza ST...czas na RSa !

weksla

A Ty Kris liczysz się z wymianą silnika?
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

Kris1976

19.05.2017, 12:24 #635 Ostatnia edycja: 19.05.2017, 12:28 by Kris1976
Skoro pada nawet u tych którzy jeżdżą na emeryta to raczej muszę być psychicznie przygotowany na to że padnie.
Miałem jechać za granicę 1500km w jedną stronę ale sobie chyba podaruje bo znając mojego pecha pewnie by motorownia odmówiła posłuszeństwa i to zepewne w punkcie najbardziej oddalonym od chaty ;)
Także na razie żadnych Icków, czipów nie planuje żeby mi nie zakwestionowali wymiany. Tylko tuning  zewnętrzny :)... ale korci mnie Accessport Cobb, tego mi nie wykryją a seria zaczyna jednak trochę mulić
Była pomarańcza ST...czas na RSa !

sseebbaa1

Wyjazd odpuść.
Ale nie odpuszczaj ostrego jeżdżenia. W Twoim interesie leży, aby wadliwy silnik wysypał się jak najszybciej. Dostaniesz wtedy poprawiony egzemplarz :)
Oczywiście wówczas lepiej nie pokazywać jakichś zmodyfikowanych elementów, żeby salon nie mógł się niczym podpierać przy ewentualnej odmowie wymiany.
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

weksla

Z tego co słyszałem to nir patrzą na mody i wymieniają
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

Roberttt

Problem w tym że niechętnie wymieniają silnik.
ASO twiedzi że ten typ tak ma a kłęby dymu to para wodna.
14dni trzymali auto na serwisie i oddali stwierdzając że jest w pełni
sprawne. Jest ktoś chętny do Turbo Kamery?

T

Jeśli nakręciłeś te wszystkie objawy, to można to też zmontować i wrzucić na nasz kanał YT.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

vtec

nie ma co, mieć nowe auto i pykać się gdzieś dalej jechać.
gorzej jak z 13-o letnim Sti ;)

paweleczek666

Cytat: vtec w 19.05.2017, 21:15
nie ma co, mieć nowe auto i pykać się gdzieś dalej jechać.
gorzej jak z 13-o letnim Sti ;)
wow,
niezła wtopa,
tzn porażka :(

bmarcin

19.05.2017, 23:08 #642 Ostatnia edycja: 19.05.2017, 23:10 by bmarcin
Wtopa nie wtopa, subaru od 10 lat robi EJ205, a w miedzyczasie byl boxer diesel, w innych markach tez nie jest lepiej... cykl zycia produktu sie skraca, nie ma czasu na testy i są efekty. Jeśli producent bierze temat na klate to ok, gorzej jesli sie miga od naprawy w przypadkach oczywistych.
@Kris1976, kupujesz AC na wyjazd na granice + holowanie do PL w razie fakapa i ogien :)

paweleczek666

Cytat: bmarcin w 19.05.2017, 23:08Wtopa nie wtopa, subaru od 10 lat robi EJ205, a w miedzyczasie byl boxer diesel, w innych markach tez nie jest lepiej... cykl zycia produktu sie skraca, nie ma czasu na testy i są efekty. Jeśli producent bierze temat na klate to ok, gorzej jesli sie miga od naprawy w przypadkach oczywistych.
nie ma to jak przyrównywać się do fakapów..
producent nie ma opcji, jeżeli chce przeżyć,
nie ma co się spierać, wtopa nie wtopa, jednak wtopa, vw lubi olej, można się śmiać, ale jadą, a tutaj jest koniec jazdy

bmarcin

Nie przyrównuje, tylko stwierdzam fakt iz takich akcji jest wiecej.
W przypadku RS banka była nadmuchana dosc mocno....
Efekt - RS Mk2 ma wyzsze ceny niz nowsze Mk3.

Peace :)