Dystanse do oryginalnych felg Mondeo ST220 - wygląd i prowadzenie samochodu

sseebbaa1, 24.08.2013, 22:16 « poprzedni - następny »

GIZIU

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.pumaspeed.co.uk/saved/pro_spacer_kit_focus.jpg.jpg  na tym zdjęciu

sseebbaa1

Cytat: GIZIU w 12.02.2014, 14:12
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.pumaspeed.co.uk/saved/pro_spacer_kit_focus.jpg.jpg  na tym zdjęciu
Na tym zdjęciu rzeczywiście nakrętki i szpilki dużo bardziej wystają, ale to chyba jest cieńszy dystans.
Ale fakt wystawania śrub/szpilek nie musi automatycznie oznaczać, że będą dotykały felgi.
Ślady na moich dystansach najlepiej pokazują, że felga ma w miejscu tych śrub wgłębienia. Felga opiera się tak jakby na krawędziach dystansu (ciemniejsze ślady na dystansie).
Musisz to sam sprawdzić i zobaczyć jak wygląda felga od wewnątrz.
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

GIZIU

Tak to wygląda

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


sseebbaa1

No to sam widzisz, że felga ma pomiędzy otworami na szpilki takie wgłębienia.

A te wcześniejsze zdjęcie z mocniej wystającymi szpilkami przedstawia chyba dystanse 15mm mimo, że opis wskazywałby na 20mm. Stąd pewnie mocniejsze wysunięcie szpilek. Przy dystansach 20mm nie powinno być problemu z założeniem felgi, którą pokazałeś.
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

GIZIU

Rozmawiałem jeszcze z jednym gościem który jakiś czas temu sprzedawał koła 19" z RS (jeździł ST). Mówi że założył dystanse 3mm i mówi że wszystko było OK. Może mi je wysłać za symboliczną opłatę. I bądź tu mądry...

vtec

z tyłu nic nie trze, tylko przód ociera delikatnie o przednie amory. kup dystanse 3mm. nic cie to praktycznie nie będzie kosztować. jak będzie ok, to i sam kupię 3mm i zmienie z 5mm

sseebbaa1

GIZIU zrobiłem zdjęcie oryginalnej Fordowskiej felgi 18" z ST220.
Zdjęcie zrobiłem specjalnie z takiego kąta żeby było widać lepiej te wgłębienia.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Przy dystansach 20mm na bank szpilki nie dotkną tych wgłębień, bo one są około 7-8 mm cofnięte w stosunku do płaszczyzny oparcia felgi o piastę/dystans.

A co do dystansu 5 mm czy 3 mm, to myślę, że to nie ma sensu. Taki dystans spowoduje tylko, że koło z RS-a o strasznie wysokim ET nie będzie obcierało o amortyzator. Ale taki dystans nie zapewni odsunięcia wyrównującego koło z błotnikiem. Nie uzyskasz ani wyglądu, ani lepszego rozstawienia kół (lepszego z punktu widzenia trzymania w zakrętach). Tak uważam.
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

T

Poza tym dystans przelotowy sprawia, że na szpilki działają znacznie większe siły.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

GIZIU

Dobra macie rację. Znajdę dystanse taniej już tu

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.motointegrator.pl/produkty/351516-dystans-kola-eibach-s90-4-20-008 ?

Ewentualnie może ktoś z Was zna jakiś zakład co jest w stanie wykonać takie dystanse ? Dystom robi takie za 500zł ale minimum 22mm.

sseebbaa1

Ja kupowałem swoje dystanse właśnie przez Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.motointegrator.pl. Odnalazłem warsztat w moim mieście, który współpracuje z tym portalem i odebrałem od nich bez kosztów przesyłki.

Kupuj Eibacha! Dystanse przenoszą duże obciążenia i warto zainwestować w dobrą firmę. Obecnie na komplecie 4szt będzie to droższe o trochę ponad 200zł. Myślę, że to nie jest zaporowa cena.
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

GIZIU

Zobacz sobie na FB jakie fury jeżdżą na dystansach od Dystomu to zmienisz zdanie ;) Jak Dystom nie zrobi 20mm, wezmę Eibacha ale średnio mi się uśmiecha dopłacanie ponad 200zł za samo logo.

sseebbaa1

Może i tak. Ale jednak Dystom nie chce (albo nie potrafi :ghost:) zrobić przykręcanych 20mm, a Eibach robi takie nawet 15mm (S90-4-15-005).
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

GIZIU

No zobaczymy. Jak nie zrobią, wezmę Eibacha.

vtec

widze, że sami użytkownicy ST-ków z kółkami od RS-a wypowiadają się ...
ja ci mówię, iż po założeniu 20mm koła mogą wystawać poza obrys.
poza założeniu (dystansu 5 mm) śrub spokojnie wystarcza na dokrecenie, nie widzę problemu z przełożeniem siły  ...
rób jak chcesz. tu koszt jest z 50zł, tam z 500zł.

T

Cytat: vtec w 14.02.2014, 19:05widze, że sami użytkownicy ST-ków z kółkami od RS-a wypowiadają się...
Po co ta ironia? To, jaki dystans jest optymalny łatwo policzyć znając ET i szerokość obu felg (może ktoś poda te wartości). W sumie nie ma tu nawet o czym dyskutować.

Cytat: vtec w 14.02.2014, 19:05poza założeniu (dystansu 5 mm) śrub spokojnie wystarcza na dokrecenie, nie widzę problemu z przełożeniem siły....
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://pl.wikipedia.org/wiki/D%C5%BAwignia
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club