Dystanse do oryginalnych felg Mondeo ST220 - wygląd i prowadzenie samochodu

sseebbaa1, 24.08.2013, 22:16 « poprzedni - następny »

MAG

Jesli tylko przy dobiviach ociera o nadkole a nie o rant blotnika to bym sie jakoś strasznie nie przejmował, a tylko pilnował czy aby ślad na oponie nie jest zbyt mocny.
Poza tym duzo zalezy od samej opony - pomimo identycznego rozmiaru mogą sie różnić rzeczywista szerokością i kształtem przekroju poprzecznego tzn sa opony w przekroju bardziej prostokątne, ale sa tez takie bardziej "okrągłe".
Kwatery na lato w Gdańsku: <br />Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0

T

Cytat: MAG w 06.06.2014, 08:16Jesli tylko przy dobiviach ociera o nadkole a nie o rant blotnika to bym sie jakoś strasznie nie przejmował, a tylko pilnował czy aby ślad na oponie nie jest zbyt mocny.
No nie wiem, dla mnie jakakolwiek modyfikacja, która skutkuje tym, że opony o coś ocierają jest... no, nie do końca na miejscu. :)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

caqerr

Cytat: Tomasz w 06.06.2014, 17:37
No nie wiem, dla mnie jakakolwiek modyfikacja, która skutkuje tym, że opony o coś ocierają jest... no, nie do końca na miejscu. :)

Zależy jak korzystasz z auta. Ja zawsze mam AR 159 dostępną. Więc jak potrzebuje komplet pasożytów to biorę alfe.
A sam wygląd na dystansie jest dla mnie tego wart. Auto w końcu wygląda jak należy. Tym bardziej przy zglebieniu.

T

Cytat: caqerr w 06.06.2014, 22:53Zależy jak korzystasz z auta. Ja zawsze mam AR 159 dostępną. Więc jak potrzebuje komplet pasożytów to biorę alfe.
A sam wygląd na dystansie jest dla mnie tego wart. Auto w końcu wygląda jak należy. Tym bardziej przy zglebieniu.
Po prostu uważam, że tego rodzaju kompromisy w aucie klasy średniej nie są czymś fajnym. To nie wyścigówka. :)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

caqerr

Jasne można i tak. Ale nie każdy korzysta z mdo jak z rodzinnego wózka.
Np. Seba, rodzinnego to ma s-maxa :)
Więc taki kompromis wcale nie przeszkadza. Ja też rzadko mam komplet w aucie. Są to naprawdę sporadyczne przypadki ;)

sseebbaa1

Cytat: caqerr w 06.06.2014, 23:54
Jasne można i tak. Ale nie każdy korzysta z mdo jak z rodzinnego wózka.
Np. Seba, rodzinnego to ma s-maxa :)
Więc taki kompromis wcale nie przeszkadza. Ja też rzadko mam komplet w aucie. Są to naprawdę sporadyczne przypadki ;)
Racja. Rzadko kiedy w moim samochodzie jedzie ktoś więcej niż tylko ja.
Ale z drugiej strony nie oznacza to, że chcę przejść do porządku dziennego nad ewentualnym częstym obcieraniem opon przy mocniejszych dobiciach nadwozia z pasażerami na pokładzie. Nie chcę się tłumaczyć przed pasażerami, że te niepokojące dźwięki to nic takiego, że musi hałasować jak stary rzęch mimo że nim nie jest itp.

W sumie to chyba tylko raz usłyszałem jakieś delikatne przytarcie. Wydaje mi się, że było od tylnych kół przy mocniejszym ugięciu zawieszenia. Już dokładnie nie pamiętam.
Zawsze sobie obiecywałem, że muszę w końcu to sprawdzić z kompletem pasażerów i zobaczyć ewentualny świeży ślad na nadkolu/błotniku. Niestety nie przeprowadziłem jeszcze tego testu.

Jednak nawet jeżeli stwierdzę, że koło obciera, to raczej nie zdejmę dystansów, a bardziej pomyślę o wyprofilowaniu nadkola czy rantu błotnika. Wygląd bowiem eSTeka z dystansami w połączeniu z seryjnymi felgami ST bardzo mi się podoba i auto jeszcze lepiej się prowadzi (już to opisywałem).
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

sseebbaa1

Dobra informacja dla właścicieli Mondeo mk3 w wersji kombi.
Wygląda na to, że wersja BWY (czyli kombi) ma więcej miejsca pod tylnymi błotnikami i dystans 20 mm do standardowych felg Forda pasuje idealnie.

W sedanie i hatchbacku (B4Y i B5Y) jest mniej miejsca na szerokość i pewnie dlatego Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.m.in. koledzy st-power oraz caqerr, którzy mają "nie kombi" meldowali o delikatnym obcieraniu na tylnej osi.

Wniosek taki wynika z poniższych informacji jednego z producentów felg:

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Do kombi Tomason przewiduje możliwość zamontowania na takich samych felgach szerszych opon - 235.
Różnica jest niewielka, ale jednak.

Oczywistym jest, że wersje B4Y i B5Y różnią się od BWY tylko tyłem (a nie przodem). Zatem problemem przy dystansach w sedanach i hatchbackach są co najwyżej tylne błotniki.
Właściciele kombi mają więc lepiej jeżeli chodzi o możliwość montowania dystansów.
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

T

Coś tu nie gra, bo piszesz o Mondeo mk3 (a nie konkretnie o ST220), a przecież "zwykły" ma węższe przednie błotniki, a więc i dużo mniej miejsca w przednich nadkolach.

Może rzeczywiście tak być, że kombi ma minimalnie szersze błotniki (lub same nadkola -- tam jest inne zawieszenie) z tyłu, ale to jest dobra wiadomość chyba tylko dla właścicieli ST220 kombi.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

sseebbaa1

Miałem właśnie na myśli właścicieli ST220 w wersji kombi.

Ale wygląda na to, że Tomason nie do końca logicznie to rozpisał, bo wersje o mocach "66-166" (kW) mają dostępne najszersze opony. A powinno być raczej tylko "166". Bo jeżeli słabsze wersje mogły mieć węższe opony (co oczywiste), to tym bardziej model o mocy 166 kW (a więc ST220) takie wąskie opony mógłby mieć założone.
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

GIZIU

Panowie jak wiadomo idzie zima. Mam Eibacha Pro Kit i 19" z RS na dystansie 20mm. Na zimę wkładam seryjne 18" od ST. Moje pytanie brzmi: zostawić na zimę dystanse czy zdjąć ?

wilhelm

zostaw

TAM

Zostaw, jeśli nie planujesz wyjazdów, które wymagałyby zakładania łańcuchów.

GIZIU


Mateoo

Cześć :) ma ktoś zdjęcie Focus RS z dystansu przed tył ? ;) szukam czegoś dla siebie aby założyć ! Dzięki

sseebbaa1

Mateoo a tak z ciekawości, to sprawdzałeś czy jacyś producenci dystansów proponują jakieś rozwiązania do RS-a mk2?
Sprawdzałeś zagraniczne fora?
Chodzi mi o grubość dystansów, bo wiadomo, że RS ma całkiem inne ET felgi niż reszta Focusów mk2.
Na zdjęciach wygląda jakby Focus RS rzeczywiście zasługiwał na dystansik :) bo koła wcale nie zrównują się z nadwoziem.
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy