[Mondeo] Cieżko wchodza biegi st220 02r.

Antali, 27.01.2014, 09:47 « poprzedni - następny »

Antali

Witam cieżko wchodza mi biegi zwłaszcza na zimnym silniku po rozgrzaniu tylko jedynka i wsteczny ciezko chodza? Co to może byc? Ciegną?

NeroN

Olej.
FFI 1.6 HB & [color=black]ST[/color][color=red]220[/color] [color=blue]Blue Performance[/color]

Antali


NeroN

Właśnie dlatego że wymieniałeś.
FFI 1.6 HB & [color=black]ST[/color][color=red]220[/color] [color=blue]Blue Performance[/color]

sseebbaa1

Cytat: NeroN w 11.02.2014, 16:23
Właśnie dlatego że wymieniałeś.
To co źle zrobił?
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

NeroN

Albo zły albo sama zmiana. Mój mechanior zawsze odradza wymiane oleju w skrzyni jeśli nie jest niezbędna bo potem się różne cuda lubią dziać (nawet jak zalejesz ori olej etc.)
FFI 1.6 HB & [color=black]ST[/color][color=red]220[/color] [color=blue]Blue Performance[/color]

sseebbaa1

A możesz to jakoś wytłumaczyć? Bo ja w sumie to zastanawiałem się czy na wiosnę nie wymienić oleju w skrzyni, kiedy będę wymieniał też w silniku.
Wychodzę z założenia, że nowy olej powinien pozytywnie wpłynąć na pracę skrzyni. Co taki nowy olej miałby "uszkodzić", a raczej "ujawnić" jakie usterki?
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

karolm1988

Tez tak mialem po wymianie spzegla i oleju. Ale po jakis 2 tygodniach wszyztko samo sie nastawilo