[S-Max] Smokus MAXimus, czyli Rodzinny Autobus nr 2... i pół Turbo ;)

MAG, 12.04.2014, 22:28 « poprzedni - następny »

1donrafaello

Ja sie prawie uporalem z szarpaniami problem polega na tym ze przy mocnym deptaniu w gaz komp nie moze sobie poradzic ze zbyt duzym momentem, turbo w pewnym momencie osiaga zadane cisnienie maxymalne i bost solenoid reguluje cisnienie ale potrzebuje na to ułamek  sekundy ale komputer nie chce czekac tylko rownoczesnie dostaje sygnal z sondy i przymyka przepustnice i stad do szarpniecie. Na szczesciu udalo sie to ogarnac strojeniem teraz ladnie ciagnie do okolo 5tys powyzej jest jedno dwa szarpniecia niewielkie i to nie zawsze i dalej juz idzie. Tuner twierdzi ze wszystkie smaxy mondeo i volvo 2.5 t maja takie podszarpywania a co ciekawe focus niema tego problemu wie to ze swojego doswiadczenia,. Grunt ze stanelo na 270KM i 390 Nma w czwartek jeszcze dostrajanie na gazie i moze bedzie miodzio i na lpg powinno byc pare koni wiecej

Monti

Cytat: 1donrafaello w 18.04.2020, 19:44Tuner twierdzi ze wszystkie smaxy mondeo i volvo 2.5 t maja takie podszarpywania a co ciekawe focus niema tego problemu wie to ze swojego doswiadczenia,. Grunt ze stanelo na 270KM i 390 Nma w czwartek jeszcze dostrajanie na gazie i moze bedzie miodzio i na lpg powinno byc pare koni wiecej
Ja miałem zrobione 300km i 440 momentu i zero szarpnięć. Ale mondeo stało 2 dni u heko i zrobione było dużo testow i programów.
Było: Mondeo HB mk4 2.5L, opony 225x35r19 na feldze 19"8,5", zawieszenie gwintowane KW
Jest: BMW f34 328ix M-Pak

1donrafaello

Jak mnie bedzie to wkurzalo to trzebabedzie do heko na strojenie wybrac. Druga sprawa czy po wywaleniu kata i zrobieniu downpipe trzeba stroic auto bo ponoc turbo moze przeladowywac i bedzie tez szarpac?

1donrafaello

Monti a co miales grzebane ze sie udalo 300 wyciagnac?

Monti

Cytat: 1donrafaello w 18.04.2020, 21:38Monti a co miales grzebane ze sie udalo 300 wyciagnac?

300km było na seryjnym wydechu poza dp.

Ecuspacer
Dv properfect
Gruszka sportowa
Świece denso
Wtryski rs
Blaszkowanie
Porting głowicy i kolektora
Hybryda
Dp
Ic
Pompa paliwa


Po zmianę wydechu i wywaleniu kata podejrzewam że trochę kucy i momentu wpadło.

Było: Mondeo HB mk4 2.5L, opony 225x35r19 na feldze 19"8,5", zawieszenie gwintowane KW
Jest: BMW f34 328ix M-Pak


1donrafaello

Gdzie te mody robiles? Ile wyszlo Cie blaszkowanie?

cliner

Już nie jeździ...jaki olej to ważne,ale najważniejsze jak często wymiana jest robiona.Ja na zimę bym lał coś 0W40,na cieplejsze dni 5W40.Jest niezły Millers CFS 5W40 NT+.Na tym od Millers w Anglii jeździłem nawet zimą,bo tutaj raczej zimą jest mokro i bez mrozu.
Tutaj masz blaszki.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.pumaspeed.co.uk/product-Pumaspeed-Focus-ST225-RS-Block-Mod-Kit_16823.jsp
Powyżej 300 zalecają minimum blaszkowanie,łatwo przegrzać blok przy dłuższym upalaniu.Miałem powyzej 300 w moim S-Maxie bez wzmacniania,ale styl jazdy z racji bycia dziadkiem miałem autobusowy...z małymi wyjątkami :evil:
Tomek

MAG

No to Smokus już stoi na moim podwórku.
W Gdańsku oczywiście 😁

Czekam teraz na jakieś fotki, które ojczulek miał mi podesłać.
Kwatery na lato w Gdańsku: <br />Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0


MAG

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Tadam! - Tak jak pisałem wcześniej, ojczulek wstawił Smokusa na podwórko.


Działać z pompą będę zapewne latem, ale dużo tutaj zależy od tego jak się uda letni najem dla turystów. Jeśli wirus odpuści na tyle żeby ludzie chcieli przyjechać w lipcu i sierpniu nad morze, to wtedy na 100% ruszę zabawę.
Jeśli nie, to max co zrobię to powrót do zawieszenia IVDC.
Kwatery na lato w Gdańsku: <br />Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0

MAG

Musze ściagnąć Smokusa do Szwecji żeby zrobic mu przegląd techniczny (jest wazny do końca maja) i zastanawiam się czy ściagać go na lawecie, czy też może samemu pojechac do Gdańska teraz w czwartek na noc...
W przypadku wyjazdu osobistego muszę niestety załatwić sobie zaświadczenie, żeby nie wpakowali mnie na kwarantannę ...
Kwatery na lato w Gdańsku: <br />Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0

snafu

O widzisz. Znajomi z SE byli od środy i w niedziele wracali promem. Trzeba było dać znaka to by może ci przewieźli auto.
Daj znać jak będziesz jechał, z chęcią się spotkam na chwilkę  :) 

MAG

W morde kopane ...
Przedwczoraj też sie dowiedziałem że znajoma była w Polsce i na dodatek nie jechała swoim autem a z jakąś koleżanką się zabierała.

I tak też mi "kolejna okazja uciekła" ...


Tak z czystej ciekawości - do Karlskrony czy Nyneshamn płynęli?
Kwatery na lato w Gdańsku: <br />Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0

snafu

Do Karlskrony.  Destynacja to Jönköping