ST 2.5l spadki mocy

czita1622, 08.06.2014, 19:50 « poprzedni - następny »

czita1622

Witam od jakiegoś czasu zauważyłem że w moim ST-ku przy stałej jeździe jak i podczas przyspieszania czuć jest spadki mocy. Może być to spowodowane starymi świecami czy szukać gdzie indziej przyczyny ? Jeżdżę tylko na Vervie z orlenu więc nie jest to wina paliwa.

TAM

Ale ogólnie jeździ gorzej, czy jedzie normalnie i nagle traci chęć do jazdy?

czita1622

wydaje mi się ze jedzie normalnie do 100ma ok 7.5s. czuć to tak jakbym odpuszczał lekko gaz i dodawał go z powrotem dzieje się to jak jadę ze stałymi obrotami np 2tys. i jak przyspieszam jest tak samo.

TAM

Do setki 7.5 s to sporo za dużo, ale takie pomiary są z reguły mało dokładne. Wygląda to na nieśmiertelny problem z zaworem recyrkulacyjnym i/lub z boost solenoidem. Stare świece raczej nie dawałyby takich objawów, ale i tak trzeba je wymienić, jeśli są stare. To oczywiście tylko przypuszczenia, jednak bardzo prawdopodobne.

czita1622

09.06.2014, 13:07 #4 Ostatnia edycja: 09.06.2014, 13:09 by czita1622
podjadę dzisiaj lub jutro  do mechanika i podsunę mu to co napisałeś. i w ile prawidłowo powinienem łapać 100? tak samo zastanawia mnie spalanie które na trasie wynosi ok 10l trasa raczej mało ruchliwa a prędkość do 140 to raczej max

MAG

Ja swoim autobusem robię setkę ponizej 8-miu sekund (mam wrażenie ze sprzęgło powoli zaczyna tracić skuteczność) wiec Foka lżejsza o kilkaset kilo powinna to zrobic zdecydowanie szybciej niz to co podałeś ...
Kwatery na lato w Gdańsku: <br />Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0

skoti79

Cięższy samochód, lepsza przyczepność na starcie :)

TAM

Ale większa masa do uciągnięcia, więc na jedno wychodzi :-)