[Focus] Focus II ST 5d black edition

weksla, 03.11.2014, 08:31 « poprzedni - następny »

weksla

11.11.2014, 19:19 #45 Ostatnia edycja: 11.11.2014, 20:28 by weksla
Kris zgadza się pozycja za kierownicą masakryczna. Zdecydowanie za wysoko. Nie przemyśleli tego.
A co do lamp to chyba raczej xenon nie bixenon jest.

« Dodane: 11.11.2014, 20:24 »

Dzisiejsze pstryki z garażu korzystająć z resztek ładnej pogody:

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Autko dostało już nowe tablice rejestracyjne. Olej i filtry ostatnio wymieniane przy 91.000 km, obecnie ma 95.500 więc jeszcze troche czasu.
Samochód zalany Castrolem EDGE 5W/30. Zostawić czy zmienić?
Dzisiaj zostały usuniete dwa ogniska korozji które dostrzegłem po dokladnych ogledzinach.
Foka już w wersji zimowej na 17'' i oponach od Fuldy. Ponadto tylko lać. A lać trzeba niestety dużo...
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

vtec

Cytat: weksla w 11.11.2014, 19:19
Ponadto tylko lać. A lać trzeba niestety dużo...
eee, nie przekraczajac 2 tys. obrotów w 9l powinienes sie zmiescic ;)

weksla

vtec dzięki wezmę to pod uwagę:D
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

Kris1976

Cytat: weksla w 11.11.2014, 18:19Kris zgadza się pozycja za kierownicą masakryczna. Zdecydowanie za wysoko.
Można stelaż przerobić, raz się dowiadywałem u jednego magika ale cena mnie wybiła z butów i zarzuciłem temat.
Była pomarańcza ST...czas na RSa !

skoti79

Jakiś czas temu Tomka prosiłem, żeby u Angoli coś popytał, może mają jakiś niedrogi i dobry "patent".
TAM, ponawiamy pytanie  :D

sseebbaa1

Cytat: weksla w 11.11.2014, 19:19Kris zgadza się pozycja za kierownicą masakryczna. Zdecydowanie za wysoko.
Cytat: Kris1976 w 12.11.2014, 12:49Można stelaż przerobić, raz się dowiadywałem u jednego magika ale cena mnie wybiła z butów i zarzuciłem temat.
A mi w Mondeo udało się samemu trochę dodatkowo obniżyć elektrycznie sterowany fotel.
Może w Focusie też się uda? I może z fotelem bez elektryki będzie podobnie?

Niewiele kosztuje sprawdzenie tego. Kolega weksla uskuteczniał już różne przeróbki i widać u niego zapał do majsterkowania :)
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

skoti79

Wiesz, dobrze by było,  żeby w przypadku jakiegoś dzwona cały fotel nie poleciał

sseebbaa1

No mam nadzieję, że jak ktoś się za to zabiera, to nie odstawia lipy.
Mi udało się po prostu przesunąć punkt mocowania siłownika i wykorzystać około 1 cm wolnej przestrzeni do opuszczenia fotela jeszcze niżej.
Wyczuwalna różnica.

Nie ciąłem konstrukcji fotela :) bo chyba o tym myślałeś.
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

skoti79

Jak jest taki fachman, to można spróbować :)

weksla

Dziś zrobiłem trasę około 100km. Powiem szczerze ze poniżej 11l wg komputera nie zszedłem.

Na koniec dosiadł sie do mnie golf V GTI, nie miałem ochoty się mierzyć, ale młody synek z vw mnie podpuszczał, w końcu nie wytrzymałem. Koleś z GTI przegrywał gdzieś o 2 długości samochodu, aczkolwiek tez mu to jechało.
Tak czy siak jestem zadowolony bo program dopiero seria:D
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

Kris1976

Normalne spalanie jak na spokojną jazdę bez szarpania.  Dziwne że synek  z wieś-wagena w ogóle rozpoznał że ma do czynienia z mocnym Fordem; ) musisz chyba znaczek st usunąć; )...będziesz ich brał wtedy bardziej z zaskoczenia...mnie niestety przez kolor wszyscy podpuszczają ...eh
Była pomarańcza ST...czas na RSa !

vtec

Cytat: weksla w 13.11.2014, 22:26

Na koniec dosiadł sie do mnie golf V GTI


to auto jedzie??? śmiech na sali z fabryką ST225.

jeśli chodzi o średnie spalanie, to ostatnio dużo jeżdze foką i wychodzi mi jakieś 11-12l. W trasie zwykle 140 choć czasem i 220. W miescie tez jakoś nie oszczędzam ... choć krótkie odcinki robię, także po rozgrzaniu muszę kończyć podróż ;)

wilhelm

Cytat: weksla w 13.11.2014, 22:26
Dziś zrobiłem trasę około 100km. Powiem szczerze ze poniżej 11l wg komputera nie zszedłem.

Na koniec dosiadł sie do mnie golf V GTI, nie miałem ochoty się mierzyć, ale młody synek z vw mnie podpuszczał, w końcu nie wytrzymałem. Koleś z GTI przegrywał gdzieś o 2 długości samochodu, aczkolwiek tez mu to jechało.
Tak czy siak jestem zadowolony bo program dopiero seria:D


Szary ten golf na blachach SD?

weksla

wilhelm tak młody synek i szary golf na (juz nie pamiętam blachach SD albo SO) jechal przez Olkusz w strone Krakowa.

Vtec - nie wiem może miał porobionego tego golfa.

Kris1976 - wiesz co faktycznie myslałem nad usunięciem nazwy modelu "Focus" z tylnej klapy, znaczek ST też przeszło mi przez myśl, żeby ściągnąc:D
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

T

Cytat: weksla w 14.11.2014, 20:44Kris1976 - wiesz co faktycznie myslałem nad usunięciem nazwy modelu "Focus" z tylnej klapy, znaczek ST też przeszło mi przez myśl, żeby ściągnąc:D
"Focus" usuń, "ST" zostaw. :)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club