[Focus] Focus II ST 5d black edition

weksla, 03.11.2014, 08:31 « poprzedni - następny »

weksla

Pytanko do właścicieli Focusów st. Czy to że przy obecnych temperaturach (-5st C) norma jest że po troszkę ostrzejszej jeździe załącza się wentylator? Zauważytłem to dziś bo wyszedłem z auta przy zapalonym silniku i otworzyłem maskę. Chodził dość długo i nie wylączył się, dopiero zgasiłem auto. Wskazania temperatury silnika i oleju sa jaknajbardziej ok.
Ten typ tak ma czy coś jest nie tak?
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

TAM

Tak się zdarza, ale nie zawsze. ECU uczy się nowych warunków, głównie stara się wyprzedzać zapłon dopóki się da. W ten sposób pracuje czasem na granicy spalania stukowego, więc silnik grzeje się bardziej niż zwykle. Na ogół nauka nie trwa długo i ten objaw dość szybko znika.

Mustang

Jeszcze mnie tu nie było więc gratuluję STeka! Piękny czarny i z najfajniejszą wersją fotela :)

weksla

A dziękuje Mustang.

Jak to zazwyczaj bywa po zakupie auta pewne mankamenty wychodzą dopiero po czasie, więc ja u siebie obserwuje jeszcze jedną rzecz która zaczyna mnie niepokoić, mianowicie:
Przy chłodniejszych temperaturach powietrza, w szczególnosci po nocy albo po 2 dniach nie używania auta pierwsze odpalenie z rana charakteryzuje się tak jakby "wyciem", piszczeniem czegoś, jakiejś pompy??. Słowo "wycie" bardziej odzwierciedla ten dzwiek, trwa to może 3-5s następnie jest już dobrze. Dzieje się tak tylko na zimnym silniku.
Co to moze być? Pompa wody?? Rozrzad niby był robiony w sierpniu ale tego na 100% nie jestem pewien.
Dajcie jakiś trop, żebym mógł to naprawić. Mechanik tego nie zauwazy gdyż zawsze przyjade ciepłym autem, no chyba ze zostawie mu na noc czego wolałbym uniknąć.
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

TAM

Ten dżwięk pojawia się dopiero po uruchomieniu silnika, czy już po włączeniu zapłonu?

weksla

Pojawia się dopiero po uruchomieniu silnika.
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

caqerr

W 100% dzieje sie to tylko i wyłacznie na zimnym ?
Nigdy sie to nie stało na ciepłym ?

weksla

05.12.2014, 21:22 #97 Ostatnia edycja: 05.12.2014, 22:46 by weksla
Ja zawsze to na zimnym obserwuje, na ciepłym tego wcale nie słysze. A nawet jesli słychać to nie ze środka auta.

Dajcie jakiś trop

Może to być też coś od alternatora albo pompy wspomagania. tak czy inaczej nie powinno tak być.
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

thomas198

Moze to nagrasz to posluchamy.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://m.facebook.com/FSV.Performance/

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fsv-performance.pl/

wild_weasel

Sprawdź poziom płynu od wspomagania kierownicy. U siebie byłem przekonany, że pompa się kończy, a wystarczyło wymienić cieknącą chlodniczkę oleju wspomagania i uzupełnić ciecz.
I też miałem objawy tylko na zimnym silniku.

TAM

To byłoby całkiem logiczne, tyle że w Focusie ST MK2 nie ma zbiornka na płyn wspomagania kierownicy (wspomaganie jest elektryczno-hydrauliczne), więc problem niestety pozostaje.
weksla, sprawdź jeszcze czy rzeczywiście chodzi o temperaturę. Uruchom zimny silnik, a jak tylko wycie ustanie zgaś go, odczekaj z minutę i uruchom ponownie. Jeśli wycia nie będzie, to ta dziwna przypadłość nie będzie raczej związana bezpośrednio z temperaturę silnika, bo przez te kilka sekund silnik nie zdąży się rozgrzać. Dźwięk może pochodzić m. in. z paska, być związany ze słabym smarowaniu łożyska napinacza lub niestety oznaczać początek problemu z obudową filtra oleju.

weksla

Obudowa filtra oleju wymieniona razem z odmą na nową w sierpniu. Starą mam. Tam zrobię jak piszesz. A dodatkowo wrzucę wam nagranie.
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

skoti79

06.12.2014, 12:52 #102 Ostatnia edycja: 06.12.2014, 13:20 by skoti79
Jak nie ma zbiorniczka, jak ja dolewałem. Zobacz w instrukcji, nawet podają jaki ma być płyn

« Dodane: 06.12.2014, 13:20 »

oczywiście zapomniałem dodać, że standardowo, jest to bezobsługowe, a zbiornik jest gdzieś pod lampą :).
Sam też nie dolewałem, tylko mechanik, bo też miałem dziwne odgłosy i było podejrzenie, że płynu za mało :D

weksla

Koledzy filmik nagrany "na szybko" dziś rano gdzie temperatura była ok 0st. Dzwięk wycia ewidentnie słyszalny ale nie aż tak głośny jak prz niższych temperaturach i dłuższym postoju w garażu (wczoraj wieczorem był odpalany). Dziś jak wyszedłem z pracy o 14 (8,5h stał na zewnątrz temp ok2st) nie było prawie wcale "wycia" no może troszke. Mam nadzieje ze to jakaś rolka czy coś.

Proszę slychac sądzę że wystarczająco dobrze:

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://www.youtube.com/watch?v=ho65D8m0dXg
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

T

To brzmi jak jakiś zużyty pasek czy łożysko.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club