[Focus] Turbo w ST - dziwne dzwięki

mamorST, 07.12.2014, 17:51 « poprzedni - następny »

mamorST

Witam wszystkich forumowiczów. Ostatnio zakupiłem Focus ST z 2007 roku. Niestety po miesiącu miłej jazdy, padła odma. Poczytałem co nie co i okazało się, że odma do wymiany, swoja drogą Ford się ceni(750zl)... Ale do rzeczy. Do momentu awarii turbo ładnie fajnie sobie gwizdało. Po wymianie odmy oraz przewodu odpowietrzającego(bo też był pękniety) niestety turbo już tak nie brzmi. Do pewnego momentu(max 10 15% wcisniętego pedały przyspieszenia turbina nadał wydaje swój charakterystyczny świst, ale powyżej tej wartości już zaczyna cykać(coś jak w niektórych dieslach się zdarza, z tego co słyszę na drogach). Nie wiem co może być powodem, bo po rozmowie z mechanikiem nic nie ustaliłem, a jest to denerwujący dźwięk. Jak auto leci pełną mocą turbina już gwiżdże, ale mimo to nadal nie jest to ten sam dźwiek. No i odnosze wrażenie jakby auto było słabsze niż na początku, ale może to kwestia przyzwyczajenia już do przyspieszenia. Czy spotkał sie ktoś z takim przypadkiem już ? może coś z tą odmą jest ? Proszę o jakąś podpowiedź

sseebbaa1

Generalnie ja słyszy się "cykanie" w takim silniku (w tym sensie że nie Duratec V6, który standardowo tak "cyka"), to może oznaczać jakąś nieszczelność w bliskiej odległości od cylindrów.
Czarny scenariusz - UPG.
Różowy - pęknięty kolektor lub któraś z uszczelek wydechu.
Tak myślę.

Mogła być to przypadkowa zbieżność objawów i dlatego łączysz to z odmą.
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

T

Cytat: mamorST w 07.12.2014, 17:51Do momentu awarii turbo ładnie fajnie sobie gwizdało. Po wymianie odmy oraz przewodu odpowietrzającego(bo też był pękniety) niestety turbo już tak nie brzmi.
Jesteś pewien, że "gwizdało" turbo, a nie właśnie ta nieszczelność?
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

st-power

Również stawiam na uszczelkę kolektora (ostatnio mój zaprzyjaźniony mechanik robił to w S-Max 2.5T właśnie przy takich objawach) lub pęknięty kolektor wydechowy.
Był przepiękny i unikatowy Cougar No Limit Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://youtu.be/Zy5sKLAv8cY
było kultowe Mondeo ST220 :-D  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://youtu.be/CIMClUqwggA
jest MK4 2.2 TDCi 200KM Indywidual automat+kombi

wilhelm

W fokach ST często luzują się śruby kolektora wydechowego i przez to pojawiają się różne dziwne odgłosy :) Ja bym to sprawdził w pierwszej kolejności.

MAG

hehe, ja tez mam przedmuchy na uszczelce kolektora wydechowego - będe ją wymieniał zaraz po Świetach
Kwatery na lato w Gdańsku: <br />Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0

custom

ostatnio miałem podobnie - kontrola kolektora wydechowego