[S-Max] Regulacja zaworów (2,5t HUWA)

snafu, 03.01.2015, 23:39 « poprzedni - następny »

snafu

Ciężko mi tu jednoznaczną odp. znaleźć.
Te silniki mają hydtrauliczną regulację zaworów? Czy muszę robić jakieś okresowe regulacje? Co ile?

GOLDEN

Z tego co ja znalazłem regulacja na szklankach. Co ile nie pamiętam.


Pozdrawiam

TAM

Regulacji się w zasadzie nie robi, a jeśli trzeba (np. po wymianie wałków czy zaworów), to jest to wysoce upierdliwe i/lub kosztowne. Regulacja jest rzeczywiście na szklankach, ale w razie potrzeby można pokusić się o obróbkę gniazd i zaworów. No i potrzebny jest do tego specjalny przyrząd (można i bez niego, ale znacznie trudniej). To co napisałem dotyczy Focusa ST/RS ale w S-maxie jest pewnie tak samo.

snafu

Dzięki TAM za info. Gdyby ktoś mia jeszcze coś do dodania, śmiało :)

gzaw

Mam te same informacje w tym silniku nikt sprawdzenia luzów nie robił. Kilku naprawiało uszczelkę pod głowicą i chcąc nie chcąc po planowaniu głowicy luzy musieli ustawiać.  Ja mam przejechane na lpg 50 tys.a total 127.tys i zastanawiam się czy być pionierem  czy odpuścić i czekać na zniszczenie głowicy-a szkoda :D :D by było bo hula pięknie

TAM

Po takim przebiegu nie ma prawa się nic stać przy normalnej eksploatacji. Luzy zaworowe odrobinę maleją po pierwszych kilku tys. km, ze względu na "dopasowywanie się" gniazd zaworowych, ale później niewiele się to już zmienia. Znam przypadek ST-ka po przebiegu prawie 300 Mm - nadal nie było problemu z luzem zaworów. Osobiście jednak sprawdziłbym nie póżniej niż po 150 Mm.

gzaw

czy eksploatacja na lpg naszych fordów które z definicji nie lubią gazu może być nazwana jako  normalna?