[Focus] Czerwona strzałka prędkosci obrotowej silnika w st mk2

weksla, 01.02.2015, 11:11 « poprzedni - następny »

weksla

Hej
Jak u was posiadaczy esteków (przynajmniej przedliftowych) jest ze strzałka która powinna zapalać się przy przekroczeniu granicznych prędkosci silnika na poszczególnych biegach.
Podczas przekręcenia stacyjki na zapłon strzałka ta się na chwilę zapali i gaśnie tak jak inne kontrolki.
Natomiast nie spotkałem się nigdy z nią podczas jazdy i krecenia silnika do końca.
Może ją się jakoś uaktywnia?

W OGÓLE w przedliftach jest jakaś wersja softu, aktualizuje się j?
Ponoć w poliftach tak.
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

skoti79

U mnie nie działa ta strzałka. Jest tylko tak jak u Ciebie :)

weksla

Właśnie to wg mnie niedoróbka forda ze nie działa.
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

skoti79

może działa w innych wersjach silnikowych. Na FKP chyba było, że u kogoś tam działa

weksla

Tak tak właśnie o tym piszę ponoc działa w dieslach i słabszych benzynach.
Dlatego piszę że niedoróbka, bo powinni w takim razie całkiem deaktywować tą lampkę lub aktywowac ją do działania.
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

TAM

U mnie działa i jest to bardzo dobry wynalazek. Jak silnik jest zimny, zapala się bardzo wcześnie, a w miarę rozgrzewania coraz później. To ważne, bo niedogrzany olej ma dużą gęstość, a w takich warunkach przy dużych obciążeniach jego ciśnienie mogłoby być niebezpiecznie.

weksla

Ano własnie, gdzieś już spotkałem się że działa, więc co jest grane?
Tam a Ty masz przedlifta czy polifta?
Uaktywniałeś to jakoś czy działało odrazu.
Sam już nie wiem jak ma być, bo skoro działa u TAM-a to i powinna u nas.
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

TAM

Ja mam przedlifta, ale zegary z RS-a. Nie pamiętam, czy przed wymianą zegarów to działało, tym bardziej że po wymianie ustawiałem sporo rzeczy. Przede wszystkim sprawdż czy masz najnowszy soft, a jeśli nie, to koniecznie zrób w ASO upgrade. Najnowszy soft do ST ma literki AG na końcu (****-*****-AG), przedostatnie miały AF. Jak sprawdzisz, to daj znać.

skoti79

A jak niby to mamy sprawdzić?  :)

TAM

Jakimś testerem OBD - trzeba przeczytać wersję software'u ECU.

weksla

Zwykłym ELM-em na BT przeczytam jaki mam soft?
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

TAM


thomas198

Elm-em na BT odczytasz , ale nie zaprogramujesz , bo napewno padnie połączenie i wtedy nici z jazdy chyba ze laweta do ASO , programować tylko przez kabel i to na dobrym sprzęcie, strzalke można sobie aktywować w elmconfig bez problemu .
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://m.facebook.com/FSV.Performance/

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fsv-performance.pl/

weksla

Dobrze wiedziec Thomas, sprawdze gdzieś przy okazji jaki mam soft i aktywujemy czerwoną strzałę:D
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

szaman696

U mnie strzałki nie widać