Jakie opony polecacie letnie do RS-a?

steveno, 04.02.2015, 08:31 « poprzedni - następny »

TAM

Może będę nudny, ale nadal jestem zwolennikiem Vredestein Ultrac Sessanta (tylko ten konkretny model!). Mam już drugi komplet tych opon i nie mam najmniejszego zamiaru zmieniać ich na cokolwiek innego. Jeździ się znakomicie, a poza tym stosnek jakość/cena mają raczej trudny do przebicia.

wild_weasel

TAM, a mógłbyś jakoś porównać do Continentali albo Goodyearów? Ja z kolei o Vredsteinach Ultrac Sessanta słyszałem opinie mówiące o niezbyt dobrej przyczepności, ale sam żadnych doświadczeń nie mam. Oczywiście mówimy tu o ostrzejszej jeździe :)

MAG

Jesli mnie pamięć nie myli, to Nokian Z-Line bardzo ładnie w zeszłorocznych testach wyszły ...
Kwatery na lato w Gdańsku: <br />Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0

TAM

09.02.2015, 12:04 #18 Ostatnia edycja: 09.02.2015, 12:05 by TAM
O Ultrac Sessanta są bardzo różne opinie, najwyraźniej zależy to od samochodu - wygląda na to, że te opony "preferują" niektóre auta, a Ford najwyraźniej się do nich zalicza. Poprzednio miałem (na 2 samochodach) Eagle F1 i była to wtedy najlepsza opona jaką udało mi się dobrać do Cougara. Potem zaryzykowałem Sessanty i byłem bardzo zadowolony, bo okazały się nawet lepsze od F1. Teraz w ST mam już kolejny ich komplet i jest super.
MAG, Nokian Z-Line są świetne, ale mają 2 wady: brak rantu ochronnego i cena... A Sessanty nie ustępują im w zauważalnym stopniu i nie mają tych wad.
Proponuję jeszcze spytać ST-Powera o opinię, on się w zeszłym roku skusił na Sessanty.

st-power

Cytat: TAM w 09.02.2015, 12:04Proponuję jeszcze spytać ST-Powera o opinię, on się w zeszłym roku skusił na Sessanty.
Ja potwierdzę,że na tak dobrych oponach jeszcze nie jeździłem, przede wszystkim są mega ciche (a to bardzo duża zaleta przy oponie kierunkowej), świetnie odprowadzają wodę i bardzo dobrze trzymają  na suchym, mają rant ochronny,dzięki czemu jeżdżąc po polskich drogach nie narażam felg na uszkodzenia, a że o wyglądzie nie wspomnę :)
Kolega JAM po moich i TAMa opiniach kupił nowy komplet do ST220 ;)
Polecam
Był przepiękny i unikatowy Cougar No Limit Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://youtu.be/Zy5sKLAv8cY
było kultowe Mondeo ST220 :-D  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://youtu.be/CIMClUqwggA
jest MK4 2.2 TDCi 200KM Indywidual automat+kombi

TAM

Dodam jeszcze tylko, że nienajlepsze opinie pochodzą najczęściej od ludzi, którzy zamontowali te opony w niewłaściwy sposób. A to się zdarza, bo należy je montować zgdnie z oznaczeniami, a nie tak jak się "optycznie" wydaje, że powinno być.

wild_weasel

Co to znaczy "w niewłaściwy sposób"? :) Przecież opona ma oznaczony kierunek, ewentualnie strony wewnętrzną i zewnętrzną. Jak można to źle zamontować?

TAM

Ano wyobraź sobie że można :-) Nawet niektórzy oponiarze upierają się, żeby montować je źle, bo "przecież niemożliwe żeby to miało być tak dziwnie".

vtec

poświęciłem chwilkę, bo i to mnie czeka w tym roku. ot takie coś wyszło ;)
opony 235/35/19
Hankook bardzo pozytywnie i Fulda jakościowo i cenowo, wszystko wg cyferek :)

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


w drugiej kolumnie oczywiści price

sseebbaa1

Ale masz świadomość w jaki sposób ustalane są te etykiety (np. klasa przyczepności na mokrym)?










Sam producent nadaje taką a nie inną etykietę. Są oczywiście wytyczne, ale ostatecznie to producent decyduje :)
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

vtec

tak jak wspomniałem, to tylko porównianie cyferek.
natomiast inną sprawą jest porównanie stylu jazdy na dancyh oponach moich i np. mojego brata. On zrobi na tych samych 30kkm, a jak 15kkm :)
i tak będzie z każdym innym użytkownikiem. ja na lato zawsze smigałem na conti i nie mogę złego słowa o nich powiedzieć,  natomiast teraz zastanaiwwam się nad takim kumho czy fulda, 600PLN drogą nie chodzi ;)

TAM

Jeśli masz się przesiąść z Conti na Kumho, to krótko mówiąc nie jest to droga w dobrym kierunku...

T

...szczególnie w Focusie RS.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

szaman696

Mętlik mam w głowie też mnie teraz czeka zakup opon, już byłem prawie zdecydowany na potenzy ale odstrasza mnie głośność i twardosc. W sumie teraz miałem chińskie szmaty więc na co bym się nie przesiadl to będzie tylko lepiej

szaman696

Vredestein ultrac sessanta poczytalem o nich i brzmi nieźle. Może jednak zamiast potenzy pójdę za waszą radą.