Mondeo ST (mk5)

sseebbaa1, 22.04.2015, 18:55 « poprzedni - następny »

weksla

Jesli wypuszczą takiego potwora to szacunek:D
Jednak na rynek europejski jestem pełen obaw o silniki V6
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

SAGAL

Dziś dzwoniłem do salonu forda spytać się kiedy i czy będzie prezentacja nowego Forda Mondeo  ST ponieważ chciałbym zrobic reportaż o nim to Sprzedawca  odpowiedział  że raczej nie przewidują sprowadzenia go do  salonu  jako małe zainteresowanie :// no  ale po  salonie Forda w ostrołęce dużo nie oczekuje iż więkzośc z nic do debile a szkodaaa
Ford Mondeo Kombi ST220
Ford Mondeo Mk 5 hachback

yayko

Cytat: weksla w 07.05.2015, 20:49
Jesli wypuszczą takiego potwora to szacunek:D
Jednak na rynek europejski jestem pełen obaw o silniki V6

nie zrobią v6 tylko ecoboooooost :)
no ale fajnie jak by było jak mówi seba :D

sseebbaa1

Ja pojechałem do ASO w Gorzowie i pokazałem im te zdjęcia z pierwszego posta łudząc się, że usłyszę coś w stylu: "Jak tylko będziemy mieli ten model, to zapraszamy do salonu na przejażdżkę".

A co w rzeczywistości usłyszałem od nich?

"Jak pan go już kupi, to liczymy, że będziemy mogli się przejechać."

Ręce mi opadły od tego marketingu :D
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

qualin

02.06.2015, 20:31 #49 Ostatnia edycja: 02.06.2015, 20:37 by qualin
Mysleliscie, ze co Wam powiedza w salonie? :)
Oni tylko sprzedaja samochody, nie znaja planow marketingowych Forda. Jak wychodzi nowy model to salon go kupuje i wystawia u siebie do sprzedazy. Oni pojecia nie maja jakie nowe modele bedzie Ford mial do zaproponowania i wiedza tylko tyle co kazdy w necie moze wyczytac :) Pamietajce, ze salony to nie wlasnosc Forda tylko franczyza, wiec ludzie tam pracujacy za duzo Wam nie powiedza bo sami pojecia nie maja :)

A te fotki tutaj wrzucone to zwykle VT jest. Nawet sa podpisane "Avarvarii", to koles co rysuje sobie koncepty, tworzy wizualizacje samochodow ktore jezdza w maskowaniu czy ktore jeszcze nie powstaly ;)

sseebbaa1

Cytat: qualin w 02.06.2015, 21:31Mysleliscie, ze co Wam powiedza w salonie? Oni tylko sprzedaja samochody, nie znaja planow marketingowych Forda. Jak wychodzi nowy model to salon go kupuje i wystawia u siebie do sprzedazy.
Nie mam żadnych wątpliwości, że to nie salony ustalają takie rzeczy. Ale minimum przyzwoitości nakazywało (w tej mojej rozmowie) zaproponowanie klientowi, że jeżeli kiedyś tam w przyszłości Ford wprowadziłby taki model itp. itd. to wówczas na pewno zaprosilibyśmy na przejażdżkę.

A tymczasem usłyszałem taką odpowiedź, jakby to salon chciał "na sępa" skorzystać z samochodu klienta. Nie rozumiem tego... To w końcu ja chcę im coś sprzedać, czy oni mi? :D



Cytat: qualin w 02.06.2015, 21:31A te fotki tutaj wrzucone to zwykle VT jest. Nawet sa podpisane "Avarvarii", to koles co rysuje sobie koncepty, tworzy wizualizacje samochodow ktore jezdza w maskowaniu czy ktore jeszcze nie powstaly
A tym to mnie zmartwiłeś :(
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

Tigerbart

Nie no muszą pójść o krok dalej niż skoda rs230 i podobne bo zginą w tłumie...

qualin

Akurat rs230 to nie jest konkurent dla mondeo, nie ta klasa auta ;)

Tigerbart

Szczerze? Jeśli mam mieć 250 koni w Fieście, Focusie czy Mondeo to wolę kupić najlżejsze auto. Mondeo ST Mk5 zginie w tłumie jeśli nie zrobią 4x4 i 3 z przodu.

SAGAL

wątpię aby  ST miało  4x4  a co do tej 3 z przodu było by nieźle
Ford Mondeo Kombi ST220
Ford Mondeo Mk 5 hachback

Alek

zależy jaka jest płyta podłogowa, o ile na przykład mk3 jeszcze ma od biedy przestrzeń na wał i dyfer to nie wiem jak to wygląda w mk5

sseebbaa1

Alek, przecież Mondeo mk5 ma normalnie dostępne wersje 4x4. Są to co prawda diesle, ale to pokazuje, że technologicznie jest to po prostu przewidziane.
Nie masz co się nad tym zastanawiać :)

Skoro diesle są 4x4, to wręcz trochę dziwne byłoby wypuszczanie (ewentualnie) wersji ST bez napędu na wszystkie koła. Tak myślę.
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

Alek

Fakt, nie spojrzałem. Czyli realnie można byłoby za dwa-trzy lata dopaść takiego AWD klekota z 'motorschade' i włożyć 2.3T z MPS6/MPS3 na przykład... i mogłoby to ważyć 1550kg puste, czyli ST220+150kg... Znaczy musiałoby mieć 248hp żeby wyszedł ten sam stosunek mocy do masy. Dałoby się... dałoby się dorównać do ST220 i radośnie powiedzieć że z AWD jest lepsiej

sseebbaa1

Cytat: Alek w 30.07.2015, 23:46Czyli realnie można byłoby za dwa-trzy lata dopaść takiego AWD klekota z 'motorschade' i włożyć 2.3T z MPS6/MPS3
To oczywiste :D Zerknij tutaj:
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php/topic,3839.msg44398.html#msg44398

Wcale nie musiałbyś kombinować z przestarzałym silnikiem Mazdy, jak to sugerujesz, bo Ford przecież ma swojego, dużo mocniejszego 2.3 EcoBoost.
I zapewne używany silnik będzie dostępny w dobrych cenach, bo montowany jest już od jakiegoś czasu w Mustangach :)
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

ArtasArtas

Jest grudzień a o mondeo ST nic nie słychać. Pisałem dwukrotnie do Ford Polska żeby odpowiedzieli czy będzie czy nie będzie - bez rezultatu - żadnej odpowiedzi (dziwne ponieważ tak bardzo naciskają dealerstwa o standardy a sami mają to w d...). Jestem trochę zniesmaczony ponieważ chcę już kupić auto ok 300KM i poczekałbym za mondeo ale nie można się niczego dowiedzieć. Kolejna sprawa: nie można zamówić 2,0 240KM z napędem 4x4 oraz nie można zamówić auta z szyberdachem (można zamówić panoramiczny dach - ale jak to zobaczyłem to się załamałem - otóż zastosowali chyba firankę do zasłonięcia dachu i jak świeci słońce to światło bardzo przebija przez nią - nie wiem jak takie coś można dopuścić - zrobili chyba to po to żeby nikt tego nie kupił - mi to przeszkadza).