Pytanie o turbo !

Paweł_Su, 09.06.2015, 20:11 « poprzedni - następny »

Paweł_Su

Potrzebuje schemat lub zdjęcia jak powinny być podłączone przewody podciśnienia do turbiny w Focusie ST 2.5 benzyna silnik duratec, szczególnie chodzi mi o długi przewód od kolektora dolotowego.
Z góry dziękuje :)

TAM

Co konkretnie chcesz wiedzieć? Ten długi przewód dochodzi do boost solenoidu przy turbinie. Jeśli masz oryginalny, to do plastikowej końcówki na jego osi (dokladnie naprzeciwko metalowej, która jest połączona z turbiną).

snafu

Niedawno mocno temat ogarniałem. Jeśli jest tutaj czas, to jutro podsumuję to obrazkami/schamatami. 

weksla

Snafu będę wdzięczny za fachowe rysunki/schematy
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

Paweł_Su

Dzięki za pomoc, udało mi się znaleźć coś takiego jeszcze może się komuś przyda :)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://www.fordpartsuk.com/shop/ford_focus_st_boost_control_solenoid_f_1371924_c_812.htm

weksla

Snafu, znajdziesz czas na ten schemat?
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

snafu

03.08.2015, 21:16 #6 Ostatnia edycja: 03.08.2015, 21:26 by snafu
Uciekł mi temat. Załączam to, czym się wspierałem.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.




Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.





« Dodane: 03.08.2015, 21:26 »

Teraz doczytałem. To wyżej już jest podane. Na moim nowym BS były oznaczenia, które przypasowane zostały do tego co jest na foto turbawki.

weksla

Dzięki bardzo. O to chodzilo
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

georgus

Panowie  a jakie ma zadanie wąż gumowy doprowadzony do tego dużego otworu na zdjęciu nad przewodem podciśnienia z oznaczeniem filtr na rysunku powyżej, U mnie króciec który jest do niego wkręcany ma ok 1 mm luzu przy przesuwaniu w pionie i zastanawiam się co to może powodować.
FF I 1.6 2000r. 5D   FF II 2.5 ST 2008r. 5D

weksla

Odpowietrzenie bloku chyba
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps