Temperatury cieczy chłodzącej i oleju

Lymok, 20.06.2015, 23:09 « poprzedni - następny »

Lymok

Witam, jestem dziś po wymianie płynu chłodniczego ( zalany borygo różowy, wlazło 5,7l ) i mam pytanie odnośnie temperatur, czy są normalne bo żadna nie przekracza 90 stopni, zdjęcia zrobione po godzinnej spokojnej jeździe po mieście.

I przy okazji, co może być spowodowane wyskakiwaniem błędu "USTERKA UKŁADU ESP" przeważnie wyskakuje przy gwałtownych przyspieszeniach a dziś pierwszy raz wyskoczył sobie na postoju od tak :P Czasem mnie to drażni i wolałbym to ogarnąć...

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Nirimov / Dawid

TAM

Temperatury jak najbardziej ok, a co do ESP to może ktoś coś nieumiejętnie grzebał przy przepływomierzu/puszcze filtra.

Lymok

Puszka filtra może mieć jakąś nieszczelność i stąd ten błąd?
Nirimov / Dawid

TAM

Nieszczelność - być może, ale nie w samej puszcze tylko w okolicach przepływomierza. Brudny/szwankujący przepływomierz też może powodować taki efekt. Najczęściej jednak zdarza się to albo po nieumiejętnej przeróbce puszki filtra, albo przy okazji customowych dolotów niezbyt znanych firm.

weksla

Potwierdzam, mswieciło przy walnietym przepływomierzu. Wymiana pomogła natychmiast.
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps