[Focus] swist przy przspieszaniu

butcher, 25.07.2015, 13:09 « poprzedni - następny »

butcher

Witam,
mam takie pytanie,a mianowicie zauwazylem ze przy przyspieszaniu slychac wyrazny gwizd,wydaje mi sie ze to turbo i ze wczesniej nie bylo to az tak slyszalne, wiadomo ze turbo swiszczy, ale zastanawiam sie czy cos sie dzeje niepokojacego czy to tylko moja wyobraznia:)

fabio210

Czy ten świst jest na zimnym silniku? Czy na rozgrzanym?

butcher

25.07.2015, 14:46 #2 Ostatnia edycja: 25.07.2015, 16:53 by butcher
zaraz po odpaleniu jest glosniejszy, ale to jest cos dziwne bo teraz sprawdzalem i tak jakby bylo cos nie szczelne od spodu silnika, moze to byc cos z ukladem wydechowym?

« Dodane: 25.07.2015, 16:53 »

Panowie nagralem filmik, moze to cos ulatwi:)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://youtu.be/xGkp1F_lTA4

senten

Do mechanika
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://start.rent/

wilhelm

Prawdopodnie uszczelka kolektora wydechowego

snafu

Poluzowany kolektor/uszczelka?

custom

Ja miałem poluzowany kolektor wydechowy dźwięk był podobny.

butcher

Panowie, bylem u mechanika. Powiedzial ze turbo pada, sam na wlasne oczy widzialem ze jest wokol niej mokro. I teraz moje pytanie, co robic w zwiazku z tym?czekac az zacznie sie cos wiecej dziac?Dodam ze nie ma zadnego spadku mocy, jest tylko ten gwizd.A jezeli naprawiac to kupowac nowa czy regenerowac stara?

TAM

Używane turbo to koszt 500-900 zl, ale montowanie używki bez jej regeneracji to loteria ze wskazaniem na porażkę. Problem w tym, że turbinę o wiele łatwiej uszkodzić poza samochodem, niż gdy jest zamontowana. Sensowna diagnostyka, regeneracja i wyważenie to minimum 500 zł, z reguły 700-1100 (a i tak trzeba to zrobić). Dlatego stawiałbym na regenerację obecnej turbiny i to jak najszybciej, bo jak się rozpadnie to dopiero będzie kłopot.

KrisSz

Daj do Peruna zrobi Ci hybrydę ;-) albo kup takie od RS-a :-D
Pozdrawiam

K

PyRsHaL

W razie czego mam jeszcze na zbyciu turban z STka w bardzo dobrym stanie ;)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Focus ST MK2 "monSTer" | 352KM 495NM by Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.FSV-Performance

snafu

Także mam turbawkę z mojego. Pewny egzemplarz.

DamianoST

Tak szczerze to ja mam tak samo jak Kolega bucher tylko ze ja mam chwilke zaraz po odpaleniu, i pozniej jak nacisne lekko gas to tez taki swist jest, jest to jakis problem?

TAM

Jeśli świst nie jest głośny i przypomina pisk, to wszystko ok. Ale jeśli świst bardziej przypomina syczenie, to już nie.

DamianoST

To nie mam o co sie martwic chyba, no taki wlasnie pisk ale to chyba turbinke slychac, dzieki :)