[Mondeo] Jakie tarcze i klocki?

yayko, 03.08.2015, 11:05 « poprzedni - następny »

yayko

witam,


Jako że moje tarcze dość szybko się pogięły i poszukuje czegoś fajnego w dobrej kasie to myślałem nad tarcze ATE + klocki ATE ceramic tylko nie wiem czy będą dobre czy tylko mają mniej pylić jak pisze o tym producent:)
mam Swap hebli z Focusa ST :)

T

Co miałeś do tej pory?
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

yayko


T

To standardowo polecam tarcze Zimmermann (gładkie) i klocki Ferodo DS (raczej Performance niż DS2500 do zwykłej jazdy). Mam taki zestaw od prawie 5 lat (!) i nic się z tym nie dzieje. Poprzedni załatwiłem w pół roku.

Aha, nie są to klocki, które mało pylą. Pylą normalnie. Ale niestety, to co mało pyli, nie jest zwykle zbyt dobre. Jeśli koniecznie Ci na tym zależy, to możesz spróbować tego zestawu ATE, tylko nie bierz tych nacinanych tarcz.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

sseebbaa1

Z tego co pamiętam, to nacinanych tarcz ATE (czyli PowerDisc) i tak nie ma w rozmiarze 320 mm.

A gładkie Zimmermanny rzeczywiście sprawiają wrażenie pancernych.

Jeżeli będziesz rozważał klocki Ferodo DS2500, to porównaj je do klocków Hawk HPS. Podobno są to zbliżone produkty.
Ja akurat jeżdżę na Hawkach, ale nie jeździłem nigdy na DS2500.
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

yayko

To taki zestaw chyba kupię bo ten co mam też  pół  roku nie wytrzymał; )

iparts

ATE to dobre tarcze, tych PowerDisc osobiście nie miałem nigdy zamontowanych ale z tego co słyszę od ludzi są OK. Ja bym na Twoim miejscu zastanowił się nad tymi Ferodo, o których wspomina sseebbaa1.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.iparts.pl/auto/ford,36.html

yayko

Założone  zimerman +klocki ds performance

T

I jakie wrażenia?
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

yayko

Lekko popiskuja ale hamują  100 razy lepiej :) dzięki  za pomoc w wyborze  :)

T

No to fajnie. :)

Co do popiskiwania, to zerknij tutaj: Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php/topic,4307.msg47580.html
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

bmarcin

@ yayko wyslałem PW daj znać czy dotarło.