Nie wysprzęgla kolejnego dnia gdy zimny

paweleczek666, 10.08.2015, 09:13 « poprzedni - następny »

paweleczek666

Witam,
Mały problem po zakupie,
Kolejnego dnia, kiedy auto jest zimne, (postoi trochę - wspominam, bo może ważne) bardzo trudno jest włączyć czy jedynkę czy wsteczny, wręc teraz już prawie że niemożliwe. Co pomaga? Wyłączam auto, wtedy biegi wchodzą spokojnie, wciskam sprzęgło, odpalam. Wtedy idzie zauważyć, że mimo wcisniętego sprzęgła auto powolutku się toczy (w zależności czy wcześniej wbiłem 1 czy wsteczny) - co dla mnie jest sugestią że nie wysprzęgla. Już przy rozpędzaniu, dwójka też wchodzi z oporem (ale przynajmniej wchodzi) trójka łatwiej itd. Po przejechaniu może 15 km, jest już lepiej, pozniej w ciągu dnia wszystko działa jak należy...
Zauważyłem, że pedał sprzęgła jest trochę niżej względeł hamulca/gazu..
Auto ma moc 327 koni 500 nm, turbo od rs, sprzęgło też podobno wymieniane wręcz niedawno przez poprzedniego właściciela..
Pomocy!

gucior55

Było coś robione w układzie hamulcowym ?

paweleczek666

płyn był wymieniany. Układ hamulcowy ma związek ze sprzęgłem?

gucior55

Ma i to kolosalny
jak odpowietrzales sam to kicha
Znajomy miał to samo dopiero w serwisie mu to ogarneli
sprzęgło chodzi na płynie hamulcowym

paweleczek666

10.08.2015, 12:37 #4 Ostatnia edycja: 10.08.2015, 12:43 by paweleczek666
właśnie warsztat to robił... powinno być w takim razie dobrze...coś zepsuli?
Mam w garażu kanał, spróbuję w takim razie najnormalniej w świecie odpowietrzyć wszystkie hamulce, racja?
Dzięki

TAM

Najpierw podłącz dobry skaner i sprawdź czy nie ma błędów w układzie hamulcowym. Nie wyobrażam sobie jak można w tym samochodzie samemu bez użycia kompa poprawnie wymienić płyn i odpowietrzyć układ. Jeśli warsztat nie ma odpowiednigo programu, to nie zrobi tego dobrze. Widziałem jak się to odbywa zgodnie z wymogami Forda...

gucior55

sam tego nie zrobisz tylko serwis

paweleczek666

Właśnie dzwoniłem do poprzedniego właściciela, który stwierdził, że po wymianie sprzęgła na to z RS'a taki feler się pojawił. Poradził podpompować sprzęgło, tzn nawet podnieść do góry i dół.... stwierdził że wysprzęglik i pompa sa dobre....

Teraz pytanie czy to normalne? Czy w takim razie mam tak jeździć i koniec?? może sprzęgło od Rs'a nie jest plug&play i niestety takie rzeczy już się pojawią..
Może ktoś się już z tym spotkał przy swoich modyfikowanych autach i coś poradzi?

weksla

TAM. Ja u siebie sam wymieniałem płyn, podczas zakładania przewodów hamulcowych, po tradycyjnym odpowietrzeniu i sprzegło i hamulce chodza ok. A co to za procedura odpowietrzania z programem?
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

TAM

Podłącza się komp, samochód jest na podnośniku. Potrzebne są 2 osoby – jedna siedzi w samochodzie i mówi co trzeba zrobić, czytając kolejne kroki z komputera, a druga fizycznie te polecenia wykonuje. To jest czynność interaktywna, nie da się po prostu wydrukować instrukcji. Często kompowi coś się nie podoba i niektóre czynności trzeba powtarzać. Da się to wszystko zrobić ,,tradycyjnie", ale w moim przypadku nie było to możliwe, gdyź jednocześnie wymieniałem pompę, która po wszystkim musi się skomunikować z kompem i zintegrować z systemem. Jeśli tego się nie zrobi, wyświetla się błąd ABS, nie działa ABS, ESP i kontrola trakcji.

gucior55

i jak poradziłeś sobie z problemem ?

paweleczek666

tak jak wspomniałem, poprzedni właściciel po wymainie na sprzęgło od RS'a stwierdził tą dolegliwość. Dziś rano po dłuższym postoju, kiedy zauważyłem znowu problemy, podpompowałem pedał sprzęgłą (tzn trochę do góry i  w dół 3x) i po problemie....
CHoć w sumie to nie rozwiążany, ale jestem w stanie z tym żyć... chyba, że ktoś coś podpowie, bo rozbierać wszystko aby na końcu nic nie stwierdzić to wyrzucone pieniądze na pewno nie małe w błoto...

SAGAL

ja to mam samo  w mondeo że pedał sprzęgła wpada tylko u mnie ten problem  dotyczy szybkiej jady podczas ścigania i  ja stwierdzam że to pompka sprzęgła padła
Ford Mondeo Kombi ST220
Ford Mondeo Mk 5 hachback

paweleczek666

Cytat: SAGAL w 14.08.2015, 00:34
ja to mam samo  w mondeo że pedał sprzęgła wpada tylko u mnie ten problem  dotyczy szybkiej jady podczas ścigania i  ja stwierdzam że to pompka sprzęgła padła

ale czy po dłuższej jeździe trzeba podpompować, żęby biegi wchodziły? (czyli to samo co u mnie)

SAGAL

od razu jak zaczynasz szybko jazdę to trzeba pedał z podłogi wyciągać nic nie pompuje sam wpada i trzeba nogą go wyciągać i znów jak mu depczesz to znów wpada a przy spokojniej jezdzie jest wszystko super
Ford Mondeo Kombi ST220
Ford Mondeo Mk 5 hachback