Tuning hamulców w mondeo mk3

wojoo, 14.05.2010, 14:23 « poprzedni - następny »

wojoo

14.05.2010, 14:23 Ostatnia edycja: 21.05.2010, 16:14 by badger
Tak jak w temacie, niestety z racji ze moje mdo jest znacznie ciezsze od seryjnego oraz ma troche wiecej mocy seryjne hamulce niestety nie grzesza wydajnoscia ... dlatego przymierzam sie do modyfikacji na cos lepszego, wiekszego i mocniejszego.

Z tego co sie dowiedzialem mozna bez przeróbek zaadaptowac z focusa st225 lecz niestety bardzo ciezko dostac na rynku wtórnym , czy ktos sie orientuje z jakiego auta moga jeszcze pasowac zaciski ?

w innym przypadku chyba pozostaje rzeźba bądź kupno nowych w ASO czego chcialbym uniknać ze zrozumialych powodow ;D
"Twój samochód jest wtedy wystarczająco szybki, gdy stojąc rankiem przed nim boisz się go otworzyć"-Walter Röhl

T

Pasują z większości T5/D5 S40/V50/C30/C70 powyżej roku 2004.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

wojoo

Cytat: Tomasz w 14.05.2010, 14:29
Pasują z większości T5/D5 S40/V50/C30/C70 powyżej roku 2004.

zgadza się lecz również ciężko je dostać chociażby na allegro
"Twój samochód jest wtedy wystarczająco szybki, gdy stojąc rankiem przed nim boisz się go otworzyć"-Walter Röhl

auchim

właśnie przeczytałem twój opis furki, z tego co czytałem przy zaciskach z foki felgi 16" nie wejdą, też mam na zimę 16 :/ i sobie odpuściłem ASBO niestety

wojoo

walic 16" ... ma chamowac ;)
"Twój samochód jest wtedy wystarczająco szybki, gdy stojąc rankiem przed nim boisz się go otworzyć"-Walter Röhl

auchim

to co ty teraz na serii jeździsz???.... ale siara :P

T

Zaciski z Foki do tarcz 320 mm wchodzą w felgi 16".

A co do serii to jest kiepska, z tarczami nacinanymi/nawiercanymi było trochę lepiej, ale nie na długo:

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Obecnie mam w planach właśnie takie zaciski od foki, do tego zwykłe gładkie tarcze pewnie Zimmermann, klocki jeszcze nie wiem jaki, a na dokładkę stalowe przewody i jakiś DIY nawiew na hamulce. Mam nadzieję, że będzie hamowało. ;)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

auchim

u mnie siedzą tarcze od nich Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.mtec-uk.com/ nawiercane i nacinane,  klocki mintex racing, płyn ate zlany i hamuje świetnie
po jakim przebiegu Ci popękały?

T

Cytat: auchim w 14.05.2010, 19:07po jakim przebiegu Ci popękały?

Zauważyłem po 15 tys.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

wojoo

cos mi sie wydaje ze trzeba bedzie zakupic zaciski w aso :D
"Twój samochód jest wtedy wystarczająco szybki, gdy stojąc rankiem przed nim boisz się go otworzyć"-Walter Röhl

T

Tak wyglądają te zaciski, może komuś się to przyda:

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

wojoo

no i gitara, teraz takie poprosimy do naszych mondkow ;)
"Twój samochód jest wtedy wystarczająco szybki, gdy stojąc rankiem przed nim boisz się go otworzyć"-Walter Röhl

eng

A ja mam seryjne zaciski i i klocki oraz tarcze jakieś firmy z Niemiec i jestem zadowolony ;]

T

Cytat: eng w 17.05.2010, 18:05
A ja mam seryjne zaciski i i klocki oraz tarcze jakieś firmy z Niemiec i jestem zadowolony ;]
Pożycz mi swoje auto na tydzień to już nie będziesz.  :evil:
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

MAG

Czyżbym był pierwszym z ASBO na pokładzie  ::)



no nie, zapomniałem o STraitsie  :(  ;D


U mnie ASBO połaczone sa z nawiercanym Zimmermannem i klockami tegoz samego producenta - co do klocków, to ździebko zabrakło mi kasiory, bo planowałem Ferodo DS Performance, ale poniewaz wynikło pare dodatkowych spraw, to musiałem na razie zejść z klockami budżetowo.

Na dzień dobry zestawik miał premierę na trasie na zlot MKP w Konarzynach i testowanie na lotnisku - po pierwszym "przysmarzaniu" chyba się juz secik ułozył i pierwsza podstawowa różnica, to zdecydowanie mniej gumowy hamulec.
Mam tez wrażenie że jest go łatwiej dozować  ...

No i nie wymięka tak szybko jak standardowy zestaw  ::)

Jak ogarnę się zrobota, to podeśle fotki jak to u mnie wygląda
Kwatery na lato w Gdańsku: <br />Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0