Tuning hamulców w mondeo mk3

wojoo, 14.05.2010, 14:23 « poprzedni - następny »

boner

po czym poznać jak bede kupował te zaciski że na pewno są od ST225 ?? Mają jakieś znaki szczególne oprócz tego że są większe ??

wilhelm

o ile dobrze pamiętam to mają wyryte FoMoCo

T

Cytat: boner w 20.10.2010, 14:01
po czym poznać jak bede kupował te zaciski że na pewno są od ST225 ?? Mają jakieś znaki szczególne oprócz tego że są większe ??
Po tym, ze były zamontowane w ST225. ;) Zdjęcia masz w tym wątku. Tylko uwaga, bo w XC90 były zaciski z wyglądu niemal identyczne, ale jednak trochę się różniły. Czy pasują to nie wiem, bo nikt chyba tego nie sprawdził, ale jest spore ryzyko, że pasować nie bęðą.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

boner

Ktoś może potwierdzić to FoMoCo ??

Ty Tomasz mógłbyś sprawdzić czy te alu 16' będą się kręcić z Tymi zaciskami.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://img690.imageshack.us/i/img0438du.jpg


Masz taką możliwość ??


T

Cytat: boner w 20.10.2010, 17:39
Ktoś może potwierdzić to FoMoCo ??
To jest oznaczenie Motorcrafta. Jest na setkach różnych części, więc to o niczym nie świadczy. ;)

Cytat: boner w 20.10.2010, 17:39
Ty Tomasz mógłbyś sprawdzić czy te alu 16' będą się kręcić z Tymi zaciskami.
Nie wiem czy czasem Kleber nie ma właśnie takich. Jego pytaj. ;)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

boner

Kleber nie odpowiada ani tu ani na innym forum.
Tomasz masz już Swój samochód na chodzie bo jestem taki zdesperowany że bym podjechał do Ciebie (100km) i byśmy zarzucili moje felgi 16' Mam alumy i stalówki też mam. Albo na jakimś spocie, albo może bedziesz jechał w  kierunku  Łodzi ??

Zachowuje się jak desperat bo znalazłem zaciski i nie wiem czy je brać.  :P

wojoo

sam jutro postaram sie sprawdzić czy nie wchodza oryginalne 16 ktore mialem razem z samochodem
"Twój samochód jest wtedy wystarczająco szybki, gdy stojąc rankiem przed nim boisz się go otworzyć"-Walter Röhl

T

Cytat: boner w 21.10.2010, 13:31
Tomasz masz już Swój samochód na chodzie bo jestem taki zdesperowany że bym podjechał do Ciebie (100km) i byśmy zarzucili moje felgi 16' Mam alumy i stalówki też mam. Albo na jakimś spocie, albo może bedziesz jechał w  kierunku  Łodzi ??
Gdybyś był w okolicach Warszawy to daj znać na PW, ale gdzieś dalej raczej się nim przed dokończeniem remontu nie wybiorę. Ogólnie gadałem dzisiaj z mechanikiem i z tego co mówił wynikało, ze nawet gdyby został powiedzmy 1 mm to zakładanie felg "na styk" nie jest dobrym pomysłem. Jutro może się pobawię podnośnikiem i posprawdzam na czym polega problem z tymi felgami. No i sprawdzę też zwykłą fordowską stalówkę.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

wilhelm

No nie ma sensu zakladać felgi na styk, bo tak jak mówiłeś - wjedziesz w dziurę, wgniecie się felga, koło zablokuje i pozamiatane...

boner

Woojo czekam z niecerpliwością mam nadzieje że dasz znać jutro. A Ty też jesteś z Warszawy ...

Polarny

Może by tak zrobić jakiś spis które 16" felgi podejdą z zaciskami z ST225, a które nie. Takie info będzie pomocne. Ci, którzy mają zaciski od wspomnianego Focusa i aluski 16" niech wrzucają fotki ich.

wilhelm

jak zmienię na zimówki to dam znać czy moje wchodzą na 100%, na razie daje 99%

« Dodane: 14.11.2010, 19:21 »

dobry pomysł, przyda się takie coś  ;)

Polarny

Tylko najgorsze jest to, że osoby które są już po przejściach nie chcą się dzielić wiedzą )-:

wilhelm

Cytat: Polarny w 19.11.2010, 22:10
Tylko najgorsze jest to, że osoby które są już po przejściach nie chcą się dzielić wiedzą )-:

bo mało kto z tych co mają heble z focusa założył zimówki :)

jak tylko będę miał 16 na aucie dam znać

wilhelm

no i założone :) ciężarek mam nabity na zewnątrz - między felgą a zaciskiem są ok. 4mm luzu

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.