Tuning hamulców w mondeo mk3

wojoo, 14.05.2010, 14:23 « poprzedni - następny »

T

Cytat: MAG w 08.06.2010, 14:47
Jak już da się im bardzo ostro w kość, to zaczyna "puchnąć" trochę pedał hamulca i spada skuteczność hamowania.
To jeszcze nie taka tragedia. ;) Ale nie ma bicia czy wpadania pedału w podłogę?

Ja w tej chwili skłaniam się chyba ku gładkim tarczom Forda i klockom Ferodo DS z przodu i Ferodo z tyłu... Tyle tylko, że obawiam się, czy słabsze klocki z tyłu dadzą radę przy moim stylu jazdy, a niestety DS-ów jak wiesz nie ma... Właściwie z lepszych klocków które pasowałyby i na przód i na tył są tylko Red-y, ale one mają z kolei takie sobie opinie... I co tu wybrać? ;)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

MAG

Cytat: Tomasz w 08.06.2010, 14:51
To jeszcze nie taka tragedia. ;) Ale nie ma bicia czy wpadania pedału w podłogę?
W życiu - na nowym zestawie nie miałem czegos takiego ani razu, pomimo ostrego upalania  ::)


Cytat: Tomasz w 08.06.2010, 14:51Ja w tej chwili skłaniam się chyba ku gładkim tarczom Forda i klockom Ferodo DS z przodu i Ferodo z tyłu... Tyle tylko, że obawiam się, czy słabsze klocki z tyłu dadzą radę przy moim stylu jazdy, a niestety DS-ów jak wiesz nie ma... Właściwie z lepszych klocków które pasowałyby i na przód i na tył są tylko Red-y, ale one mają z kolei takie sobie opinie... I co tu wybrać? ;)
Jesli mówisz o ASBO, to pomyślałbym tez o gładkich tarczach Zimmermann'a z DS'ami
Co do tyłu, to jednak nie wydaje mi się aby był to aż tak istotny problem - ponieważ z przodu będzie dużo mocniej, to tył zostanie troszke odciążony i nie powinien sprawiać kłopotów na klockach typu Premium ...
Kwatery na lato w Gdańsku: <br />Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0

T

Cytat: MAG w 08.06.2010, 19:50
Jesli mówisz o ASBO, to pomyślałbym tez o gładkich tarczach Zimmermann'a z DS'ami
Co do tyłu, to jednak nie wydaje mi się aby był to aż tak istotny problem - ponieważ z przodu będzie dużo mocniej, to tył zostanie troszke odciążony i nie powinien sprawiać kłopotów na klockach typu Premium ...
Tak, o ASBO, wreszcie udało mi się je zdobyć (czekam właśnie na przesyłkę). Co do odciążenia tyłu to obawiam się, że będzie raczej na odwrót. Przecież zanim pojawi się fading nie ma problemu z zablokowanie przodu i seryjnymi hamulcami przy dowolnej w zasadzie prędkości. Jeśli przód będzie mocniejszy, to fading z przodu pojawi się później... więc będzie spora szansa, że pojawi się niestety wcześniej z tyłu niż z przodu, kwestia jaką wydajność mają tylne hamulce. Biorąc pod uwagę fakt, ze udało mi się raz zjarać tylne klocki przy seryjnym przodzie obawiam się, że niezbyt dużą. W końcu to niewentylowana tarcza 280 mm i dość mały zacisk.

Ostatnio trafiłem na fajną fotkę pokazującą różnicę pomiędzy zaciskami z Mondeo mk3 i Foki ST225:

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Komentarz chyba zbędny. ;)

A tu cała relacja z montażu:
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.fordmondeo.org/forum/showtopic.php?tid/783326/tp/1/
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

KLUSEK

Hihi, mam taki sam kolor zacisków :P

Snajper

Panowie, miał ktoś kiedyś doczynienia z zestawem Bosch?? Chodzi o klocki i tarcze przód/tył. Lepsze to niż Brembo+Ferodo??

MAG

Cytat: Tomasz w 09.06.2010, 11:49
....
Ostatnio trafiłem na fajną fotkę pokazującą różnicę pomiędzy zaciskami z Mondeo mk3 i Foki ST225:

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


.....
Hehe, uprzedziłeś mnie, właśnie chciałem wstawić fotki z tego watku coby pokazać jaka jest różnica w wielkości zacisków  :D
Kwatery na lato w Gdańsku: <br />Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0

wojoo

a moze da rade zamontowac obydwa zaciski jak to jest na fotce :D ? oj to by wtedy hamowalo ;)
"Twój samochód jest wtedy wystarczająco szybki, gdy stojąc rankiem przed nim boisz się go otworzyć"-Walter Röhl

KLUSEK

To zdjecie to troche kosmos. Zacisk mondeo to taka mała kruszynka w porównaniu z Foca :)

wojoo

bo mondeo to jest niestety ale ... troche kupa ;) poza tym to nie dziwmy sie tez za bardzo .. foka jest 5 lat mlodsza od mk3
"Twój samochód jest wtedy wystarczająco szybki, gdy stojąc rankiem przed nim boisz się go otworzyć"-Walter Röhl

KLUSEK

to co ? 5 lat temu nie wiedzieli ze wieksze = lepsze ? :D

wojoo

no wlasnie 5 lat temu juz wiedzieli dlatego dali w focusie II st :D
"Twój samochód jest wtedy wystarczająco szybki, gdy stojąc rankiem przed nim boisz się go otworzyć"-Walter Röhl

eng

A moim zdaniem prócz wyglądu nie da to jakieś mega różnicy...ale to tylko moje zdanie a ja się przecież na tym nie znam ;]

T

Cytat: eng w 09.06.2010, 23:26
A moim zdaniem prócz wyglądu nie da to jakieś mega różnicy...ale to tylko moje zdanie a ja się przecież na tym nie znam ;]
A swoje zdanie opierasz na...?
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

weksla

na pewno da lepsze hamowanie, siła nacisku będzie rozkładać się na większa powierzchnię. Ale za to waga panowie, waga będzie większa ;)
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

eng

Może masz coś popsute Tomku, że źle Ci auto hamuje. Zobacz mamy takie same hamulce co ST220 które jest o 50 koni mocniejsze także musi hamować to wystarczająco dobrze ;> Poza tym MAG mało entuzjastycznie opowiada o różnicach ;>? Gdybym wsiadł do auta które ma 200 koni pewnie nie poczułbym różnicy jednak jak wsiądę do takiego co ma ich 600 to na pewno by była. Po prostu nie wiem czy (patrząc na ceny w PL i dostępność tego secika) warto to zakładać?


Jeżeli kupisz to tanio i masz do wymiany tarcze i klocki w swoim aucie ten zestaw ma sens. W innym przypadku jest to tylko bajer.