Diagnostyka w telefonie

goliat79, 11.01.2016, 18:04 « poprzedni - następny »

goliat79

Witam czy ktoś korzysta z programów diagnostycznych na telefon przez bluetooth lub wifi OBD2 czy to W OGÓLE działa?

T

Działa bardzo dobrze, ale większość programów pokazuje tylko podstawowe PID-y. Pod Androidem używałem Torque i bardzo dobrze się sprawował. Natomiast pod iOS nie mogę znaleźć coś sensownego. Może ktoś coś podpowie? Może być płatny, byle łączył się ze standardowym ELM-em BT i oprócz błędów potrafił wyświetlać wskazania w czasie rzeczywistym (dashboard).
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

goliat79

a ten moduł bluetooth lub wifi jest ok czy lepiej kabel?czy warto kupić?

weksla

Forscan po BT. Pełna wersja płatna w sklepia Google Play coś koło 20pln
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

T

Mój ELM BT działa bardzo dobrze. Wcześniej miałem taki z kablem i nie widzę żadnej różnicy in minus. Ale wiem, że kilka osób miało problemy z BT -- pewnie innymi modelami niż mój. Tak czy siak uważam, że kabel w obecnych czasach to nieporozumienie. ELM-a BT podłączysz zarówno do laptopa czy tabletu, jak i możesz wozić w aucie i w razie czego sprawdzić coś szybko telefonem. To bardzo wygodne i powiedziałbym, że obowiązkowe w mocnych czy tuningowanych autach.

« Dodane: 11.01.2016, 18:28 »

Cytat: weksla w 11.01.2016, 18:20Forscan po BT. Pełna wersja płatna w sklepia Google Play coś koło 20pln
Dzięki. W AppStore też jest. 4,99 euro, czyli bardzo rozsądnie.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

goliat79

sa rózne ceny tych modułów na allegro czym one sie różnią który warto wybrać?

T

Mogę Ci zrobić zdjęcie mojego, ale kupowałem go 3 lata temu, więc nie wiem, czy takie są jeszcze dostępne.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

goliat79

chętnie , chodzi mi o to że jest za 20 zł, 50 zł, 99zł?

Lymok

Przy interfejsie na BT sprawdzanie błędów albo wskazania w czasie rzeczywistym spoko, ale przy grzebaniu w GEMie, PCMie czy innych modułach to bym nie ryzykował, przy zerwaniu połączenia przy zapisywaniu ustawień może być lipa.
Nirimov / Dawid

ethernal

Przyłączam się do pytania @goliata, który moduł polecacie z obecnie dostępnych?

ccLot

Ja brałem najtańszy z aliexpres i działa bez zająknięcia. Czas dostawy ok 10 dni, koszt 17 zl.

Ven83

Zależy do jakiego modelu auta. Nie wszystko chinole łączą się z Fordami wszystkich roczników (protokoły komunikacji)