[Focus] Foka ST MK2 i stalówki na zimę

AdixST, 24.01.2016, 20:40 « poprzedni - następny »

AdixST

24.01.2016, 20:40 Ostatnia edycja: 24.01.2016, 21:01 by AdixST
Witam!
Zakupiłem wczoraj Foke ST 06` z ori felgami 18" z oponami letnimi.
Chcę zakupić jakieś stalówki na zimę i mam dylemat.. Z tego co czytałem nie wszystkie 16" wchodzą na ST`kowe zaciski.
Czy felgi 17x7,5J z ET52,5 da radę założyć do Foki? Z tego co wyczytałem to są to chyba felgi z Kugi.
Są do kupienia właśnie takie felgi w dobrych pieniądzach, tylko zastanawiam się czy spasują. Doradzicie? :)
Pozdrawiam! :)

T

Po co Ci felgi stalowe? :) Kup jakieś 18.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

AdixST

18 mam już na lato ;) Na zimę chciałbym coś mniejszego, po pierwsze primo tańsze opony, po drugie primo szkoda alu 18" na zimę :)
W poprzednich samochodach miałem takie same zestawienia: 18 - lato, 16 - zima, tylko nie wiem czy 16" wejdzie do Foki.
Niby felgi Alcar KFZ 9975 16" powinny pasować. Testował ktoś? Da radę założyć 16"? :)

TAM

Ale do czego są ci potrzebne 16"? Do jakichś specjalnych zawodów? Bo przecież normalnie jazda na takich balonach to strach.

T

Cytat: AdixST w 24.01.2016, 21:17
18 mam już na lato ;) Na zimę chciałbym coś mniejszego, po pierwsze primo tańsze opony, po drugie primo szkoda alu 18" na zimę :)
Testowałem obie opcje i jazda na 16 zimą w mocniejszym aucie jest naprawdę bez sensu. Auto gorzej się prowadzi (szczególnie przyspiesza i hamuje), pod względem ew. uszkodzeń nie ma różnicy, a cenowo też może wyjść podobnie, jeśli poszuka się używanych felg, a opony zimowe kupi latem. O wyglądzie nawet nie wspominam... :)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

AdixST

Niestety do lata jeszcze trochę czasu, więc musiałem na szybko jakiś zestaw skompletować ;)
Temat do zamknięcia, bo felgi i opony zakupiłem.

carlosc

17ki minimum ja jezdzilem na fellgach 18tkach lato Zima profil 40 I bylo wszytsko ok tylko opony zmienialem :-)
Kiedyś focus st 2.5t 287km,teraz focus rs 2.5t 410.7km  :-D
Fb : Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://www.facebook.com/carlosrs410/