Jakiego Forda kupić?

VoSooler, 22.08.2018, 19:21 « poprzedni - następny »

sseebbaa1

Sierra i Scorpio są to stare konstrukcje i przez to ich części mogą być tańsze. Ale z drugiej strony to właśnie przez swój wiek nie są popularne, więc jeżeli jakiejś części nie uda się wyrwać jako używanej, to koszty nagle poszybują w kosmos. Bo np. trzeba będzie coś ściągać z zagranicy, albo indywidualnie dorobić. Te auta (oczywiście zwykłe wersje, a nie Cosworth) będą tanie w zakupie, a jednocześnie będą fajną bazą na zrobienie wyjątkowego auta. Od strony finansowej może Ci to pasować, bo napisałeś, że teraz masz mało kasy na zakup, ale z czasem będzie lepiej.

Z kolei Fiesta ST150 ma silnik praktycznie identyczny z silnikiem 2.0 (145 KM) w Mondeo mk3. Przez to nawet cały silnik kupujesz stosunkowo tanio. Części tuningowe do Durateców też są ciągle dostępne, więc modyfikować będzie łatwiej.

Mi osobiście z tych wszystkich propozycji i podanym budżecie najbardziej pasuje Fiesta ST150. Jeżeli wielkość auta nie jest problemem, to można zrobić z tego naprawdę małego i lekkiego potworka. Tylko szukałbym taniego egzemplarza z padniętym silnikiem. Bo silnik i tak warto zrobić od podstaw, a można wówczas od razu wzmocnić bebechy i doładować.
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

VoSooler

Dzięki za pomoc i podoba mi się taka wypowiedź, ktoś jeszcze chce coś dołożyć? :)

Alek

Nie znam Scorpio jakoś super dobrze, ale podejrzewam że to nie jest auto które będzie rzygać komunikatami błędów przy zmienionej skrzyni ;). RWD i 1420kg...

VoSooler

Cytat: Alek w 29.08.2018, 10:37
Nie znam Scorpio jakoś super dobrze, ale podejrzewam że to nie jest auto które będzie rzygać komunikatami błędów przy zmienionej skrzyni ;). RWD i 1420kg...
A po zakupie Scorpio, bo widzę fajne aukcje są z silnikami 2.0 116KM i 120KM, to myślisz o jakich modyfikacjach? Swap? Turbo?

Alek

swap na 2.9v6 i kompresor pędzony z paska? :P

VoSooler

Tylko trzeba ten silniczek cały dorwać :)

lancer340

ST170 w ogóle nie rozwojowy...

VoSooler

A Focus 2.0, da sie cos mocniej z niego wycisnac?

Alek

Zetec czy Duratec?

VoSooler

Zetec

lancer340

Da się w tym silniku 2.0 131KM. Tanio nie będzie... Jesli szukasz info to na FKP- Czarny Daffy modził ten silnik z turbo. Do tej pory nim smiga...

VoSooler

No chyba wybiore Fieste, jest troche nowsza, niż inne propozycje i przyjmuje fajnie turbo, widzialem jakis zestaw stage 3 + kolektor wydechowy coswortha daje okolo 330KM, ale tez i koszt' okolo 30tys.

Woland

Tez mi sie wydaje, ze Fiesta powinna byc spoko.
Piękne i jędrne piersi bez operacji: Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://www.haloursynow.pl/artykuly/naturalne-sposoby-na-ujedrnienie-biustu-poznaj-krem-frashe,9973.htm

Łukiuki

Witam, czy ktoś z Was tuningował może B-maxa? :)
Su­biek­tywna szcze­rość ra­ni nieświadomie

MAG

27.10.2018, 22:59 #29 Ostatnia edycja: 27.10.2018, 23:13 by MAG
U mnie w Szwecji widziałem super zrobionego - nawet chciałem go kupić jako drugie auto, ale się spóźniłem...

Biały z czerwonymi akcentami.
Gleba, szerokie kapcie 17cali, IC plus cat-back, hamowniki z Fiesty ST
Strojony na 150KM+

Wyglądał zabójczo.



« Dodane: 27.10.2018, 23:12 »

Hehe - znalazłem go

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://www.garaget.org/?car=356735

W opisie nie ma info o IC i hamownikach z Fiesty ST, a takie coś pamiętałem jeszcze z ogłoszenia....
No i mam jakieś dziwne wrażenie, że w ogłoszeniu miał jeszcze pasy przez całe auto i spojler z tyłu
Kwatery na lato w Gdańsku: <br />Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0