[Mondeo] Wymiana Nivo w St220

ciufa, 11.07.2016, 11:57 « poprzedni - następny »

ciufa

Witam wszystkich.
Jestem posiadaczem Mondeo St220 w Kombi od około 1,5 roku i przyszedł czas na wymianę seryjnego Nivo, bo już nie daje rady...
Trochę poczytałem na forum i rożnych stronkach i wiem ze muszę wymienić komplet amortyzatorów oraz komplet sprężyn. Po zaczerpnięciu lektury wybór padł na amortyzatory gazowe KYBa oraz springi Eibach Pro Kit, i teraz bardzo proszę o pomoc bardziej doświadczonych forumowiczów czy tę sprężyny bedą ok ?Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://allegro.pl/sprezyny-eibach-pro-kit-ford-mondeo-iii-combi-i6274092390.html czy może kupić kupić inne Eibachy o innych numerach ?

Zaznaczam że chcę jak najmniej obniżyć zawieszenie ponieważ mam dwójkę małych dzieci i chcę żeby ten komfort jazdy był jak najwyższy. A może macie Panowie innę sugestie co do sprężyn które mógłbym założyć?

T

Silniki:
1.8 16V, 2.0 16V, 2.5 V6 24V, 3.0 V6 24V,
2.0 16V DI / TDDi / TDCi, 2.0 16V TDDI / TDCi, 2.0 TDCi, 2.2 TDCi


To jakaś bzdura. Trudno powiedzieć, co to dokładnie jest, w opisie pewnie jest błąd. Generalnie w przypadku ST220 kombi możesz kupić albo takie jak do TDCI (wtedy tył będzie wyglądał trochę przyciężko) albo takie jak do 2.0 (wtedy przód będzie trochę niżej niż tył i auto będzie wyglądało bardziej agresywnie).
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

ciufa

Dziękuje za odpowiedz Rijndeal:)
Czyli to co w aukcji mogę sobie odpuisćić. A mogę cię prosić o podanie numerów seryjnych tych sprężyn które wymieniłeś, skłaniał bym się raczej do tych od 2.0
I jeszcze pytanie odnośnie sprężyn firmy MTS czy się tym w ogóle interesować czy raczej zostać przy Eibachu??

ciufa

Panie  Administratorze czy sprężyny Eibach o tych numerach seryjnych E10-35-004-03-22 będą ok do mojego Forda St w Kombi i tak jak  Pan pisał wyzej przód będzie bardziej agresywny:)

I przy okazji mam jeszcze jedno pytanie odnośnie dystansów do St. Ogólnie mam profil opony 225/45 r18 czyli pół centymetra wyższy od seryjnego i chce się dowiedzieć jaką grubość dystansów mogę założyć po obniżeniu auta na sprężynach Eibacha żeby mi nic nie obierało bo często jeżdżę z całą rodzinką itd, Ja myślałem nad grubością 15-20mm i czy tu nie będzie z tym problemu ?

Z góry dziękuje za odpowiedz i poświęcony mi czas.
Pozdrawiam

T

14.07.2016, 14:37 #4 Ostatnia edycja: 14.07.2016, 14:39 by Rijndael
Ja kupowałem po FINIS i były to sprężyny opisane jako do 1.8/2.0/2.5 V6 kombi. Niestety nie pamiętam już numerów. Co do dystansów to nie mam, więc trudno mi powiedzieć, ale raczej jak najmniejsze.

PS Pamiętam, że opisywałem to parę razy na forum i podawałem numery FINIS, ale nie mogę teraz znaleźć. Może komuś się uda? Wizualnie, po 6 latach eksploatacji (czyli już wszystko się całkowicie ułożyło) wygląda to tak:

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zdjęcie zrobione byle jak i byle gdzie, trochę od góry, w rzeczywistości nie jest aż tak nisko, ale proporcje przodu i tyłu są zachowane.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

ciufa

Na stronie Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Eibach.pl po wpisaniu wszystkich danych w wyszukiwarce dla Kombi wyszukuje tylko dwie pozycje:

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://eibach.pl/sprezyny-obnizajace-eibach-pro-kit-ford-mondeo-iii-kombi-bwy-e10-35-004-03-22-pi-1886.html

oraz

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://eibach.pl/sprezyny-obnizajace-eibach-pro-kit-ford-mondeo-iii-kombi-bwy-e10-35-004-04-22-pi-1887.html

Także wydaje mi się że do mnie podejdą te drugie z większym naciskiem na oś przednią?

T

Patrząc na ten opis wydaje się, że masz rację, ale trudno mi to powiedzieć na 100%. Wtedy te opisy były bardzo niejednoznaczne, z nrów Eibacha wynikało co innego niż z FINIS Forda (bo te sprężyny były sprzedawane też w ASO). Niestety to było na tyle dawno, że w tej chwili nie ma nawet pewności, czy to są dokładnie te same sprężyny co wtedy.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

Tigerbart

Ja mam cały komplet seryjnego zawieszenia do ST220 kombi, które zdjąłem gdy zakładałem gwint. Chętnie sprzedam.