[Focus] FOCUS ST 225 problem z ciśnieniem i temperaturą oleju

mateuszess, 22.10.2016, 09:39 « poprzedni - następny »

mateuszess

Witam forumowiczów

Mam problem ze swoja foka st a mianowicie zauważyłem podczas wczorajszej jazdy że zegar temperatury oleju spadł jakby olej był zimny a smarowna pokazywał za duże wartości. Powyżej 2 tyś. obr. w pełni rozgrzanym silniku ciśnienie było na 5 barach a na wolnych obrotach trzymało się na 3 kresce. Miał ktoś taki problem? Jak myślicie w czym tkwi awaria?

« Dodane: 22.10.2016, 11:06 »

Zauważyłem także że na zimnym silniku pracuje wentylatora na wolnym biegu.

lolomanolo

Sprawdź błędy po obd, być może masz uszkodzony czujnik temperatury powietrza (IAT) i zakłóca to kalkulację parametrów oleju.

mateuszess

A gdzie jest ten czujnik w foce 2,5 st?

« Dodane: 14.09.2017, 20:55 »

Bo problem się odnowił

mateuszess

Zauwazylem tez ze ssanie ma.na.niskich bardzo obrotach ok 1000 i caly czas pracuje wentylator

niachu

Podepnę się pod temat, gdyż również dotyczy ciśnienia oleju w foce st, powiedzcie mi Panowie czy czas gaśnięcia kontrolki ciśnienia oleju tak jak na tym filmie jest prawidłowy: Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://www.youtube.com/watch?v=kJBJkuCeFkI&feature=youtu.be&t=10s U mnie z rana gaśnie w podobnym czasie i nie wiem czy mam się martwić?

niachu

Na prawdę nikt nie może zerknąć u siebie? :/ mam też pytanie odnośnie czujnika ciśnienia oleju, a mianowicie jakie mniej więcej wartości powinien wskazywać po porannym opaleniu auta w ujemnych temperaturach?