Olej do 2.0 Ecoboost

kbk, 13.03.2017, 22:05 « poprzedni - następny »

kbk

Cześć
Jaki olej stosujecie w 2.0 Ecoboost?

W swoim Focusie ST po odbiorze zmieniłem fabryczny olej po przebiegu 1500km.
Kupiłem w aso Castrola Edge Professional A5 5w30 5w30 z aprobatą... 913-c ( tak jest w książce serwisowej do mojego ST).

Można znaleźć opinie, że 5w20 też jest ok.

Kolejna wymiana przy 10tys. Zostać przy Edge Profesional A5 czy kupił Millers EE 5W30, który też jest polecany.

Samochód użytkowany spokojnie, rozgrzewany i studzony, okazjonalnie mocno depne po mieście

P.S jakie temperatury oleju osiagacie w ST 2.0 250?  Mi póki co max pokazało 95-98 ale zobaczymy co będzie w lato.

Pozdrawiam


JanuszTomek :)

Nie lej 5w30 moim zdaniem a tym bardziej 5w20 ponieważ pierwsza cyfra oznacza dolną granicę a druga górną czyli 30 to już i tak olej na niskie temperatury pracy silnika więc przy okazyjnym deptaniu może i będzie ok ale nie do pałowania a 20 to już w ogóle się nie nadaje a co do castrola to nie są dobre oleje wbrew powszechnej opinii tz 100x lepsze nić jakieś lotosy czy mobile z marketu ale pisząc o millersie bardzo dobrze myślisz ponieważ to olej z prawdziwego zdarzenia i do tego prawdziwy syntetyk a nie jak rozcieńczany castrol
Skup się na Millers lub Liqui Moly tym bardziej, że masz nowy samochód i lepiej od początku lać coś normalnego
Pozdrawiam

kbk

Fabryczny zlalem po 1500km
Wlalem Castrol Edge Professional A5 5w30 do 3500
Od 3500km jeżdżę na Millers EE Eco 5w30.

Nie wiem czy ten Millers to pełny syntetyk pao ale to porządny olej w dodatku z nano.
Do normalnej jazdy wystarczy max wymiana co 10tys km.

Wyższej lepkości niż 5w30 nie chce łac bo po pierwsze ktoś ten silnik projektował i do serii to wystarczy a po drugie nie bardzo jest co wlać z normą do 2.0EB.
Wiem za co odpowiadają liczby przed i po 'W' i znam się trochę na olejach ale w przypadku nowych aut na gwarancji jesteśmy trochę zablokowani.
Można by próbować jakiegoś 0w40 albo Fuchs Race Pro S 5w30 natomiast chce olej w specyfikacji 913c /d.

Obok Millersa jest też podobno świetny Penrite Vantage 5w30 do Ecoboosta

JanuszTomek :)

13.04.2017, 20:27 #3 Ostatnia edycja: 13.04.2017, 20:29 by JanuszTomek :)
Sam widzisz, że wiesz więcej na temat 2.0 EB niż ja :) ale pewnie o info ciężko bo to dość nowy silnik i pewnie nie było jeszcze jakiś poważniejszych awarii
Ogólnie wszystko zależy od tego jakie temperatury osiąga silnik i w jakich jeździsz bo jak wiadomo Ford nie powie tym na północy, że mają lać 0w30 a tym na południu ze 10w50 bo to by było troszkę niezbyt marketingowe :D
Ale to ty powinieneś wiedzieć najlepiej jakiego oleju potrzebuje twoje auto bo znasz warunki w jakich pracuje oraz wiesz co oznaczają dopiski a czego byś tam nie nalał to i tak 150 000 przejedzie gorzej będzie później :)
No i tak jak mówisz ta gwarancja :/

« Dodane: 13.04.2017, 20:29 »

Swoją drogą fajna furka :D
Bo przedlift jakoś do mnie nie przemawia :/