Focus mk2 ST + Radio dvd + kamera?

paweleczek666, 15.05.2016, 16:53 « poprzedni - następny »

paweleczek666

Witam,
Mam zamiar kupić coś takiego:
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://allegro.pl/ford-focus-mondeo-radio-nawigacja-gps-tel-android-i6189494152.html

Czy rejestrator DVR jest w miarę dobrym jakościowo dodatkiem?
Kto ma i korzysta?
Zależy mi na tym radiu, ponieważ mam dużo w jednym...przy czym kamerka też jest ważna dla mnie..


TAM

I co w końcu kupiłeś? Bo ta cena z aukcji jest porażająca, jak za nieoryginalne radio z (za przeproszeniem) Androidem. Natomiast pytanie ,,Czy rejestrator DVR jest w miarę dobrym jakościowo dodatkiem" jest dziwaczne - jak kupisz dobry jakościowo DVR, to będzie to dobry jakościowo dodatek :-)
Gorąco polecam mieć coś takiego w samochodzie - ZAWSZE. To jest czasem jedyna rada na oszustów i krętaczy próbujących zwalić winę na kogoś innego. Jest to też ochrona przed nieuczciwymi policjantami, probującymi wymusić mandat w sytuacji słowo przeciw słowu. Zdarza się to na szczęście rzadko, ale jednak.

ST

Tu trochę więcej o tych Androidach:Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=224648&highlight=radio+allegro+Focusa&page=16

TAM

Trzeba być zarejestrowanym użytkownikiem, żeby zobaczyć ten link.

ST

01.08.2016, 20:12 #4 Ostatnia edycja: 01.08.2016, 20:13 by ST
Ja tam kiedyś się zarejestrowałem :)
Zawsze coś tam więcej można się dowiedzieć.

Finio

Witajcie !! Dziś zamontowałem na pokładzie swojej foki jakieś chińskie, aczkolwiek dedykowane radio z navi. Pierwsze odczucia są ze świadomością, że jest to z chin. Wiem też, że owe radio jest dość stare (podobno przeleżało w garażu już trzy lata), i jak mówi właściciel, nie jest na Androidzie. Funkcje ma raczej podstawowe, jak to w takich "lepszych" radiach zamiennikach. 2x czytnik SD card (jeden dla multimediów, drugi dla NAVI), CD, USB, TV, Bluetooth, AUX. Ciężko wszystko sprawdzić w jeden dzień, ale chyba będę musiał. Tzn, jeszcze tego nie kupiłem, bo znajomy, od którego to mam, kazał mi najpierw przetestować. Dorzucił mi kartę SD z mapami na Europę, ale wymagają aktualizacji, bo nie widzą dość istotnych dla mnie dróg. Cały system ma do wyboru niewiele języków (6), i zmuszony jestem używać angielskiego. Na szczęście ogarniam. Sama nawigacja z kolei ma Polski język w Menu, oraz w głosie, ale to już chyba kwestia programu do danej Navi. Dźwięk z głośników wydaje się być czysty, ale z equalizerem jest więcej zabawy niż na standardowym Sony. Jednakże oryginał wydaje się grać lepiej. System sam w sobie nie działa zbyt szybko, za pewne z racji swoich lat, ale w miarę ogarnia. Nie udało mi się sprawdzić jakości Video, ale podobno, muszę mieć taką samą rozdzielczość jaką ma ekran. Ten natomiast jest dotykowy, ale reaguje na stuknięcia, a nie jak smartfony, na ciepło. Ciężko się operuje przy kantach ekranu, trzeba dobrze trafić w ikonę, aby wskoczyła. Pozostaje jeszcze kwestia kabli, a jest ich mnóstwo. Z Sony wyciągnąłem wtyczkę główną i antenę, i to wszystko. Tutaj też jest taka wtyczka, ale dodatkowo tyle różnych nie wiadomych mi podpięć, że ciężko było ogarnąć i sprawnie upchnąć to w konsoli. Jakoś się udało. Póki co, nie skręciłem jej jeszcze do końca, bo nie wiem czy to kupię, a śruby w plastik wchodzą teraz jak w masło, niestety. (Apropos, ma ktoś jakąś radę, jak to zregenerować, naprawić, poprawić?). Cena jaką znajomy by chciał, nie została przez niego ściślej określona, jednakże nie powinna przekroczyć 50 Euro, co wydaje się być mimo wszystko okazją. Wrzucam Wam krótki filmik z jazdy, od razu mówię, że pierwsza komenda nawigacji została ucięta przeze mnie, ponieważ "pauzowałem" nagrywanie. Po pierwszej komendzie, już rejestrowałem cały czas. Czekam na opinię i porady (brać, czy nie brać), pozdrawiam. Finio.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://youtu.be/Rc3uKXSMEoo

loockas

Obecnie mam Sony (bez zmieniarki) i brakuje mi BT pod względem możliwości streamingu, no ale do rozmów też. Wiem, że można dołożyć moduł BT ale jego zdobycie wraz z wiązka wcale nie jest takie proste. Poza tym od właścicieli dostałem opinię, że trochę kiepsko działa podczas rozmów.

Pomyślałem nad wymianą i jest dylemat. Fajne są te kombajny androidowe (np Ownice C500), ale wydawanie prawie 1,5k w Chinach za radio, które tak naprawdę nie wiadomo co ma w środku jakoś mi nie leży. Jego atutem jest na pewno wygląd i od razu rozwiązany problem ze sterowaniem z pilota pod kierownicą. Wolałbym chyba jakieś markowe 2DIN + moduł do obsługi pilota. Czy ktoś ma doświadczenie i może podpowiedzieć czy z tym modułem do pilota nie ma problemów? Pasuje to do każdego radia, czy trzeba dobierać moduł również pod radio?