[Mondeo] Ręczny nie działa

patryk220, 02.12.2017, 18:18 « poprzedni - następny »

patryk220

Witam. Posiadam mondeo mk3 2001 rok i mam problem z hamulcem ręcznym. W tamtym roku gdy bylo mrozy po 35 stopni wszystko bylo git pod wzgledem zamarzania. A tak to reczny mam bardzo bardzo kiepski , ledwo co trzyma , praktycznie wogole. Ostatnio byl lekki przymrozek 2 stopnie i zamarzł ręczny nie wiem jakim cudem hamulec na jednym kole trzyma a rączka lata luźno. po jakims czasie wszystko git , odmarzło. zaciski były wymienione w tamtym roku na boscha no myslalem ze to przez zaciski taki slaby , ale jednak nie , dalej to samo. Linka jest wymienna czy trzeba całą dzwignie wymieniać? Czy jaka moze byc wina ze ręczny nie trzyma?

T

Linki są dwie i można je wymienić. Zamienniki są ok. U mnie to rozwiązało problem. Warto przy okazji wymienić dźwignię na poliftową. Niewiele kosztuje, a często problem sprawia "samoregulator", który był montowany tylko w przedlifcie. On czesto odpowiada za wrażenie "słabego" ręcznego. Gdybyś chciał poliftową dźwignię, to napisz na PW, została mi jeszcze z mojego ex-auta.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

zajc

Ja juz dwa razy wymieniałem linkę od ręcznego i dwa razy regenerowałem zaciski zestawem naprawczym. Objawy dokładnie takie same jak u Ciebie patryk220. Rzadko używam ręcznego, pewnie to jest główny powód jego zacinania się.

patryk220

Cytat: zajc w 06.12.2017, 07:05
Ja juz dwa razy wymieniałem linkę od ręcznego i dwa razy regenerowałem zaciski zestawem naprawczym. Objawy dokładnie takie same jak u Ciebie patryk220. Rzadko używam ręcznego, pewnie to jest główny powód jego zacinania się.

No to mnie pocieszyles :/ Auto na sprzedaż SPRZEDAM mondeo Mk3 ST! :D

zajc

Koszt tej naprawy jest znikomy więc strasznie nie narzekałem. Linki (u mnie jedna była wadliwa) plus zestaw naprawczy plus robocizna to okolice 200zł.