S-Max mk2 czyli 7-miejscowe rodzinne wozidło (150 KM ---> 200 KM)

sseebbaa1, 15.01.2018, 23:23 « poprzedni - następny »

sseebbaa1

Cytat: bishop w 28.02.2018, 09:44
Nieźle nieźle.. i jak wrażenia? Inne auto?
Skrzynia PowerShift trochę "spłaszcza" odczucia, ale i tak postęp jest znaczny!
Pierwsze efekty poczułem przy wyjeździe z Poznania, gdy włączałem się do ruchu na dwupasmówce - nie było żadnej potrzeby kalkulowania czy zdążę czy nie przed nadjeżdżającym szybko samochodem. Po prostu nastąpiło piękne odejście i szybkie osiągnięcie prędkości autostradowej :D

Oczywiście mam świadomość, że odczucia kierowcy mogą być subiektywne i niejako zasugerowane samym faktem wizyty na hamowni :) Ale dla mnie wyznacznikiem przydatności chiptuningu były czasy wyprzedzania aut na trasie. Tutaj w sposób rzetelny mogłem porównać jak to wyglądało przed i po. Zwłaszcza przy wyprzedzaniu TIR-ów z długimi naczepami odczuwalna była poprawa bezpieczeństwa takiego manewru poprzez skrócenie czasu wyprzedzania.

Na szybko sprawdziłem też prędkość maksymalną (patrząc na GPS, a nie na licznik). Przed chipem max to 200 km/h, a teraz udało się osiągnąć 210 km/h. Nie było to dłuższe sprawdzanie, bo nie było warunków drogowych, ale raczej taki jest obecny poziom prędkości maksymalnej.

A po powrocie do Gorzowa i przejażdżce znanymi mi drogami poczułem, że teraz jak żona będzie jeździła S-Maxem, to już nie tak łatwo będzie mi ją dogonić moim Mondeo ST220 :evil:
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

sseebbaa1

Zamówiłem dzisiaj felgi Borbet BLX srebrne w rozmiarze 20 cali, szerokość 8,5 cala, ET45 (pokazywałem je we wcześniejszych postach).

Za kilka dni powinienem je dostać, bowiem sklep deklaruje realizację w ciągu 4-6 dni.

Rozmiar opon jest już przesądzony: 255/40R20.
Teraz pozostanie mi tylko wybór konkretnych opon. W tej chwili moim typem są Goodyear F1 Eagle Asymmetric 3, choć jeszcze rozważam innych producentów.
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

MAG

Będzie wypas na 20-tkach - czekam na lato żeby się nim karnąć ;-)
Kwatery na lato w Gdańsku: <br />Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0

sseebbaa1

MAG, jesteśmy umówieni. Jak będę w Gdańsku, to wóz jest Twój :D

No i do tych felg chyba jednak zamówię Goodyeary. Nic innego jak dla mnie nie wchodzi jednak w rachubę. Obecnie te opony są poniżej 800zł, a inni bezpośredni konkurenci to już więcej kosztują. Zresztą może i bym nawet dopłacił do jakiegoś innego modelu, ale jakoś mnie nie przekonują parametrami na mokrym.
W rachubę mogłyby wchodzić Micheliny Pilot Sport 4S, ale to już ponad 1000 zł/szt, więc do rodzinnej bryki byłaby to przesada.
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

sseebbaa1

Klamka zapadła. Kupiłem właśnie przez internet "Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3, 255/40 R20 101Y XL osłona felgi (MFS)".
Opony dostanę dopiero za około tydzień, ale opłaca się poczekać, bo sklep oferował sporo niższą cenę od konkurencji.

Na dworze są już tak wysokie temperatury, że aż szkoda jeździć na zimówkach (zrobiłem na nich od nowości 6.804 km).
Dlatego przez te kilka dni będę jeździł na kołach letnich z mojego starego S-Maxa mk1 :) Są to felgi 17", szerokość 7,0, ET50 z oponami 225/55.
Nie wygląda to źle, a i rozmiar opony w sumie pasuje :D
A jak przyjadą Borbety BLX, to te 17" sprzedam.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.




Po lewej 225/55R17, po prawej 235/55R17:

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

sseebbaa1

Nowiutkie felgi dotarły! 8)

Borbet BLX srebrne
średnica 20 cali
szerokość 8,5
odsadzenie (osadzenie) ET45
rozstaw otworów 5x108

Jeszcze nie wiem jak będą wyglądały po zamontowaniu, ale w garażu robią mega wrażenie. Oglądałem, oglądałem i nie mogłem się naoglądać! :D

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.




Ciekawy efekt może być dzięki wklęsłemu środkowi felgi.
Środek jest o 38 mm niżej, niż rant.
Lubię takie wklęsłe wzory felg i nie mogę doczekać się efektu na samochodzie!

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.




W komplecie otrzymuje się nakrętki, wentyle oraz pierścienie centrujące dopasowane do modelu auta (przy zamawianiu wypełnia się rubrykę z modelem samochodu, aby prawidłowo dobrać średnicę wewnętrzną pierścieni).

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.




Niestety muszę poczekać jeszcze na opony ;( bo zamówiłem je później, niż felgi.
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

sseebbaa1

Dzisiaj dotarły opony!
Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3
255/40R20 101 Y

Aż pachną świeżością :D
2 x 4317
2 x 4217

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.




A proste przyłożenie felgi i opony pokazuje, że rzeczywiście wysokość gumy będzie całkiem spora, mimo średnicy felgi 20".

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.




Drogą zabawę z felgami i oponami dodatkowo podrożyła konieczność zakupu 4 czujników ciśnienia powietrza w oponach. Numer części [2036804]:

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.

ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

JacekST220


st-power

Świetny wybór felg- sam miałem chęć na ten model,ale kupiłem inne :)
Czekam na foto :)
Był przepiękny i unikatowy Cougar No Limit Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://youtu.be/Zy5sKLAv8cY
było kultowe Mondeo ST220 :-D  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://youtu.be/CIMClUqwggA
jest MK4 2.2 TDCi 200KM Indywidual automat+kombi

sseebbaa1

Nie udało mi się jeszcze założyć kół, bo preparat zabepieczający powierzchnię felg dotarł dopiero wczoraj, a musiałem wyjechać.
Będę nakładał preparat Tenzi R1 (podpowiedziany przez kolegę stingerA6).

Felgi mają śliczny wzór, ale zastanawiam się czy sam rozmiar będzie robił aż takie duże wrażenie.
Na pewno 20 cali w S-Maxie mk1 wygląda na ekstremum, ale w mk2 już niekoniecznie, a wynika to z większej średnicy całego koła w mk2.
Sami zresztą zobaczcie - gumy jest całkiem sporo w porównaniu do średnicy felg:

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


(Borbet BLX 20x8.5 + 255/40R20)
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

st-power

Szału nie będzie,ale na pewno duuuużo lepiej niż fabryka ;) Żeby 4 litery urywało potrzebny jest niższy profil i koniecznie zawias w dół,ale wiadomo to rodzinne auto i nie koniecznie reszta rodzinki może stawiać sobie wygląd nad komfort podróżowania. Może nie chodzi mi tu o twardość,bo ona się prawie nie zmienia (przesiadłem się w MK4 z 205/55R16 na 235/35R19 i nie zauważyłem różnicy w komforcie,za to jest sztywniej).
Czekam na foto,bo felga jest piękna :)

A i masz zdecydowanie za szerokie opony do 8,5 cala. Opona fajniej wygląda jak ma delikatny naciąg ;) Przy porządnym rancie ochronnym opony , feldze niż nie grozi. Ale domyślam się,że wybór pokierowany był komfortem i bezpieczeństwem felg.
Był przepiękny i unikatowy Cougar No Limit Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://youtu.be/Zy5sKLAv8cY
było kultowe Mondeo ST220 :-D  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://youtu.be/CIMClUqwggA
jest MK4 2.2 TDCi 200KM Indywidual automat+kombi

MAG

Cytat: st-power w 21.04.2018, 20:29...
A i masz zdecydowanie za szerokie opony do 8,5 cala. ...

Jesli chodzi o wygląd, to zgodze się z twoim stwierdzeniem, ale sam mam opony 245/35 założone na felgę 9 cali i naciąg jest taki, że nie ma mowy o jakiejkolwiek osłonie felgi ze strony rantu ochronnego opony - niestety...
Kwatery na lato w Gdańsku: <br />Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0

st-power

Każdy producent opon ma inny rozmiar rantu ochronnego,ja mam na 8,5 cala naciągnięte opony (Fulda Sport Control2) 235/35R19 i fajnie to wygląda i dzięki pokaźnemu rantowi ochronnemu nadal starcza na felgę.
Natomiast mając uprzednio w ST220 opony Vredestein rant już nie był zbyt obfity, podobne widywałem w Hankook'ach i Falkenach. Wydaje mi się,że grupa Dunlop i Goodyear najbardziej dbają o felgi.
Był przepiękny i unikatowy Cougar No Limit Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://youtu.be/Zy5sKLAv8cY
było kultowe Mondeo ST220 :-D  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://youtu.be/CIMClUqwggA
jest MK4 2.2 TDCi 200KM Indywidual automat+kombi

sseebbaa1

Seryjne felgi 19" mają szerokość 8,0 i na nie, zgodnie z katalogiem, montowane są opony 245.
Ja mam obecnie alusy o szerokości 8,5, a więc o ok.1,27 cm szersze od fabrycznych - zatem po zamontowaniu opon o 1,00 cm szerszych (255 zamiast 245) i tak opona będzie minimalnie mocniej naciągnięta.
Potem zrobię fotkę pokazującą o ile wystaje rant ochronny w Goodyearach Eagle F1.

Oczywiście wysokość opony też miała dla mnie znaczenie, bo to jednak rodzinne auto :)


ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

st-power

Cytat: sseebbaa1 w 22.04.2018, 22:43Seryjne felgi 19" mają szerokość 8,0 i na nie, zgodnie z katalogiem, montowane są opony 245
Seba katalog to można sobie między bajki włożyć. U mnie Mondek wyszedł z fabryki na 205/55R16 co zgodnie z katalogiem i wlepą na słupku nie ma prawa istnieć  :D
W każdym bądź razie oko i tak będzie cieszyło - ja osobiście,że jeszcze nigdy nie widziałem S-Maxa na 20stakch  :)
Był przepiękny i unikatowy Cougar No Limit Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://youtu.be/Zy5sKLAv8cY
było kultowe Mondeo ST220 :-D  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://youtu.be/CIMClUqwggA
jest MK4 2.2 TDCi 200KM Indywidual automat+kombi