Zlot ogólnopolski 2018

sseebbaa1, 09.04.2018, 12:41 « poprzedni - następny »

sseebbaa1

Proponuję zorganizowanie Ogólnopolskiego Zlotu 2018, na którym mielibyśmy okazję nie tylko się spotkać, ale także pojeździć na torze wyścigowym naszymi autami. Tor byłby oczywiście również świetnym miejscem do sfilmowania i sfotografowania naszych samochodów Cheesy

Lokalizacja:
Pierwszą propozycją jest Tor Łódź. W poprzednich latach wywiązywała się dyskusja odnośnie lokalizacji naszego Zlotu i w zasadzie wspólnie doszliśmy do porozumienia, że Łódź - jako położona centralnie - będzie najsprawiedliwszym dla każdego miejscem pod względem odległości. A skoro od stosunkowo niedawna jest tam też profesjonalny tor, to tym lepiej.

Termin:
Poprzednie tematy pokazują, że nigdy w 100% nie pogodzimy terminów wszystkich koleżanek/kolegów, ale najodpowiedniejszym terminem wydaje się okres już poza wakacjami. A skoro zabieramy się za temat zlotu dosyć późno, to wchodzi w rachubę tylko termin powakacyjny.
Oczywiście mowa tu wyłącznie o weekendach, bo tylko wtedy jest szansa na wyrwanie się z naszych codziennych obowiązków Smiley


Potwierdzenie uczestnictwa będzie musiało być połączone z obowiązkową opłatą za użytkowanie toru, którą to opłatę na pewno zbieralibyśmy z wyprzedzeniem. To pozwoli sensownie zaplanować zlot i ustalić frekwencję osób poważnie zainteresowanych.
W najbliższym czasie oczywiście ustalimy wolny termin na torze, do kiedy musi nastąpić wpłata zaliczki (lub całości) opłaty za tor oraz kwotę zakładającą uczestnictwo określonej liczby kierowców.


kolega rafek zrobił już też wstępne rozeznanie i napisał:

Seba robiłem rozeznanie na przykładzie toru w Łodzi  i :
Koszt wynajęcia całego obiektu na wyłączność (nitka toru, budynek), na 7h to kwota 7800PLN netto. W cenie jest również serwis kawowy i pomiar czasu TAG HEUER z wynikami live (w tym online).



Ze strony internetowej toru można dowiedzieć się, że jednocześnie na torze może być maksymalnie 7 samochodów.
Gdyby udało się zebrać 21 aut, to koszty wyszłyby na poziomie ok. 450 zł brutto na jeden samochód.

Czy to dużo, czy mało, to oczywiście każdy musi sam się zastanowić. Ale po pierwsze takie tory potrafią kosztować i po 600 zł za auto, a poza tym ostatni zlot był w 2015 roku, więc raz na 3 lata można się szarpnąć :)
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

MAG

O ile tylko termin mi podpasuje i nie będzie kolidował z jakimis moimi obligatoryjnymi zajęciami, to sie piszę.

Czy wiadomo chociaz mniej więcej które powakacyjne weekendy wchodzą w rachubę?
Wrzesień czy październik?
Kwatery na lato w Gdańsku: <br />Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0

rafek

Pod koniec maja będe na torze pod Poznaniem . Mamy firmowe spotkanie po zmianie floty i będą nas "uczyć" jak się powozi auta premium czyli klasyczne BMW z tylnym napędem  . Trzy dni zabawy ale przy okazji dopytam wszystko odnośnie toru ceny terminów itd .
WV Jetta 1.8 BP / POLOPONEZ 1.5 GLI / FORD Mondeo MK1 1.6 BP+LPG Kombi / FORD Mondeo MK2 1.8 BP+LPG Kombi / OPEL Zafira 2.2 DTCi / BMW 316i /ASTRA K 1.6 biturbo Kombi / ST220 Zombi lift 2005 Kombi / obecnie BMW F31 białe zombi , S Max 2,5 turbo  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://www.facebook.com/groups/1500198969994480/

sseebbaa1

Tor Łódź - według ich strony internetowej - mają we wrześniu wolne soboty 22 i 29, a w październiku 20 i 27.
Trzeba szybko myśleć.

Kontaktowałem się telefonicznie z Torem Łódź i prosili o przesłanie im e-mailem zapytania wskazującego nasze oczekiwania, ilość samochodów, sugerowany termin, czas trwania itp.
Powiedzieli, że akurat dla szeroko rozumianego Forda (fora użytkowników i oficjalnych dystrybutorów) organizowali już 6 imprez i mogą też coś od siebie zaproponować.

No i najwiekszym wyzwaniem w tym momencie jest dla mnie podanie ilości samochodów :S
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

rafek

Seba robiłęm to samo i dostałem te same info . Utknąłem na liczbie aut :)
WV Jetta 1.8 BP / POLOPONEZ 1.5 GLI / FORD Mondeo MK1 1.6 BP+LPG Kombi / FORD Mondeo MK2 1.8 BP+LPG Kombi / OPEL Zafira 2.2 DTCi / BMW 316i /ASTRA K 1.6 biturbo Kombi / ST220 Zombi lift 2005 Kombi / obecnie BMW F31 białe zombi , S Max 2,5 turbo  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://www.facebook.com/groups/1500198969994480/

Flower

Ja  myślę że musiałbyś od razu podać numer konta do wpłat zaliczki (np 300 zł) konkretny termin i do kiedy zbieramy ludzi bo  inaczej to bez sensu. Zgłosi ci sie 30 osób a zapłaci 10 ...
Nie każda morda pasuje do Forda, a moja tak :D

Srg_MM

Cytat: Flower w 22.04.2018, 08:37
Ja  myślę że musiałbyś od razu podać numer konta do wpłat zaliczki (np 300 zł) konkretny termin i do kiedy zbieramy ludzi bo  inaczej to bez sensu. Zgłosi ci sie 30 osób a zapłaci 10....
Myślę że to najlepszy pomysł jest najpewniejszy przede wszystkim a poza tym gdyby nie wyszło kasa wraca i wszyscy są zadowoleni ;)

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

loockas

Cytat: sseebbaa1 w 09.04.2018, 12:41
Ze strony internetowej toru można dowiedzieć się, że jednocześnie na torze może być maksymalnie 7 samochodów.
Gdyby udało się zebrać 21 aut, to koszty wyszłyby na poziomie ok. 450 zł brutto na jeden samochód.

Czy to dużo, czy mało, to oczywiście każdy musi sam się zastanowić. Ale po pierwsze takie tory potrafią kosztować i po 600 zł za auto, a poza tym ostatni zlot był w 2015 roku, więc raz na 3 lata można się szarpnąć :)

Cena jest ok. Z mojego skromnego doświadczenia powiem, że sesja trwająca 15 minut jest ok, a 20 minut to max. Robiąc sesje po 15 minut można utworzyć 4 grupy co by dawało już 28 aut. Odliczając 1h na odprawę można zrobić 6 sesji gdzie każdy będzie miał dość jazdy :)

Ja się piszę. Niestety Bednary z Focusami RS mi nie podchodzą z terminem (początek czerwca).

Pod względem cen dość dobrze chyba jeszcze wypada Pixers Ring. Tor Poznań świetny obiekt, ale cena będzie zaporowa. Tam się to zaczyna spinać jak impreza jest na 80-100 samochodów.

sseebbaa1

Myślę, że najlepszym terminem będzie 22 lub 29 września, bo jest szansa, że pogoda będzie jeszcze w miarę fajna.

No to ilu byłoby chętnych?
Od tego trzeba zacząć, bo każde zapytanie na jakimkolwiek torze zaczyna się od ustalenia ilości samochodów...

LISTA:
1. sseebbaa1
2.
3.
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

loockas

LISTA:
1. sseebbaa1
2. loockas

muszę do tego czasu kupić drugi komplet opon :)

loockas

Kurde, ludzie co jest z Wami? Po co Wy te auto modyfikujecie? Żeby na parkingu pod marketem pokazać kto ma większego? :)

Niech się chociaż te 10 aut zapisze, to może Pixers Ring ogarniemy, ten tor nie jest duży i całkiem tani.

sseebbaa1

Ludziska! Dajcie szansę na wspólną przejażdżkę na torze!
Zapisywać się.
Wstyd się przyznać, ale ja jeszcze nigdy nie byłem żadnym swoim samochodem na jakimkolwiek torze (nie liczę wyjazdu podkradzinym rodzicom autem, gdy miałem 15 lat - wtedy chodziło tylko o piszczenie oponami i jazdę na ręcznym).

Miałem nadzieję, że na Torze Łódź sprawdzimy nasze maszyny, no i ja w końcu zdobędę nowe doświadczenie :)
Tor jest dosyć krótki, więc moc silnika nie będzie liczyła się aż tak bardzo, a zatem każdy będzie mógł sprawić niespodziankę. No i na takim krótkim i krętym torze podzespoły samochodu nie będą mocno dostawały w kość, więc nasze pupilki nie ucierpią.
Tu będzie się liczyła zabawa i przede wszystkim technika jazdy. Zatem nawet całkowicie seryjne auta nie będą musiały się wstydzić, bo przepaści na pewno nie będzie.

Niezdecydowanym przypominam, jak fajnie wyszedł zlot Focusów RS/ST:

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://www.youtube.com/watch?v=8O7-1jwUGG8


ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

loockas

Cytat: sseebbaa1 w 21.05.2018, 20:11Wstyd się przyznać, ale ja jeszcze nigdy nie byłem żadnym swoim samochodem na jakimkolwiek torze

Jakby coś, to w październiku Klub Mazdaspeed organizuje znowu Tor Poznań. Myślę, że miejsce się znajdzie jakbyś chciał pojeździć :) btw. tam lista 100 załóg zapełnia się w kilka dni i wpychają się jeszcze auta spoza klubu jak jest miejsce. Serio, nie rozumiem czemu tutaj nikogo to nie kręci.

T

Mnie możesz wpisać, ale z zastrzeżeniem, że tylko pod warunkiem, że do tego czasu kupię drugie auto. W co już przestaję powoli wierzyć. Octavia na tor się średnio nadaje. ;)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

loockas

Mam jeszcze inną propozycję. Pixers Ring organizuje w zasadzie regularnie open track day. Można sobie wykupić wjazd w zależności ile kto chce jeździć. Ceny są naprawdę ok, bo za 2h torze wołają sobie jedyne 230zł. 2h po 15 minut daje aż 8 sesji. To jest naprawdę dużo. Jak ktoś chce mniej lub więcej, to sobie dobiera pakiet do własnych potrzeb. Osobny płatny jest pomiar czasu w kwocie 9zł za sesję.

Może zamiast robić organizowany zlot, z którego najprawdopodobniej nic nie wyjdzie, to może się w kilka aut umówimy na wspólny wypad? No chyba, żeby jakimś cudem było nas naprawdę dużo, to można wynająć tor.

Cennik macie tutaj:
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://www.pixersring.pl/kategoria/open-track

Ja się na pewno wybieram w lipcu w jakiś weekend.