[Focus] Stuki, szarpanie przy zmianach biegów ST mk2

popek49, 30.06.2015, 16:31 « poprzedni - następny »

popek49

Witam. Szukałem informacji na ten temat w internecie, ale nigdzie nie znalazłem podobnego problemu jaki jest u mnie. Otóż gdy auto jest na biegu(i się porusza), a zwłaszcza na biegach 1, 2, 3(ale to już bardzo rzadko) przy wciśnięciu sprzęgła słychac takie charakterystyczne puknięcie, bieg lubi sobie zazgrzytac(jakby nie do końca było wciskane sprzeglo), najbardziej przy przepinaniu z 1 na 2. Gdy auto stoi tego objawu nie ma, jedynie to, że bieg czasami ciężej wchodzi. Czuć często tez szarpnięcie. Co ciekawe, gdy koła są skręcone biegi, oraz sprzęgło nie wydaje żadnych stuków, jedynie bardzo delikatne. Przy gwałtownym hamowaniu tez czuć szarpniecie(jakby były luźne koła) Na początku to mi nie przeszkadzało, ale teraz zaczelo się to robić uciążliwe. Miałem podejrzenie, ze może to przeguby, ale nie ma tego trykotania na skreconych kolach... Luz na nich jest, ale według mechanika jest on akceptowalny. Spotkał się ktoś z podobnym problemem ? jakieś sugestie ?

Z góry dzięki za odpowiedź, i liczę, że po raz kolejny forumowicze mi dadzą tutaj dobra radę. Pozdrawiam

szybkość

Poproś mechanika aby sprawdził przekładnie bo zazwyczaj tego nie robią a twój problem pasuje do klasycznego przykładu padniętej przekładni
ok