[Mondeo] Swieci sie engine i kreseczki i nie mozna odpalic auta

jankes23, 12.08.2018, 16:37 « poprzedni - następny »

jankes23

Witam posiadam mondeo mk3 2002r ghia 20.tdci i mam problem z odpaleniem rano odpalil bez problem a wieczorem jak chcialem odpalic to swieci mi sie engine i na wyswietlaczu lcd kreseczki i samochodu nie mozna odpalic wczym jest problem? Dziekuje pozdrawiam

rajman

Diagnostyka komputerowa może coś podpowie. Nie odpala tzn rozrusznik nie kręci czy kręci a nie odpala.

Paliwo podaje czy nie.

jankes23

Po przekreceniu kluczyka nic nie slychac lampka od imobilajzera powinna zaswiecic na 1 sek ciaglym i zgasnac a tutaj caly czas miga

rajman

No to skoro miga to immobilizer nie wykrywa kluczyka

jankes23

Sprawdzalem przed chwilka rozrusznik na krótko i zalacza sie. Ile moze kosztowac taki imobilizer?

rajman

A nie masz drugiego kluczyka? Trzeba spróbować od nowa zaprogramować. Kupić to się nie da. Jedynie petle immo można wymienić.

jankes23

Mam 2 jeden mam z pilotem do zamykania i otwierania a drugi wlasnie z tym imo i obydwaj nie dzialaja

« Dodane: 12.08.2018, 19:57 »

Ale jak zrobic petle?

Alek

Postaraj się czymś odczytać błędy najpierw. Jest kilka kodów błędów które pomagają określić problemy z identyfikacją transpondera przez immobilizer, łatwiej będzie pomóc.

jankes23

Tak jestem pewny tego bledu sprawdzalem 3 razy w testach zegarowych nic wiecej tylko ten jeden a swiatelko od immo miga tak jakby kluczyka niebylo. Sprawdzalem napiecia we wtyczkach pod kierownica i napiecie jest stale i po przekreceniu kluczyka. Jesli chodzi o interfejs to intereuje mnie kupno do sprawdzania i kasowania bledów ale tez wgrywania czy tez programowania  tylko porzez kabel.