Temperatura silnika

KrzysiekM, 15.08.2018, 02:38 « poprzedni - następny »

KrzysiekM

15.08.2018, 02:38 Ostatnia edycja: 15.08.2018, 02:40 by KrzysiekM
Witam wszystkich. Chcialbym zapytac posiadaczy focusa 2st , jakie macie temperatury plynu chlodniczego? Niestety na poprzednim silniku po wymianie wentylatora bo padlo podejrzenie na niego nic nie pomoglo, gdy chcialem mocniej pojezdzic temp od razu szla prawie do czerwonego pola. Zdecydowalem sie na kompletna wymiane silnika, poszedl rozwier, nadwymiarowy tlok, kute korby. Silnik poskladany , docierany. Ale ostatnio na moje nieszczescie podczas jazdy tem lekko wyszla ponad polowe, nie zdazylem zobaczyc na forscanie ile moglo byc, wiem ze przed tym trzymala sie przy 100-1005

« Dodane: 15.08.2018, 02:40 »

Pozniej byla caly czas w normie. Z racji tego ze mocniej nie moge pojezdzic to tego na chwile obecna nie jestem w stanie sprawdzic. Jaka prawidlowa temp powinna byc wg Was?

niachu

Temperatura cieczy nie powinna przekraczać połowy skali, u mnie z tego co pamiętam jest nieco przed połową

weksla

KrzysiekM a czy silnik ma w jakiś spisób zabezpieczony blok? Np. "wkładka"?
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

KrzysiekM

Jest zabezpieczony blaszkami. Nie jest zamkniety. Cos dziwnego sie dzieje z ta temperatura, chlodnica wymieniona, pompa wody, termostat ktory szybciej sie otwiera. Przy normalnej jezdzie teraz dzieje sie to samo, szybciej niz 130 nie pojade bo zaraz przekracza 105 stopni i idzie dalej.

weksla

Sprawny masz moduł pracy wentylatora?
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

KrzysiekM

Tak. Zmieniony wogole caly wentylator. Teraz podpinalem pod forscana kolegi STka, seria z wydechem tylko, maks temp jaka sie pokazala to 96stopni

Alek

Taka w sumie prostacka diagnoza, ale taki objaw dawałby termostat wody który się nie otwiera? Tak przy okazji, fabryczne wskaźniki temperatury nie pokazują temperatury liniowo najczęściej.

KrzysiekM

Termostat jest zmieniony na nowy i taki ktory sie otwiera przy 82 stopniach. Dziwna sytuacja u mnie z ta temperatura. Nikt nic nie wie jaka moze byc przyczyna

KrzysiekM

Udalo sie rozwiac problem z temperatura za pomoca Tomka z FSV. Problem byl w chlodnicy, prawdopodobnie mialem zamontowana od diesla, rdzen chlodnicy byl calkowicie inny. Teraz chlodzi tak jak powinien.