[Mondeo] Wycena i pomoc przy znalezieniu części

jarr25, 11.10.2018, 21:28 « poprzedni - następny »

jarr25

Witajcie, potrzebuję pokupować trochę rzeczy do auta. Założyłem temat bo ceny... trochę mnie przygnębiły. Nie wiem w jakiej cenie to powinienem to kupować, niektóre są tak z kosmosu że głowa mała. Moje auto jest chyba po lifcie (TYLNE lampy z tymi białymi prostokątami). Kolor fury to G0 czyli czarny.
No ale po kolei, potrzebuję:

1) Błotnik przedni lewy.
Obecny zaatakowany przez rdzę.
ceny ok. 100zł na allegro
- Czy błotniki muszą być poliftowe? Czytałem że jak chce się do zwykłego mondeo dać zderzaki z st, to trzeba też wymieniać błotniki ale nie wiem czy to prawda

2) Maska
Też rdza
Ceny ok 150-200zł na allegro
- tutaj pytanie czy potrzebuję jakiejś specjalnej zaś maski poliftowej (czyt. droższej ;( )

3) Zaślepki progów (4)
Zamierzam wydrukować 3d z tego tematu, ale może macie jakieś źródło?
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php/topic,5941.0.html

4) Zaślepki felg (2)
Chodzi o te:
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://archiwum.allegro.pl/oferta/kapsel-dekiel-zaslepka-felgi-ford-mondeo-mk3-st220-i7400063339.html
Absolutnie nie mogę żadnych znaleźć. Nawet szukałem na Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.ebay.co.uk i też nic. Macie może coś?

5) Listwa bagażnika (znaczek się zepsuł już, a wychodzi taniej żeby wychodzić całą blendę właściwie)
Blenda, tu będzie chyba prosto?
Koszt ok. 30zł na allegro

6) Spoiler na TYLNY ą klapę
Tutaj zaś problem bo podoba mi się ten z wersji st220. Problem że żeby go założyć, trzeba kupić całą klapę bagażnika ( [jeden wykrzyknik w zupełności wystarczy]!) Masakra. Plus że trzeba ją jeszcze utrafić w kolorze. No i kosztuje ponad 200zł.

Ale bardzo chciałbym jakąś lotkę tam zamontować, bo to super wygląda w mojej opinii. Stąd pytanie co zamiast tego tam założyć. Na serio nie można tego elementu dokupić w żaden sposób?

7) Lusterka
Muszę założyć nowe lusterka bo w starych zużyły się mechanizmy składania. Pytanie czy wystarczy przełożyć same mechanizmy, czy trzeba kupić całe nowe? Tu znów ceny 150zł za jedno lusterko  :o

8) Gałka zmiany biegów
Potrzebuję gałki od fiesty mk7 po lifcie. Problem w tym że to ma być jakaś droższa, pokryta miękką imitacją skóry, anie plastikiem. Niestety, tylko takie znajduję na allegro. Nie wiecie gdzie by można taką znaleźć?
Problemem okazuje się to że mam wsteczny po lewej i 6-cio biegową skrzynię.

9) Mam też pytanie o tą listwę progową. Jest inna od tej którą mam, i jest jakaś taka masywniejsza. Nie wiem że są w ogóle jakieś dwa rodzaje. Oczywiście nie wiadomo pod jakim hasłem tego szukać. To są progi od st, rs, st220? Pewnie też kosztują fortunę ale może da się znaleźć coś tanio? Przecież to auto ma już 15 lat  ;(
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://allegro.pl/zderzak-przod-tyl-progi-mondeo-mk3-st-tdci-h2-i7602357242.html

10) No i końcówki wydechu. Zajebiste są te: Ktoś wie jakie to?
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://nolvadexonline.pw/best-ford-mondeo-st/ford-mondeo-st-2014-2017-2018-best-cars-reviews.html

Alek

16.10.2018, 20:45 #1 Ostatnia edycja: 16.10.2018, 20:46 by Alek
1) Błotniki do ST są kompatybilne z listwami progowymi od ST i są szersze. Zwykłe są inne.  Może prościej wyczyścić rdzę, uzupełnić ubytki i domalować?

3) Mam zaślepki drukowane z tematu który podałeś i nie mogę o nich złego słowa powiedzieć. Są też w takim miejscu że nie trzeba się szczególnie martwić o super-zgodność koloru i możesz spokojnie pomalować je samodzielnie. Polecam zamocować na wkręty do listwy progowej, żeby zapomnieć wreszcie o gubieniu.

7) w lusterkach łatwo się demontuje elementy lakierowane

9) z tego co rozumiem są chyba 3 wersje listwy progowej do ST, przedlift, polift i po-drugi-lift.

10) mnie tam się nie widzą te końcówki, ale kwestia gustu. Wyglądają jakby można było je zrobić ze zwykłej rury z polerowanej nierdzewki.

Narzuca mi się jeszcze taka myśl, widzę że chcesz kupić wszystko w swoim kolorze. O ile dobrze rozumiem, zauważalną częścią kosztu malowania u lakiernika jest dobranie koloru, gdybyś się zebrał pomalować kilka rzeczy na raz to pewnie wyjdzie nieco taniej. Z drugiej strony kupując elementy w kolorze, też będą się od siebie nieco różnić. Ja i mój kumpel mamy ST w kolorze 72 (albo 60, w każdym razie ten sam) i mimo raptem roku różnicy wyglądają zauważalnie inaczej.