[Mondeo] Przerywa przy przyspieszaniu - co jeszcze

m2z1, 06.02.2019, 18:43 « poprzedni - następny »

m2z1

Witam ponownie,

walczę z drugą usterką w moim mk4 2.5T.
Zaraz opiszę co się dzieje, dodam, że świece i cewki nowe.

Przy przyspieszaniu "faluje" moc rozpędzania.

Najwyraźniej czuć na 3 biegu - od 2,5 tys. delikatnie jednostajnie wciskam gaz w miarę rozpędzania.
Silnik rozpędza auto delikatnie i pow. 3 tys (bez dociskania gazu) dostaje ''mega'' kopa i odpuszcza tą moc ok. 4 tys.
W dodatku przed tą "mega" mocą turbo gwiżdże, jak dostaje kopa, turbinka milknie, może coś z jej sterowaniem?

W dodatku, jak na niskich ma słabszą moc, po nagłym wciśnięciu gazu wydaje dość cichy dźwięk jak by kanarka wsadził pod maskę (do momentu aż jak by złapał poprawną pracę i jedzie i gra normalnie).
Na jałowym pracuje rów Nmko.

Czyżby jakiś czujnik doładowania, zmiennych faz? Czytałem trochę, ale wszystkie posty są mocno ogólne, o przerywaniu. Mechanicy wymieniali by wszystko po kolei... Mam nadzieję, że opisując te objawy ktoś pomoże trafić na trop, żeby nie wydawać kolejnych stówek na niepotrzebne części.

Pozdr!


Monti

A masz zrobiona mape "chip tuning"? Pytam bp podpbne obiawy sa czasem po chipie.
Było: Mondeo HB mk4 2.5L, opony 225x35r19 na feldze 19"8,5", zawieszenie gwintowane KW
Jest: BMW f34 328ix M-Pak

m2z1

06.02.2019, 20:55 #2 Ostatnia edycja: 06.02.2019, 21:00 by matiziolek21
Auto miesiąc temu zakupione, trudno powiedzieć co się działo wcześniej. Co w takiej sytuacji? Oryginalna mapa, czy magik który to naprawi?
Może jeszcze jakieś pomysły, nieszczelność jakaś?

m2z1

Czy "przeloty" na uszczelce kolektora wydechowego mogą powodować takie objawy?

m2z1

Witajcie, zabrałem się za starą usterkę, w aso zdiagnozowali błąd P061A.
Stawiają, że uszkodzony jest sterownik, ew. czujnik ciśnienia paliwa-ale ciężko im go sprawdzić, zalecają wymianę.

Od czego zacząć... sterownik - wymiana? Czy może da się naprawić? Trzeba przy wymianie programować?

m2z1

(Błąd P061A)

Paweł_ST

może dobrze by podjechac do jakiegoś tunera,niech odczyta sterownik i sprawdzi co tam siedzi,jak mod to wgrac serię i testować.Jeśli nadal bedzie to samo to naprawa

m2z1

Tuner i aso stwierdzili serię. Zaryzykuję i wymienię sterownik.

kubula

Witam , odświeżę temat.
U mnie ten sam problem wystąpił po wizycie u tunera , dodatkowo doszło wypadanie zapłonów.Wymieniłem cewki , świece, przepływkę, solenoid i dzień lub dwa jazdy i wywala ten sam błąd.Napisz czy rozwiązałeś problem