Szanujemy Twoją prywatność. My i nasi partnerzy wykorzystujemy cookies oraz inne technologie w celu dostarczenia Ci spersonalizowanej usługi najwyższej jakości.
WIĘCEJ INFORMACJIAKCEPTUJĘ

 

[Focus] Zawieszenie focus MK2 ST

Paweł_ST, 06.05.2019, 20:42 « poprzedni - następny »

Paweł_ST

Panowie mam pytanko,czy zawieszenie(chodzi mi o wszystkie gumy w zawieszeniu przód) jest takie samo jak w zwykłym Mk2.Planuje wymianę i chciałbym wiedzieć zeby dwa razy częsći nie zamawiać.:)

MAG

Jeżeli wymieniasz wszystkie gumy, to zdecydowanie polecam montaz poliuretanów - ja tak zrobiłem w obu moich autach i jestem super zadowolony.
Ważne żeby wybrać te nie "betonowe" - ja zamawiałem u Tomka z FSV Performance
Kwatery na lato w Gdańsku: <br />http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0

Paweł_ST

Kolega miał poliuretany i jak dla mnie to było za twardo,chce mieć wzystko w oryginale

MAG

Możesz dobrać twardość poliuretanów do potrzeb. Jeśli ten twój znajomy miał takie "betony" typowo na tor, to nic dziwnego że było za twardo.
Ja mam średnia twardość tych polibuszy zarówno w S-Maxie jak i w ST i uważam, że jest idealnie, a dodatkowo mam oba auta na glebie.
W przypadku S-Max'a mam sprężyny Eibach i amory Motorcraft dedykowane do fabrycznego zawieszenia sposrtowego, a w ST mam APEX'a i KONI STR.T
Kwatery na lato w Gdańsku: <br />http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0

enforte

Zafundowałem sobie z tyłu Strongflex i mieszankę żółtą, czyli twardą. Po roku miałem rozklepane małe wahacze (tzw. kości) a przy rozbiórce również wyszło, że duże wahacze, na których siedzą sprężyny zaczynają pękać. Jeśli ten nowy zestaw również złapie luzy to niestety będzie trzeba się wycofać z tej mieszanki ;)


Monti

Poniżej masz link gdzie możesz kupić poliuretany twarde oraz o twardości zbliżonej do ori.

https://poliuretany.olkusz.pl/
Było: Mondeo HB mk4 2.5L, opony 225x35r19 na feldze 19"8,5", zawieszenie gwintowane KW
Jest: BMW f34 328ix M-Pak