[MK3]Przyczyny / Objawy migającej sprężynki TDCi

wojoo, 15.05.2010, 12:40 « poprzedni - następny »

Jendrekmak

Cytat: woyciechw w 03.03.2014, 06:54grzybek dozujący spaliny otwiera się (jest tam pełno rdzy).
mi to wygląda na kłopoty z chłodnicą spalin, która ma w sobie chłodzenie wodą bo innej przyczyny wody w dolocie spalin nie ma
Mondeo mk3 2004 2,0 TDCI 152KM 350Nm kombi ST look, ham. FF2 ST225, Eibach Pro -30

woyciechw

Może to źle ująłem. W dolocie nie mam wody. Rdza pojawiła się na grzybku EGR od strony elektroniki nie w samym dolocie. Na forach czytałem że czasami tam dostaje się wilgoć. Na allegro zamówiłem już pręty do zębatki bo są skorodowane. Po wymianie zobaczę reakcję. Jak na razie od czasu do czasu zapala się a w zasadzie mruga kontrolka ze sprężynką. Po odczycie błędów wychodzi P0405 (zbyt niski sygnał). Szukałem jak rozebrać EGR na części pierwsze ale nie znalazłem żadnych fotek tylko opis że trzeba  rozwiercać w celu  wyjęcia całego grzybka.

woyciechw

I po problemie wątek uważam za zamknięty z mojej strony padła elektronika pozycjonowania w egr tzn czarna kopułka z 5 pinami. (ślady wilgoci)Udało mi się dostać nową stara oczywiście rozbiorę bo ponoć da sie to regenerować. Jest to najczęściej padająca część w tych egr-ch. Stara będzie na zapas jak naprawie.

galos

Też miałem problem ze sławną sprężynką, a dodatkowo samochód nie odpalał, a jak już odpalił po długim kręceniu, z wydechu przez jakiś czas leciał niebieskawy dym. W moim przypadku regeneracja wtrysków załatwiła sprawę, ale niestety trochę pieniędzy trzeba było na to wyłożyć.

kubsik

Witam wszystkich mam taki przypadek.
Pacjent Mondeo mk3 2.0tddi 16v 115ps
Uruchamiam silnik bez problemów pracuje około 5-7min. po czym gaśnie mruga kontrolka świecy żarowej i obrotomierz zatrzymuje się na np 1000 obrotów, zamarza.
Wylacze zapłon wszystko wraca do normy. Odpalam ponownie i pracuje już tylko około 2 min i gaśnie.
Dodam że nie zatankowałem bezyny(jak inni sugerowali) wymieniłem FILTER paliwa, dolałem do paliwa środek do czyszczenia ukladu wtryskowego oczywiście do dizla.
Proszę o pomoc.