[Mondeo] FORD 2,5T Blaszkowanie, Kołkowanie, zamykanie bloku co lepsze od jakiej mocy

krzychu2lv6, 26.09.2019, 00:01 « poprzedni - następny »

krzychu2lv6

Witam,

Dzień dobry :), Jestem tu nowy, ponieważ dopiero nie dawno nabyłem prawilne mondeo 2.5T:)

Na dzień dobry planuje trochę więcej mocy i po poczytaniu rożnych postów nasuwa mi się kilka pytań na które jednoznacznie nie znalazłem odpowiedzi.

- Czym się różnią sposoby wzmacniania tulei jakie są ich wady i zalety.
- Gdzie można kupić blaszki, kołki, zestaw zamykający blok
- od jakiej mocy myśleć już o takim wzmocnieniu tulei, czy przy serii i ciężkiej nodze też może pęknąć?
- czy jeśli już pęknie mi tulei, to czy jest ona wymienna (ktoś już tulejował tan bok)? czy blok już na złom i lepiej dmuchać na zimne?

A z innej beczki

- jakie wtryskiwacze LPG macie (sprawdzone i wam wyrabiają przy takiej podniesionej "bezpiecznej"  mocy 260-280KM, (gazownik przekonuje mnie, że (Barakuda 115 na KME gold, Stag Plus) da rade ogarnąć, a Barakudy 130 nie poleca bo twierdzi, że są bardziej awaryjne i mało się różnią, ja szczerze powątpiewam, ze 115 wyrobią :(, ale nie chce się pchać też we wtryski kehin lub inne za <500zł

- Jak usuwacie katalizator, to usuwacie go w sofcie, czy dajecie sondę na dystansie?, czy co, żeby nie wywalało błędu.

- większy IC FMIC, plus DK da więcej KM? czy dopiero z programem.
-  jaką zakładacie sprężarkę hybrydową, czy tylko od forda RS, czy jest jakaś ogólnie dostępna?
- Oryginalne sprzęgło daje rade na 260- 280KM?

Widziałem, że @heko: robi dobre softy, są to gotowce, czy indywidualnie pod silnik? jakie koszty +/-