Szanujemy Twoją prywatność. My i nasi partnerzy wykorzystujemy cookies oraz inne technologie w celu dostarczenia Ci spersonalizowanej usługi najwyższej jakości.
WIĘCEJ INFORMACJIAKCEPTUJĘ

 

Focus ST mk3 USA - nietypowe tarcze i klocki przód?

Koger, 23.01.2020, 14:55 « poprzedni - następny »

Koger

Mam nietypowy problem z moim Focusem ST z 2015 roku. Był ściągnięty uszkodzony ze Stanów, kupiłem w 2016 od handlarza, co się zajmuje importem i naprawą takich.

Przez lata nie było z nim problemów, aż do ostatniego przeglądu, kiedy nadszedł czas, by wymienić tarcze i klocki przód. No i nagle zdziwko:
- tarcze zamówione wedle numeru VIN nie do końca pasują - różnią się jakimś mocowaniem bądź średnicą o 1-2 mm i nie da się ich zamontować
- klocki natomiast kompletnie różnią się od obecnych i w ogóle nie pasują

Samochód serwisowałem w tym serwisie od początku i nigdy z nimi problemu nie miałem. Gościu z obsługi się mocno zaangażował i zaczął dopytywać jakichś ludzi z ASO, żeby mu numery części ze Stanów dali, żeby można było zamienniki dopasować lub oryginały z innych samochodów.
Po paru dniach jednak zadzwonił, że kompletnie nic atrakcyjnego nie znajduje. Tarcze może dopasować oryginalne (nie wiem czy z tego modelu, czy inne), natomiast klocki tylko z USA można zamówić. Koszt? Bagatela - 1240 za tarcze i 1580 za klocki :O

Ktoś się spotkał z podobną sytuacją? Nigdzie nie mogę znaleźć informacji o czymś takim. Obawiam się zamawiania części na własną rękę po VINie, żeby mi nie przyszły te tarcze, co to podobno się różnią o te 1-2 mm. A prawie trzy tysiące za te części to trochę drogawo...

Rijndael

Proponuję, żebyś zapytał na forach amerykańskich. Społeczność związana z Fordem jest tam bardzo aktywna. Z całą pewnością bez problemu znajdziesz w Stanach tarcze i klocki w sensownej cenie (np. na ebay.com).

trelik

Przerabiałem podobny temat, w zasadzie jestem troche w trakcie bo jak juz się uporałem to sie okazało że piasta jest pokrzywiona :) i tu mam większy problem.

Zakładając że masz oryginalne hample to okazuje się że w wersji focusa ST USA w niektórych egzemplarzach był pakiet hamulcy performance
co wiąże się z tym że tarcza nie ma 320mm przednia a 335mm (dostępność w polsce tragiczna, ale są 1-2 do wyboru) lecz klocki są normalne 180mm na przodzie.

przykładowo ja kupiłem tarcze EBC standard i klocki EBC yellow.


Różnica 1-2mm jest za to mega dziwna bo jak napisałem, powinno to być 15mm

Rijndael

Bardzo dobry wybór, jeśli chodzi o klocki. Miałem takie z tyłu, były rewelacyjne. Bardzo niedoceniony model. Dobrze współpracowały z Ferodo DS 2500 z przodu.