[Focus] Rezonans wydech

Kurson52, 01.04.2020, 07:14 « poprzedni - następny »

Kurson52

Witam
Zmienilem ostatnio w swojej foce wydech i pojawil sie rezonans miedzy 2 a 3 tys obrotow. Mam dp 3 sportkata 2.75 catback 2.75 dwa koncowe tlumiki przelotowe bez srodkowego i potem wyjscie na 2.5(wyjscie z tlumikow) koncowki 114mm. Chcialbym dodac ze wczesniej moj catback to byl srodkowy przelotowy tlumik i koncowy seria, nie wystepowal rezonans. Co moglbym zrobic aby sie go pozbyc ? Czy wywalenie kata i wstawienie decata 3 cala moze w jakis sposob pomoc czy nasili rezonans? Z gory dzieki za pomoc

MAG

Wywalenie kata nic nie da, poza problemami z przeglądami i śmierdzącymi spalinami. Niestety za rezonans odpowiada bg mnie ostatni tłumik.

Mam w swoim ST setup podobny jak twój poprzedni (DP 2,75", sportkat 200cpsi 2,5", środkowy wydech na rurze 2,5" i końcowy fabryczny i zero rezonansu (albo na tyle minimalny że nawet moja żona go nie zauważa, a jest wrażliwa)

W S-Maxie mam DP3" sportkat 200cpsi 2,5", wywalony środkowy tłumik i wstawiona rurę 2,5" do rozwidlenia, gdzie zaczyna się fabryczny układ rur i fabryczne tłumiki końcowe - ZERO rezonansów. Walczyłem bardzo długo z tym wydechem z różnymi tłumikami środkowymi i różnymi końcowymi i skończyło się na tym co opisałem. Dopiero wtedy pozbyłem się tych okropnych rezonansów, które praktycznie uniemożliwały jazdę na trasie, bo jak się jeździło z gazem w podłodze to była poezja dla uszu, ale wystarczało jechać na 6-tce pomiędzy 100 a 120 żeby rezonans rozwalał mózg.


Jeszcze takie pytanie w jakie moce celujesz, bo taki wydech jaki masz to ma sens gdy walczysz o 4-kę z przodu. W każdym innym przypadku to przerost formy nad treścią, bo 2,5" rozchodzący się na 2x2" obsługuje bezproblemowo 350KM
Kwatery na lato w Gdańsku: <br />Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0

Kurson52

Znam dwie osoby ktore maja caly wydech na przelocie 3 cale jedynie tlumik koncowy z Mg i nie maja rezonansu. Ktos mi rowniez mowil ze jak mial sportkata i wymienil na de cata to rezonans ustapil. Tak jak mowilem wczesniej mialem koncowy seryjny i srodkowy przelotowy i rezonans nie wystepowal, teraz jest niewiele glosniej a rezonans denerwuje. Celuje w moce 360-400km zobaczymy na co portfel pozwoli.

MAG

Osobiście uważam wywalanie kata za karygodne, ale skoro uważasz że ci to poprawi sytuację to nikt przecież ci tego nie zabroni...

Najwyżej będziesz miał problemy z przeglądami, chociaż w Polsce to jeszcze niemal pomijalna sytuacja.
Kwatery na lato w Gdańsku: <br />Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0

T

Jeśli chcesz zmniejszyć głośność, to raczej dodaj tłumik środkowy. Usuwanie tłumików (a katalizator też jest tłumikiem) zasadniczo nie zmniejsza głośności, tu musiałby być jakiś wyjątkowy przypadek (po prostu zła konstrukcja wydechu).
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

Kurson52

Znacie moze kogos na Slasku kto ogarnia dobrze wydechy i nie ma terminow 2 miesiace w przod ? Z gory dzieki za pomoc. Problem jest w tym ze wymienilem seryjny koncowy tlumik na dwa przelotowe usuwajac jednoczesnie srodkowy. W efekcie dalo to niewielkie rezultaty w brzmieniu i pojawil sie nieprzyjemny rezonans ;x.

Kurson52

Temat do zamknięcia
Pozdrawiam

Interget

Witam Panowie.

Jestem tu nowy i potrzebuje Waszej pomocy w znanym temacie.
Nie dawno nabyłem ze stanów pięknego fokusa ST z 2013r z kilkoma przeróbkami w tym wymieniony wydech na SRS 3".
Na zewnątrz dzwięk jest oszałamiający i nic nie chciałbym zmieniać jednak jazda jak wyżej opisywana urywa głowę.
Rezonans i buczenie w przedziale 2000-3000 jest dyskwalifikujący jak na nasze drogi, tym bardziej że z Focusa korzysta Żonka.
Czy możecie mi w prostym języku przekazać co zrobić aby nie pozbywać się pięknej maszyny a móc wyciszyć Focusa i poruszać się na co dzień???